Monday, October 2, 2023
HomeGenelParáshíkimi i fòrte për SHKURTIN/ Shenja me fát Nám në dáshùri dhe...

Paráshíkimi i fòrte për SHKURTIN/ Shenja me fát Nám në dáshùri dhe miliònat tek Dera

Në këtë muaj, jeta juaj do pèsojë goxha ndrýshime. Lërèni pas të shkùarën dhe mendoni vetëm për të ardhmen. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta dëgjoni më me kùjdès tjetrin dhe në asnjë mënyrë nuk dùhèt të veproni në kokën tuaj.

Mos e prishni me dorën tuaj márrëdhënien e ngrohtë që keni kríjuar. Ju beqárët do keni një muaj pozítiv dhe plòt tákime interesante.

Paprítur do fílloni edhe lídhjet që keni ëndèrrùar. Shëndeti do ketë pròblème të vogla. Mùnd të prèkeni nga viruset e stinës dhe do ndiheni të pafùqíshëm. Financat do jenë të qëndrueshme 2 javët e párá, por më pas, dùke mòs shpenzuar me maturi, gjèndja do vijë dùke u trazuar. Kërkoni ndíhmë në rastin më të kèq. Në pùnë shpesh do ju mungojë besimi tek vetja, por në fùnd, me pak mùndim do árríni rezùltatet e shumëprítura.

- Advertisement -

Demi Këtë muaj do kaloni një periudhë mjaft interesante sidomòs dy javët e párá. Nëse jeni në një lídhje, do e kaloni shpèjt rutinën dhe do planifíkoni gjëra të reja me partnerin tuaj. Nuk do mungojnë as çmènduritë e vogla. Ju beqárët do lòdheni paksa së kèrkuari, por personi që do gjèni do jetë i mrekùllueshëm dhe tejet i përshtatshëm. Me shèndètit dùhèt të trègòheni të kùjdèsshëm.

Jo çdo ditë do ndiheni mirë, por me pak maturi dhe dùke folur me mjèkët gjíthçka do rregùllohèt. Gjendja e financave do kèrkojë më shumë vëmendje. Mos shpenzoni shuma të konsiderueshme sepse do mbèteni në gjèndje të kèqe. Puna do jetë e paqëndrueshme në periudhën e parë të muajit, por dalëngádalë situata do fílloje të stabilizohèt. Do i kuptoni gábímet dhe do hídhni hapat e dùhura.

Binjakët Ashtu si moti as klima në jetën tuaj nuk do jetë e acártë. Për ju që keni një lídhje do mbizòtërojë hármonia dhe báshkëpùnimi. Për çdo gjë do mèrrèni vesh me partnerin dhe nuk do mèrrni vendime të nxituara. Ju beqárët, herë pas here nuk do jeni në humor të mire dhe nuk do i pranoni ftesat që do iu bèhen. Pjesa e dytë e muajit do jetë gjíthsesi më e mirë dhe më me fat.

- Advertisement -

Shëndeti shpesh do ketë disa pròblème. Mos nèglízhoni asgjë sepse situata mùnd të përkèqësohèt. Financat do jenë shumë më të qëndrueshme. Nuk prítet të keni aspak vèshtírësi për të krýer investimet e nèvojshme. Në pùnë do i mahnitni të gjíthë me ato që do árríni. Shumë kolege do kèrkojnë të báshkëpùnojnë me ju në mënyrë që të bèhen edhe më të njohur. Shefat do ju shpërblejnë me párá.

Gaforrja Nëse në fíllim të muajit do ju dalin goxha pròblème, mòs u mërzítni sepse situata do qetësohèt mènjèherë pas javës së pare. Nëse keni një lídhje do jètoni në një ambíent të animuar dhe të mbùshur me momente të lumtura. Partneri do ju surprizojë me disa propozíme dhe disa dhùrata. Ju beqárët dùhèt t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe dùhèt të dëgjoni zèmrën tuaj.

Gjithçka do ecë si e keni ëndèrrùar. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, kështu që për çdo shqètësim dùhèt të mèrrni masa sa më parë. Në planin financiar do jeni më të logjíkshëm dhe më të kùjdèsshëm. Do i krýeni me kùjdès shpenzímet. Në pùnë do jeni mjaft kreative dhe do keni ide brilante. Gjithçka do ecë ashtu si e keni ëndèrrùar prèj kohësh dhe do ndiheni të plòtësuar tërësisht.

Luani Ky muaj do jete shumë më i qetë se ai që káluat. Do ndálni çdo lloj “lùftimi” dhe do i përkushtoheni më tepër jetës familjare dhe asáj sentimentale. Nëse keni një lídhje do dini ta ndani kohën ndërmjet personave në krah dhe familjareve. Gjithçka do ecë si dùhèt. Ju beqárët do flírtoni gjatë gjíthë kohës, por as vetë nuk do mendoni për gjëra serioze.

Me shumë gjasë nuk do e ndrýshoni dot statusín. Shëndeti do jetë më i mirë nga sa ka qenë më parë. Do keni energjínë që keni ëndèrrùar. Financat do jenë shumë të mira dhe nuk do e privoni veten nga asgjë. Mùndohuni që mòs jepni hua të mëdhá. Në pùnë nuk do jeni lùftarakë, përkundrazí do ja lini çdo gjë kohës. Për fat të mire yjet do jenë në anën tuaj dhe do ju çojnë në drejtimin e dùhur. Do jeni të vlerësuar për durimin.

Vírgjëresha Muaj i qetë dhe pa pròblème prítet të vijë. Do jeni të lirë të shprèhni idetë e mendimet tuaja dhe do mèrrni goxha vlerësime. Ju të dashurùarit do keni disa mòsmárrëveshje të vogla dhe pa pásoja vetëm gjatë javës së parë. Dielli do dalë sërish pas datës 9 dhe emocionet do shtohen.

Mirë do jetë që sido që të vijnë pùnët mòs e hùmbisni komuníkimin në çift dhe mòs e lini pas dore partnerin. Për ju beqárët do jetë muaj i begatë dhe i mbùshur me emocione. Shumë gjera do ndrýshojnë përfùndimisht.

Shëndetin dùhèt ta keni më tepër në vëmendje sepse po fílluan shqètësimet situata mùnd të rèndohèt më tepër. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe situata ka për të mbètur gjíthë kohës e mirë. Në pùne vërtet do lòdheni pak, por rezùltatet që do árríni do iu çlòdhin mènjèherë. Bravo për gjíthë guximin dhe këmbèngùljen.

Peshorja Fillimi i muajit do jetë shumë i qetë sidomòs për ju që jeni në një lídhje. Do reflektoni me kùjdès për çdo hap që do hídhni dhe nuk do nxitoheni. Pas datës 12 situata ka rrezík të pèsojë disa ndrýshime. Tregohuni të kùjdèsshëm sepse shumë persona do mùndohen t’iu prishin pùnë. Ju beqárët nuk do keni mùndësi shumë të mira për të realizuar tákime të rèndësishme, megjíthatë muaji nuk do jetë i kèq.

Miqtë dhe familjaret do ju surprizojnë në çdo moment. Nëse për shèndètin nuk përkùjdèseni, situata do ju dalë tërësisht jashtë kòntròllit. Do keni goxha shqètësime. Financat do jenë herë pas here dèlíkate. Shpenzoni aq sa mùndeni, mòs i kaloni limitet. Në pùnë do përballeni me një pròblèm serioz të cilat do e kaloni vetëm me ndíhmën e kolegeve. Asgjë nuk do jetë aq e thjeshtë sa e keni menduar.

Akrepi Ky do jetë një muaj shumë pozítiv për të gjíthë. Do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do ju gjèni zgjídhje pròblèmeve. Nëse jeni në një lídhje do fílloni projekte të përbáshkëta me partnerin dhe do afroheni më shumë se kurrë me njëri-tjetrin.

Në çdo kohë do mbizòtërojë hármonia, paqja dhe báshkëpùnimi. Ju beqárët vërtet do keni tákime të rèndësishme dhe emocionuese, por bèni mirë të mateni mirë párá se të hídhni hapa të mëdhá. Shëndeti do ketë shqètësime shumë të vogla.

Do e mèrrni çdo gjë me lehtësi dhe nuk do e lëshoni veten asnjë çást. Financat do jenë dinamíke që në fíllim të muajit. Do mùnd të shpenzoni sa të doni për ato që keni nèvojë dhe do hiqni edhe párá mënjanë. Në pùnë do e zgjeroni horizontin dhe do provoni edhe emocione të reja. Do i bindi të gjíthë se jeni më të mirët.

Shigjetari Gjate këtij muaji nuk do jeni shumë në humor dhe herë pas here gjërat nuk do ju rrjèdhin si do dëshírònit. Ju që jeni në një lídhje do kèrkoni gjëra të pamùndura nga partneri dhe do mërzíten kur ai të mòs ua plòtësojë dëshirat. Reflektoni me kùjdès dhe ndreqíni gábímet pa qenë vonë. Ju beqárët do i shohin miqtë me një sy tjetër dhe nuk do keni as druajtje t’i shprèhin ndjenjat.

Statusín do ndrýshoni shumë më shpèjt nga sa mendonit. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mùnd të ketë pròblème të vogla. E mira është të mòs qëndroni të mbýllur dhe të mèrrni ajër të pastër. Për financat, 10 ditët e párá do jenë më dèlíkatet. Menaxhojini me kùjdès párátë dhe mòs shpenzoni shuma të konsiderueshme. Në pùnë do përballeni me vèshtírësi, por me pak këmbèngùlje dhe me ndíhmën e familjareve do ja dilni.

Bricjapi Këtë muaj do jeni shumë me pozítive se një muaj më parë dhe do e keni më të lehtë komuníkimin. Për ju çiftet atmòsfera do jetë gjatë gjíthë kohës e kënaqshme. Do ndani çdo ide dhe mendim me atë që keni në krah dhe mùnd të mèrrni vendime të rèndësishme.

Secili prèj jush do i dijë píkat e dòbèta të partnerit dhe do ja plòtësojë dëshirat. Ju beqárët do keni një muaj të mbùshur me risi. Nëse tákoni persona që do ju tèrhèqín që me shíkim të pare, mòs i lini t’iu íkin nga duart.

Shëndeti nuk do jetë aspak i kèq, përkundrazí pas javës së parë do jeni edhe më energjíkë dhe në formë të shkëlqyer. Financat do dini gjíthë kohës si t’i menaxhoni dhe nuk do ju dalin të paprítura. Në pùnë do keni ide brilante dhe do i mahnitni të gjíthë. As vetë nuk e kishít imágjínuar ndonjëherë suksesín që do árríni.

Ujori Këtë muaj do jeni shumë të përgjegjshëm dhe do ju ndòdhin gjëra vërtet interesante në çdo fùshë. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do jetë e qetë dhe dialogu do mbizòtërojë në çdo moment. Do jeni të hapur dhe do i respektoni mendimet e tjetrit.

Ju beqárët do keni tákime interesante dhe do kaloni momente të bukura pranë disa personave. Mùnd të mendoni për lídhje ose mùnd të mjaftoheni thjesht me tákime dhe argëtim pa fílluar angazhime. Shëndeti nuk do jetë i kèq, megjíthatë dùhèt pasur gjíthmonë kùjdès me ùshqímet sidomòs me ato që përmbájnë vezè.

Financat nuk do jenë aspak ashtu si ju do kishít dashur, por kjo nuk do të thotë që ta lëshoni veten dhe të mòs bèni pèrpjèkje për t’i pèrmírësuar. Në pùnë dùhèt të mendoheni disa herë párá se të veproni sepse po gabuat nuk do ju fálin. Gjithsesi në tërësi do jetë një periudhe e begatë dhe pa vèshtírësi të mëdhá.

Peshqít Në përgjíthësi do jeni në humor të mirë gjatë këtij muaji dhe do ecni në rrugën e dùhur. Nëse keni një lídhje do kaloni momente të këndshme me partnerin, por nga ana tjetër në disa momente mùnd të bèheni edhe shumë xhelòzè.

Mos e teproni sepse do e mërzítni dhe do e lárgoni nga vetja atë që dashuroni. Mos mendoni kèq për të pasi ai ju dashuron me gjíthë zèmèr. Ju beqárët do keni plòt tákime, por nuk do ndihen gati për të fílluar lídhje serioze.

Nëse nuk hídhni hapa të páktën mòs i lini pas dore disa persona interesantë. Shëndeti do jetë më i mirë se më parë. Do keni energjínë dhe dinamizmin e dùhur. Financat do dini si t’i organizoni dhe nuk do ju dalë asnjë lloj pròblèmi në këtë sektor. Në pùnë do ju dùhèt më shumë mùnd dhe sákrífica për të árrítur majat e suksesit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments