Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Mùnd të keni një rrítje rròge, një òfertë pùne, apo një pròmovím..."/...

“Mùnd të keni një rrítje rròge, një òfertë pùne, apo një pròmovím…”/ Fati i plòtë për 5 shenjat

Tetori do të ndèzè njerezit qe jane líndur si DASH, tek ju shpirtin e báshkëpùnimit, si nga ana e jetës personale ashtu dhe në atë profesionalen. Nëse jeni të martuar apo të lídhùr, me shumë gjasa do të bèni plane të rèndësishme për të ardhmen me partnerin tuaj në jetë, apo biznes. 15 tetori është ditë me fat për ju, kështu që rrethojeni në kalendar, çdo gjë mùnd të ndòdhë atë ditë.

Në pùnë, ndjesia e grupit do të jetë e fòrtë. Edhe pse si Dash që jeni nuk ju pëlqejnë shumë partneritetet pasi preferoni ta bèni ju drejtimin, këtë muaj do mèrrni më shtrùar. Kushtojini vëmendje detajeve, pasi Mërkùri në prapavijë sápo ka nisur dhe përfùndon në 18 tetor. Kjo do të thotë që persona të rèndësishëm janë akòma aty pas kuintave, ndonëse ju mendoni se janë zhdùkur. Vendimet e tyre kanë ndíkim të rèndësishëm për të ardhmen tuaj, por bèhuni të durùar. Përgjígjet apo konfirmimet e tyre mùnd të vònojnë.

Gjatë prapavijës së Mërkùrit, të gjíthë kemi tendencën të shpërqëndrohemi dhe ca detaje mùnd të mòs i shohim gjatë rrugës, por janë píkërisht ato që na kríjojnë pròblème tek një projekt i cáktuar. Gjithsesi, dùhèt të dini se Mërkùri në prapavijë nuk do të dèmtojë progresín tuaj.

- Advertisement -

Një tjetër moment i veçántë gjatë tetorit është data 20 që do të sjellë kùlmin e diçkaje shumë personale dhe të rèndësishme për ju. Jupiteri, planeti i dhùratave dhe fatit të mirë, do të jetë në pozícion perfekt, dùke sjellë kështu bekime dhe lumturi në jetën tuaj.

Gjatë tetorit do të bèni shumë qejf, romancë dhe miqësi të reja. Mund të udhëtoni në një vend lárg qytetit tuaj ku keni qenë edhe më parë, por ríktheheni me qejf. Kënaqësia do të jetë dyfish nëse shkòni me partnerin tuaj. Përsa i përket jetës romantíke, shënoni datën 18. Do ta ndjeni energjínë emocionuese gjatë fùndjavës 16-17 dhe më tej. Keni pùnuar fòrt, prandáj mèrítoni shpërblim. Me këmbèngùljen që keni, askush s’mùnd t’ju ndálojë prandáj vazhdoni si e keni nisur. E ardhmja juaj është e shkëlqyer dhe më e mira s’ka ardhùr ende!

Me shumë gjasa gjatë gjíthë korrík- gushtit ju BINJAK, keni qenë të ùlur në kárrigen e zyrës dhe gjatë shtatorit keni pyetur veten se kur do të jetë koha më e mirë për të márrë një pùshim të gjatë. Përgjígja është: tetori! Keni patur shumë pùnë për të bërë gjatë muajve të fùndít dhe ishít të vetëdijshëm që nëse shkëputeshít vetëm sa do të akumùlonit pùnët e mbètura pèzùll. Për shumë njerëz të shenjës së Binjakëve, pùna është e lídhùr shumë me pùshimet, pradaj ditët e tyre të lira mùnd të mòs jenë fíks pùshime.

- Advertisement -

Datën 6 tetor rrethojeni në kalendar sepse do të jetë e veçántë përsa i përket jetës personale. Hëna e Re do të jetë veçánërisht një lájm i mirë për ju sepse do t’ju sjellë qëndrueshmëri dhe rehati. Nëse jeni síngle mùnd të tákoni díkë dhe çfarë ju sugjerohèt përgjatë gjíthë tetorit është të dilni sa më shumë. Aktivitetet jashtë shtëpisë janë në avantazhin tuaj.

Nëse jeni të lídhùr/martuar mùnd të zbùloni se jeni shtátzènè. Kjo është koha e dùhur për një bebush ose për të adoptuar një vogëlush që e keni dashur gjíthmonë. Hëna e Re do të ndíkojë edhe në kríjmtarinë tuaj. Nëse pùnoni në një vend ku paguheni për idetë tuaja, kontribuoni me imagjínátën tuaj që të shpërbleheni siç e mèrítoni. Projektet këtë muaj do të shkëlqejnë.

Përsa i përket romancës, nëse po dilni me díkë dhe e keni seriozísht, koha që kaloni báshkë do të jetë e gëzueshme dhe komuníkimi shumë herë më i mirë. Për Binjakët e martuar, tetori do të jetë perfekt, prandáj bèni plane për eksperienca të reja báshkë.

Mërkùri, planeti juaj udhëhèqës është në prapavijë dhe do të jetë për një pjesë të mirë të muajit, prandáj shmángini dokumentat dhe firmat. Jupiteri është në kënd perfekt me Diellin në 15 tetor, një ditë plòt shkëlqím për ju. Skedùloni diçka të rèndësishme për ta bërë atë ditë- është data më e veçántë e muajit për ju.

Hëna e Plòtë e 20 tetorit (+/- 5 ditë) mùnd të sjellë evente interesante në axhendèn tuaj si dhe do të ndiheni më energjíkë përsa i përket jetës sòcíale. Do të dilni me miq pas një periudhe të gjatë izolimi dhe do të shijoni drekat/darkat që ju kishin munguar aq shumë. Díkush mùnd t’ju ftojë në një dasmë mes datave 21-25 dhe ndoshta do t’ju dùhèt të udhëtoni për të shkùar atje, kështu që shijojeni.

Mos hárroni maskën dhe váksínòhuni për të qenë më të qetë. Shèndeti është krýefjala juaj në nëntor, prandáj dùhèt të kùjdèseni për të në të gjítha mënyrat e mùndshme. Pas prapavijës, dy janë datat që dùhèt të mbáni mend: 28 dhe 31 tetori. Në 28 tetor Afërdita dhe Jupiteri do t’ju mùndësojnë shumë kohë romantíke dhe me shumë gjasa një udhëtim. Kurse me 31, s’do të jetë dhe aq i veçántë, por pùnët brènda biznesit po. Eshtë koha perfekte për të firmòsur një kòntrátë apo për të blerë një pajisje elektroníke. Bëni pázare!

Shtëpia është aty ku fle zèmra jotë, GAFORE, e aq më tepër këtë tetor. Keni 4 trupa qíellorë në shtëpinë tuaj të katërt, atë të shtëpisë, kështu që nëse ju dùhèt të lèvízni dùhèt të jeni të aftë për të gjetur një hapësirë që t’ju emocionojë dhe të flisni me pasion për të. Filloni kèrkoni për një vend të ri pas 6 tetorit. Periudhá juaj më e fùqíshme do të jetë fíks pas Hënës së Plòtë, ndonëse mùnd të keni shumë kohë që kèrkoni për “kështjellën” tuaj.

Shihni me kùjdès dhe me një qèllim të cáktuar në mendje, pastaj firmòsni pas 18 tetorit, kur Mërkùri të ketë dalë nga prapavija. Nëse e gjetët vendin që kèrkonit, fílloni bisedimet me bankat për një kredi të mùndshme që do t’ju aprovohèt shpèjt. Familja është mbështètja juaj më e madhe, prandáj párá cash vijnë si dhùratë ose bòrxh që t’ja dilni më lehtë këtë periudhë. Duhèt të mèrrèni me rregùllimin e çdo pjese të shtëpisë dhe koha më e mirë për ta bërë është tetori.

Nëse dùhèt të ndíhmoni një person nga familja juaj, dùhèt ta bèni këtë muaj. Konsiderojeni veten me fat dhe kontribuoni tek ata rreth jush që kanë nèvojë. Ky muaj s’do të jetë i shkëlqyeshëm për jetën sòcíale apo romancën, por kjo s’do të thotë që dashùria mungon. S’ka rèndësi nëse jeni martuar me dashùrinë e jetës suaj apo po kèrkoni akòma, periudhá më e mirë e tetorit është 1 deri në 7. Nga gjíthë këto ditë, bèni mirë të organizoni një fùndjavë romantíke në 2-3 tetor.

Me Mërkùrin në prápavijë, një ish-dashùri e vjetër mùnd të kthehèt dùke ju ftuar për darkë apo një tákim të shkùrtër. Përgjígja dùhèt të jetë “JO”, por nëse jeni kùreshtarë, vazhdoni. Kujtoni se kishte një arsye që u ndátë dhe arsyeja ekzíston ende.

Gjithsesi, shihni sesi do të ndiheni, por mòs mèrrni vendime radíkale deri në fùnd të tetori. Kárríera juaj prítet të shkëlqejë në mënyrë brilante pas 20 tetorit, ku do të shihni përballë gjíthë árrítjet dhe shpërblimet tuaja. Mùnd të keni një rritje rroge, një ofertë pùne, apo një promovim. Nëse jeni të vetëpùnësuar, mùnd të árríni një márrëveshje me një klient të rèndësishëm.

Ky do të jetë një muaj i lumtur, per UJORET, i mbùshur me mùndësi të reja. E gjíthë vëmendja juaj do të jetë ndáj njerëzve të huaj dhe vendeve të reja, që pas datës 6 tetor. Mùnd të nisni një lídhje të re biznesi me një ose disa njerëz që jetojnë jashtë. Në kushte normale mùnd të ishít jashtë vendit për t’i bërë këto bisedime, por jetojmë në një pándèmi botërore, prandáj konferèncat e Zòom-it janë mjaftueshëm.

Jupiteri është në shenjën tuaj për herë të parë në 12 vite dhe do t’ju ndíhmojë për t’i parë ndrýshe gjíthë projektet me të cilat po pùnoni tani. Mund të përfshíheni në një garë që do t’ju çonte në fitimin e një burse për një master jashtë vendit ku jètoni.

Per një kohë të gjatë keni qëndrùar lárg shumë gjërave për të sígùrtë prèj pándèmisë. Eshtë e kuptueshme të keni ánkth përsa i përket fluturimeve të lárgëta që mùnd t’ju dalin këtë periudhë. Do të mùnd të udhëtoni këtë muaj, por kini kùjdès dhe mèrrni gjíthë masat e nèvojshme.

Do t’ju kèrkojnë të firmòsni letra në 20 tetor, por nëse pùna pret më mirë ta bèni në 31 tetor, kur gjíthë planetet janë në anën tuaj. Përsa i përket dashùrisë, me Jupiterin në Ujor keni shánset më të mira krahasuar me çdo shenjë tjetër. Keni gjíthçka të dashur Ujor. Ju duan të gjíthë!

Ju jeni shpirtëror, PESHQ, kríjues dhe jo të fíksuar pas menaxhimit të páráve, por ky muaj do t’ju bëjë të ktheni sytë nga financa. Do të doni të bèni një kòntròll të mirë të të ardhùrave, kursimeve dhe investimeve. Kjo dëshirë lídhèt edhe me Hënën e Re të 6 tetorit. Saturni do të sjellë qëndrueshmëri dhe progresi juaj do të jetë i sígùrtë. Gjatë prapavijës, kòntròlloni herë pas here llògarinë bankáre, për t’u sígùrùar që nuk janë bërë ndrýshime të pa-autorizuara nga ju.

Sa më parë të zbùloni një pròblèm aq më shpèjt e zgjídhni. Nëse ju dùhen párá për të aplíkuar díku, mùnd të mendoni për një kredi pas 6 tetorit. Fokusi i fòrtë tek párátë do të kùlmojë në 20 tetor, kur do të mèrrni cash që s’e prisnit. Mund të jetë një rritje rroge, apo pagesa prèj një klienti.

Në kárrierën tuaj, njerëzít e rèndësishëm ju shohin me respekt dhe ádmírim. Përgtituni që vízíta e marsit, nga 13 dhjetori në 24 janar t’ju bëjë subjekt publiciteti dhe vëmendjeje. Në fùnd të këtij viti, Jupiteri, planeti i fatit të mirë do të hyjë tek Peshqít për herë të parë në 12 vite, që do të thotë se 2022 është viti juaj! Shpènzojeni këtë kohë dùke medituar për kapitùllin e ardhshëm. Mund të emocionoheni që tani.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments