Friday, September 29, 2023
HomeGenelDashi me 1 yll, Demi me 3 yje, do bekoheni me LEK...

Dashi me 1 yll, Demi me 3 yje, do bekoheni me LEK do laheni nga te gjithe kredite

DASHI Sot ka rrezík të keni disa vèshtírësi dhe pròblème sidomòs në márrëdhënien me të tjerët e me sèksín e kùndèrt. Nëse keni një lídhje ka rrezík t’iu mungojë durimi dhe mùnd të thoni gjëra të pamenduara mirë. Ka rrezík që pasdite të fíllojnë pròblèmet.

Ju beqárët do e lini veten të lirë dhe paprítur do shihni se díkush do ju afrohèt goxha. Jepini atij mùndësínë për t’u njohur. Në pùnë do keni disa vèshtírësi të vogla, por fále ideve origjínale dhe fále këmbèngùljes do kaloni gjíthçka. Për financat do keni një dhùnti që do ua adhùrojnë të gjíthë. Do dini kur t’i vini fre vetes.

DEMI Neptuni do ju bëjë të logjíkshëm sot dhe do kèrkoni ta sígùroni çdo sektor të jetës. Pritet një ditë shumë e ngrohtë. Ju që keni një lídhje do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet e ngrohtë në çdo moment. Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm.

- Advertisement -

E sígùrt është se asgjë nuk do jetë ashtu si më pare dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Në pùnë do jeni shumë kompetèntë dhe të kùjdèsshëm. Para se të veproni do logjíkoni përherë dhe kjo do shmángë pròblèmet. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të veproni.

BINJAKËT Gjatë kësáj dite do mùndoheni të jeni sa më realistë dhe të mòs bèni gjëra të pamenduara mirë. Njerëzve të dashur do iu kushtoni më shumë kohë. Nëse keni një lídhje do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet entuzíazmuese gjíthë kohës. Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm.

E sígùrte është që asgjë nuk do jetë ashtu si më parë dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Në pùnë, pavárësisht yjeve që do mùndohen t’iu shpërqendrojnë, ju do árríni të qëndroni të fokusuar plòtësisht tek ajo që keni për të bërë. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të investoni.

- Advertisement -

GAFORRJA Dita e sotme ka rrezík të jetë shumë e vèshtírë. Shmangni márrjen e vendimeve të mëdhá dhe bèni kùjdès me menaxhimin e financave. Për ju që keni një lídhje, Urani do provokojë një stuhi të lehtë. Do jeni pak më shumë sesa dùhèt dýshues ndáj partnerit dhe për këtë do e bèzdísni me pyetje atë.

Nëse jeni ende vetëm do keni tákime, por nuk dùhèt të shkòni shumë lárg që herën e parë. Në pùnë shumë gjëra do ecin kèq dhe as vetë nuk do e kuptoni pse jeni kaq pa fat. Mos ndërmèrrni as rrezíqe të mëdhá për ta ndrýshuar gjèndjen. Nëse trègòheni më të organizuar në planin financiar nuk do keni asnjë pròblèm.

LUANI Yjet do ju bëjnë shumë të logjíkshëm dhe lárgpamës sot. Gjithçka ka për të ecur më mirë nga sa mendonit dhe rráhjet e zèmrës do shtohen. Ju të dashurùarit do i përkushtoheni pafùnd jetës tuaj në çift dhe márrëdhënia me partnerin ka për të qenë e jashtëzakonshme.

Do bèni çdo gjë që është në të mirën e të dy palëve. Ju beqárët do keni vetëm njohje miqësore dhe asgjë më shumë sesa aq. Për lídhjet e ëndèrrùara do ju dùhèt ende të presín. Në pùnë do keni sukses të garantuar dhe do fílloni të mendoni edhe për të ndërmárrë një projekt vetjak. Në planin financiar do përballeni me goxha vèshtírësi, megjíthatë mirë është të mòs e lëshoni veten.

VI RGJËRESHA Sot do bèni mirë të meditoni dhe të mendoheni gjatë. Klima nuk do jetë shumë e ngrohtë dhe shpesh do përballeni me sfída të vèshtíra. Për ju të dashurùarit dita do jetë shumë e paqëndrueshme. Do jeni shumë konfuzè për lídhjen që keni kríjuar dhe nuk do preferoni të mbýlleni në vetvete e të reflektoni gjatë.

Ju beqárët në të kùndèrt do entuzíazmoheni mjaft nga një tákim që do realizoni dhe do hídhni hapa pa u menduar gjatë. Në pùnë do e bèni çdo gjë me pasín sepse jeni ne fùshën më të pëlqyer dhe gjërat kanë për t’iu shkùar shumë mirë. Në planin financiar do vèndòsni rregùll dhe nuk do keni asnjë trònditje.

PESHORJA Marsi do ju bëjë të jeni më të frènuar dhe më të kùjdèsshëm gjatë kësáj dite. Gjithë kohës do kùjdèseni për të vèndòsur çdo gjë në rregùll. Nëse keni një lídhje mùndohuni të jeni sa më të arsyeshëm dhe në asnjë mënyrë mòs kèrkoni gjëra të pamùndura nga partneri sepse do zhgènjeheni vetë dhe do e bèni tjetrin të ndihèt kèq.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të reflektoni disa herë párá se të mèrrni vendime sepse përndrýshe do gaboni e do vuani. Do bèni mirë të pranoni të ndrýshoni pozícion pasi do jeni më të qetë, më pak të ngarkuar dhe nuk do keni përballje të shpeshta me kolegë që nuk i duroni dot. Në planin financiar po nuk bëtë kùjdès mùnd të keni pròblème goxha serioze.

AKREPI Gjatë kësáj dite do jeni me optimistë dhe më pozítivë se më parë. Çdo moment që do kaloni do jetë i mrekùllueshëm. Ju që jeni në një lídhje do përjètoni plòt çáste të lumtura dhe do mùndoheni që çdo minutë të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Gjithçka do jetë me ngjyra dhe plòt shkëlqím.

Ju beqárët do e keni shumë të vèshtírë ta joshin personin tuaj të ëndrrave dhe do vazhdoni të mbèteni ende të vetmuar. Në pùnë do jeni të frymëzuar dhe të gjítha pèrpjèkjet që keni bërë kohët e fùndít do japin rezùltatet e shumëprítura. Buxhèti nuk ka për të qenë i mirë pasi do krýeni shpenzíme të pakòntròlluara e me pásoja të rènda për të ardhmen.

SHIGJETARI Sot do keni kùndèrshtime në pùnë dhe situata të vèshtíra për të zgjídhùr. Tregohuni shumë të kùjdèsshëm dhe besojini me shumë vetes. Nëse jeni në një lídhje kùjdès me flírtimet me personat e tretë sepse edhe trádhtinë me shíkime partneri nuk do ua fálë.

Mos shkátërroni gjíthçka të bukur që keni ndërtuar për një dëshirë momentale. Nëse jeni beqárë do fùteni në mendime dhe nuk do jeni të sígùrt nëse doni apo jo të hídhni hapa. Në pùnë dùhèt të ndërmèrrni iniciativa dhe te flisni edhe për pròblèmet që do ju dalin me kolegët apo shefat. Çdo gjë e lënë pas dore do ndërlíkohèt edhe më shumë. Financat për fat do jenë më të mira dhe nuk do ju sjellin pròblème disa investime që do bèni.

BRICJAPI Mùndohuni të organizoheni më mirë gjatë kësáj dite dhe të jeni të sígùrt kur të hídhni hapa. Ju që jeni në një lídhje nuk do keni ditëm më të mirë të mùndshme. Pasioni do zbehèt dhe gjíthçka do fíllojë të dùket e mërzítshme. Nuk do ndíeni më emocionet e díkurshme.

Venusi do jetë planeti dominues tek ju beqárët dhe do iu bëjë më joshës dhe flírtues. Nuk do hùmbisni asnjë mùndësi që do iu jepet, por rezùltatet do i shihni më vonë. Në pùnë do keni një vízon më të qártë të situatës dhe do e rimèrrni veten. Edhe sektori i financave mùnd te fíllojë të normalizohèt nga pasditja.

UJORI Gjatë kësáj dite do jeni me humor shumë të mirë dhe të gatshëm të ndíhmoni këdo që do ju dalë përpárá. Për ju të dashurùarit do jetë ditë pozítive. Herë pas here do iu pùshtojë edhe pasioni i zjárrtë. Nëse jeni beqárë do keni tákimin më të veçántë të jetës tuaj.

Me personat e rinj shumë shpèjt do fíllojnë edhe lídhje serioze, romantíke dhe afatgjata. Në pùnë do keni edhe më shumë sukses nga sa keni menduar më parë. Do jeni të logjíkshëm dhe mùnd të nënshkruani edhe kòntráta afatgjata. Me shpenzímet trègòhuni sa më të matur që të mùndeni sepse vetëm kështu do shmángni pròblèmet.

PESHQIT Sot strèsi do ju pùshtojë herë pas here dhe do keni dëshirë të mbýlleni díku e mòs bèni asgjë. Për sa i përket jetës në çift asgjë e rèndësishme nuk ka për të ndòdhùr. Bëni thjesht atë që do ndíeni dhe do jeni të plòtësuar.

Ju beqárët nuk do ndiheni ende të sígùrte për të hèdhùr hapa, kështu që me disa persona do pranoni thjesht të shoqërohen si shòkë. Në pùnë nuk do keni besim tek vetja, nuk do i dëgjoni këshillat dhe si përfùndim nuk keni për të árrítur asnjë gjë. Buxhèti do pèrmírësohèt mjaft fálë një trashëgimie të madhe që do mèrrni nga gjyshërit tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju të fílloni të shpenzoni pambárimisht.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments