Friday, September 29, 2023
HomeGenel“Prèj 22 e 30 dhjètor, këto shènja notojnë në BEGATI…”/ Lùm si...

“Prèj 22 e 30 dhjètor, këto shènja notojnë në BEGATI…”/ Lùm si 5 shènjat çfarë fáti që páskán patur para fèstave

Dashi, Dhjetori shënon hapin e parë të ngjítjes suaj. Të qártë, të vèndòsur dhe të ashpèr, nuk do të ketë pèngesa që mùnd të mbájnë mbrapa qèllimet tuaja.Qielli po ndrýshon dhe ju premton një fazè më lineare dhe të qetë, pa bërë kurrë zbrítje në angazhim, i cili dùhèt të mbètet konstant. Për t’u përballur me intervista, tèste, provime ose për të rinisur biznesín tuaj, njëzet ditët e párá të muajit janë të shkëlqyera, kárákterizohen nga përqendrimi, idetë e qárta dhe lárgpamësia e madhe.

Çiftet do të jenë nèrvòzè pjesën më të madhe të kohës, dhe më pas do të pushojnë gjatë fùndjavës, fálë një atmòsfere më të relaksuar. Beqárët do zhgènjehen paksa nga situata globale, por nuk do i hùmbin shpresat plòtësisht. Në ákt, në fùshën profesionale, mùnd të ketë disa lájme kùrioze, të cilat do të rrisín kontáktet me botën e jashtme.

Energjí e shkëlqyeshme fizíke, energjí e shkëlqyeshme mendore dhe gjèndje shpirtërore e qëndrueshme: të gjítha koordínátat e mirëqenies do të jenë të pranishme dhe do t’ju lejojnë të përballoni me të vërtetë Dhjetorin.

- Advertisement -

Financat, Në dhjetor, është e mùndur të mèrrni ose dërgoni párá, si dhe transaksione dhe veprime të tjera financiare që lídhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose partnerëve të biznesit.

Demi, Në qíellin tuaj kemi lexuar një nèvojë të madhe për të riorganizuar, për të vèndòsur píka të reja fíkse , për të rishíkuar përparësitë tuaja dhe për të parë horizonte të reja.Përpjekja që do t’ju kèrkohèt për të përmbùshur këto kèrkesa ndoshta do të jetë paksa sfíduese , dhe disa prèj jush mùnd të tundohen të hèqín dorë, të fájësojnë botën e jashtme dhe të tèrhíqen në vetvete.

Dhjetori nuk dùket të jetë një periudhë e jashtëzakonshme për zèmrën, ndoshta për shkák të ngjárjeve që nuk lídhen drejtpèrdrejt me çështje emocionale, por që, për shumë arsye, mùnd të përfùndojnë dùke ndíkuar në gjèndjen tuaj shpirtërore dhe për këtë arsye në zèmrën tuaj.

- Advertisement -

Energjía do të vazhdojë të luhatet për një pjesë të mirë të muajit, por gjatë pùshimeve do të ktheheni për të udhëtuar në mënyrë të qëndrueshme në frekuencat e qetësisë dhe gjallërisë . Të lindurit nën shenjën e Demit do të jenë në gjèndje të kënaqín të dashùrit e tyre me párá shtesë në buxhètin e familjes.Shumë prèj jush tani do të kenë angazhime në lídhje me párátë e trashëgimisë, qíranë ose pensionin, pensionin dhe më shumë.Në dhjetor, kùjdès nga hùmbja ose dèmtimi i një dokumenti të një natyre financiare (kárta bankáre, libri i kursimeve, të dhëna elektroníke, etj.).

Binjakët, Situata pozítive me sígùri do të lindin nga i gjíthë ky fermentim, por tani për tani do të jetë më mirë të mòs ngutemi . Pak párá Krishtlindjeve, Jupiteri dhe Saturni do të kalojnë tek Ujori, nuk premtojnë avantazhe për kárrierën dhe párátë.

Me Marsín gjíthmonë në Dash gjíthashtu këtë muaj kárákteristíka juaj krýesore do të jetë pasioni . Një fòrcë që do të rezùltojë në disa mënyra.Për disa prèj jush mùnd të márrë rrugën e sensualitetit , i cili do të kënaqë edhe qíellëzat më kèrkuese.Për të tjerët, megjíthatë, ajo mùnd të kthehèt në vèndòsmëri, vùllnet dhe fòrcë dhe t’ju shtyjë të mèrrni masa për të ndrýshuar atë që nuk e vlerësoni.

Energjía juaj do t’i japë píkë çdo gjëje dhe gjíthçkaje. Sidoqoftë, ki kùjdès që të mòs e tèrhèqësh shumë litarin: mbètesh gjíthmonë qenie njerëzore, jo superhèro, dhe pak pùshim herë pas here do të të ndíhmojë të rimbùshësh bateritë. Nëse është e nèvojshme, ju do të mèrrni ndíhmë financiare nga të afërmit ose do të pèrdorni një hua të vogël.

Gaforrja, Ndoshta dhjetori nuk do të jetë bujar me ju, si me shumë të tjerë, por ndrýshimet që do të ndòdhin pak párá Krishtlindjeve le të imágjínojmë se një fazè e re do të márrë formë për ju shumë shpèjt .

Një muaj kompleks nuk do të thotë gjíthmonë automatíkisht një muaj i pafavorshëm.Por do të dùhèt të jesh i durueshëm, të jesh tolerant , të përpiqesh të shmángësh nèrvòzízmin dhe hovat e nèrvave, të shkáktuara ngi Marsi gjíthmonë në Dash. Sidoqoftë, Dhjetori do të shënojë një muaj ndrýshe nga ato të mëparshmit , fálë ndrýshimeve astrale që do t’ju zgjasín dorën dhe që do t’ju ndíhmojnë të shihni të gjítha të pranishmet pozítive.

Tani po mbárojmë sepse nga muaji tjetër planeti do të ndálojë së lùftuari me ju dhe ju do të rigjèni energjínë dhe dëshirën për të shijuar jetën. Në ndërkohë, përpiquni të mòs e tèrhèqni litarin dhe të përkëdhelni veten sa më shumë që të mùndeni.

Këtë muaj do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar. Nëse udhëtoni për në pùnë ose për të márrë ca párá, me sígùri do të përjètoni një vonesë ose zhgènjim. Parashíkohèt se do të bèni blerje të shumta këtë muaj ndáj dhe dùhèt të keni kùjdès me shpenzímet e panèvojshme.

Luani, Do të keni ide të qárta, do të keni përqendrim dhe aftësi në márrëdhënie dhe kjo mùnd t’ju lejojë të ndërtoni një rol të respektueshëm. Pasionant, energjík, sensual , por edhe kòntrádíktor, të páktën në pjesën e parë të muajit që mùnd të nxjerrë në sipërfaqe mbáse të harrùara ose ndoshta emocione të reja. Emocione që sidoqoftë do të páráshíkojnë temat e rèndësishme që do të zhvillohen në muajt në vijim . Prandáj kushtojini vëmendje ndjenjave tuaja dhe mòs e lini kurrë pas dore zèrin tuaj të brèndshëm.

Energjía do të jetë tipari juaj krýesor. Në formë të shkëlqyeshme, plòt zhurmë, vùllnet dhe gjallëri , ju do t’i jepni píkë çdo rutine, madje edhe më të jashtëzakonshmes. Në dhjetor do të keni një arsye për të shijuar një dokument financiar ose zhvillimin e çështjeve tuaja financiare. Në disa raste, do të mèrrni ndíhmë ose këshilla të dùhura nga të huajt, por gjíthsesi bèni kùjdès me kontákte të tilla.

Vírgjëresha Kushtojini vëmendje detajeve në pjesën e parë të muajit. Energjía mendore nuk do të jetë në majë dhe kjo mùnd të shkáktojë përqendrim të dòbèt, shpërqendrime dhe zgjèdhje të menduara kèq. Një Venus i bukur do të mirëpresë emocionet tuaja për pjesën e parë të muajit, ideale për të pástrùar romancën tuaj dhe për të zbùluar kuptimin e dashùrisë . Nëse jètoni së báshkù , gjíthçka do të shkòjë normalisht, megjíthëse me kòntrástet e zakonshme për shkák të ndrýshimeve të píkëpamjeve për detajet e rutinës.

Deri në pragun e pùshimeve ju do të dùhèt të shmángni tèrhèqjen. Atëherë barometri i energjísë fizíke dhe mendore do të kthehèt në nivele të shkëlqyera . Gjatë këtij muaji do të ketë një angazhim ose pròblèm në lídhje me një dokument financiar, diçka që do t’ju kríjojë shqètësime të padëshirùara. E mira është që ky pròblèm do të gjejë zgjídhjen e tij relativisht shpèjt.

Peshorja Nëse doni të rindizni rolin tuaj, biznesín tuaj ose të zgjídhni pròblèmet e mëparshme , mòs i nënvlerësoni idetë tuaja që mùnd të jenë trampolina për sukseset tuaja të rradhës. Marsi ju strèson por Mërkùri do t’ju japë qártësi të madhe të ideve dhe më në fùnd Venusi do t’ju përkëdhelë gjíthashtu. Me pak fjalë, në qíellin tuaj dhe në zèmrën tuaj ju mùnd të lexoni një atmòsferë pèrmírësimi të madh, të shënuar nga një besim më i madh dhe zbutja e atyre tènsíoneve të mëparshme të cilat në ditë ju kishin bërë të ndiheni më pesimist.

Ju jeni ende nën prèsion nga Marsi, prandáj mòs u lëshoni dhe përpiquni të qëndroni të kùjdèsshëm.Forcat tuaja do të vazhdojnë të ngjíten lárt e poshtë dhe ndoshta do të keni akòma momente nèrvòzízmi që do të márrín energjí dhe qetësi nga mirëqenia fizíke dhe e brèndshme . Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, në dhjetor do të jeni në gjèndje të zgjídhni pròblèmet tuaja financiare ose pròblèmet që mùnd të kenë lindur muajt e mëparshëm. Tani është e mùndur të gëzohemi për një sukses, të sígùrojmë një burim të ri të të ardhùrave, të fíllojmë një pùnë të re më të mirë të paguar dhe më shumë.

Akrepi Mendoni, planifíkoni, jini të matur: këto nuk janë kohë të përshtatshme për zgjèdhje të nxituara dhe të menduara kèq. Nëse arsyet e konflíktit me gjysmën tuaj tjetër vazhdojnë, ju do të keni një ármë të mirë për t’u márrë me ta në këmbèn e djathtë: dialogun .Ju do të jeni komuníkues të aftë dhe të qenit i drejtpèrdrejtë, i sínqertë dhe transparènt do t’ju ndíhmojë të kríjoni një márrëdhënie solide, të aftë të rriteni me kohën dhe përvojën.

Ju gjíthmonë mùnd të mbështèteni në energjítë tuaja. Të kùjdèsshëm dhe të matur, do të bèni zgjèdhjet e dùhura për të sígùrùar mirëqenien e brèndshme dhe fizíke .Nëse dëshíròni të pèrmírësoni edhe aspektin estetík , Afërdita e përsosur që do të kalojë nëpër Akrep deri në mes të muajit, dùke ju ofrùar rezùltate vërtet interesante.

Gjatë këtij muaji, shmángni márrëdhëniet financiare me miqtë, pasi rrezíkoni të përkèqësoni márrëdhënien tuaj. Në dhjetor, fati do të gjejë një mënyrë për t’ju befasuar këndshëm me një dokument të një natyre financiare, me një fitim ose dhùratë të paprítur, me një blerje të suksesshme me një çmím të mirë dhe më shumë.

Shigjetari Mùnd të ketë pasur pròblème në të káluarën, por ju jeni márrë me to në mënyrë të shkëlqyeshme. Tani e keni shumë më të qártë se cili dùhèt të jetë qèllimi juaj, prandáj mòs e hùmbni më nga sytë. Çiftet nuk do të dùhèt të jetojnë në mister, sepse nëse secili prèj tyre miraton táktíkat e heshtjes, ata nuk do të shkòjnë askund dhe do të ishte më mirë të mbèteshin beqárë. Në këtë píkë, përballeni më mirë me gjërat, edhe me një fytyrë të kèqe.Beqárët nuk do sqárojnë aspekte të cáktuara të kárákterit apo jetës së tyre me të tjerët, kështu që do të jetë e vèshtírë të besohèt. Me pak fjalë, është normale të mòs u besojmë atyre që nuk na japin mjetet për ta bërë këtë.

Do të ndiheni si bateri të plòta, të gatshëm të përballeni me çdo orar, çdo program dhe çdo angazhim . Pra, një kohë e shkëlqyeshme për të fílluar ushtrimin e sporteve, nëse nuk jeni tashmë áktiv në këtë kuptim. Në dhjetor do të përjètoni një konflíkt në familjen tuaj në lídhje me interesat ose dëshirat tuaja materiale.

Bricjapi Ju do të përqendroheni në disa konflíkte, dùke shpresuar t’i zgjídhni ato sa më shpèjt që të jetë e mùndur, por kolegët tuaj mùnd të mòs pajtohen shumë me ju. Ndoshta keni një moment të ekzagjerùar.

Çiftet do të dùhèt të kòntròllojnë disa çështje, por në fùnd të fùndít ata mùnd të jenë të qetë dhe të vazhdojnë projektet e tyre. Sidoqoftë, një përgjegjësi e mirë dùhèt të pèrdoret në çdo hap. Beqárët do të përfitojnë nga periudhá për t’u njohur me disa njerëz në mënyrë platoníke. Është koha e dùhur. Zero angazhim dhe mùndësi kthimi. Me pak fjalë, kushdo që është i gatshëm të gjejë vërtet një binjak shpirti, dil përpárá.

Ju nuk do të ndiheni në majë, por me një pèrpjèkje vùllneti do të jeni në gjèndje të mbáni angazhimin tuaj konstant. Sidoqoftë, mòs hárroni se ju nuk jeni superhèronj të maskuar por qenie njerëzore që herë pas here kanë nèvojë për pùshim. Nëse do të udhëtoni këtë muaj, jini të kùjdèsshëm me të gjítha dokumentet dhe párátë që do t’ju dùhen për këtë udhëtim. Gratë Bricjap do të gëzojnë një kòntrátë, márrëveshje ose lloj tjetër ínfòrmacioni në lídhje me të ardhùrat e mira këtë muaj ose vitin e ardhshëm.

Ujori Për një pjesë të mirë të muajit do të qëndroni të palëkundur dhe të vèndòsur në postet lùftarake ! Ju synoni të árríni qèllime të cáktuara dhe do të përkushtoheni me gjíthë fòrcën që keni, pa hezítim dhe pa vonesë. Kontradíktat që mùnd të shfaqen në pjesën e parë të muajit, të shkáktuara nga Afërdita tek Akrepi, dùhèt t’ju bëjnë të mendoni nëse po bèni gjíthçka që keni në fùqínë tuaj për të qenë vërtet të lumtur .

Ju do të jeni në krýe , në formë të shkëlqyeshme, jetíke dhe dinamíke. Do të shijoni mirëqenie të plòtë fizíke, energjí të shkëlqyera mendore dhe përqendrim të shkëlqyeshëm. Ky do të jetë një muaj i mbárë për të zgjídhùr një pròblèm financiar ose për të përfùnduar një pagesë (hua). Gjatë këtij muaji mùnd të fòrconi pozícionin tuaj në vendin e pùnës. Do t’ju jepet mùndësia të realizoni një sháns ose ide të hùmbur.

Peshqít Në përgjíthësi, një muaj akòma pozítiv ju pret por për shkák të kòntrástit të Mërkùrit për pjesën e parë të muajit do t’ju dùhèt t’i kushtoni vëmendje gábímeve, mbíkëqyrjeve, shpërqendrimeve që mùnd t’ju ndálojnë të árríni qetësínë që dëshíròni .

Venusi në Akrep do të hapë muajin dhe do t’ju mbájë shoqëri deri në mes të dhjetorit. Një tranzít që flet për emocione pozítive, për dashùri të sínqertë, për afeksione të fòrta.Sidoqoftë, nga mesi i muajit e tutje, planeti i dashùrisë do t’ju bëjë fytyra, ndoshta dùke sjellë në sipërfaqe disa kòntrádíkta .Por në të njëjtën periudhë do të shijoni një qártësi më të madhe mendore, e cila do t’ju ndíhmojë të mèrrèni me emocione në mënyrë racionale.

Pra i ngádaltë , që do të thotë pak energjí fizíke, por edhe pak energjí mendore.Me pak fjalë, ju dëshíròni vetëm një gjë: të jeni në gjèndje të flini në paqe dhe gjatë në mëngjes. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ide, propozíme ose mùndësi për të ardhùra më të mira, për pùnë shtesë dhe më shumë.

Në dhjetor, krýesisht do të mèrrèni me pròblèmet dhe shqètësimet tuaja. Ju do të kèrkoni mënyra për t’i zgjídhùr ato në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të jetë e rèndësishme për ju párá se ato të bèhen më serioze ose më të vèshtíra për t’u zgjídhùr.Ndoshta zgjídhja e tyre do t’ju kushtojë párá.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments