Na e Trègo shènjën të Them Kùjt i Bíe Bíngòja e Fatit në këtë Muaj Tetor – MediaNews
Genel

Na e Trègo shènjën të Them Kùjt i Bíe Bíngòja e Fatit në këtë Muaj Tetor

Nje kátegori shènjash do te kène fatin e madh qe ne kete periudhe te muajit te 10 ti sígurojne veten si mbùlim spècial nga míresia e tyre ndáj dhe nuk eshte çudi qe keto shenja nje dite te bùkur te dállojne nje ndrýshim rrènjesor ashtu siç ti kishte prèkur bègatia e muajit Tetor. A doni te njíheni tani me ata qe u bíe Bíngòja ne kete muaj.

Per Dashin fat tek shèndeti. Fale influences mjaft pozítive te Venusit, do gjèni me ne fùnd qetesíne dhe hármonine ne cift. Do e lárgoni rutinen dhe emocionet qe do perjètoni do jene te njepasnjeshme. Edhe per beqáret do jete dite e favorshme per tákime. Askush nuk do qendroje indiferènt ndáj shármit tuaj. Me financat do keni fat. Do krýeni disa transaksione te rèndesishme qe do e stabilizojne situaten.

Per Demin fat tek párate. Gjate kesáj dite te gjíthe ciftet do kene nje jete sentimentale te paqendrueshme. Shmángni me cdo kusht ta kritíkoni apo t’i ngrini zerin personit qe keni ne krah sepse cdo gje do te nderlíkohèt! Beqáret nuk dùhèt te fíllojne asnje angazhim sepse nuk eshte dita e dùhur. Fale Saturnit do e menaxhoni me me zgjuarsi buxhètin tuaj kete te díele dhe nuk do rrezíkoni asgje. Mos hárroni vigjílencen!

Per Binjaket fat tek puna. Xhèlozía do árríje kùlmin sot. Kùjdes, sepse pásojat mùnd te jene shume nègátive dhe mùnd te sjellin pròblème qe as qe i kishít menduar. Beqáret, fále planeteve, nuk do kene ambíentin e dùhur per te dashurùar. Beni dhe pak durim dhe ruani optimizmin! Nèptuni do sjelle gábíme dhe peshtjellim ne planin financiar. Mund eshte momenti i pershtatshem te beni shpènzíme te medhá.

Pert gaforen fat me nje íkje jashte. Edhe pse planetet nuk do jene te vèndòsur shume mire ne qíellin tuaj te dashùrise, ju do beni cmòs te ruani nje klime te qete dhe te ngrohte. Beqáret duan te bíen ne dashùri por kane edhe fríke nga ajo qe i pret. Gjithsesi sot do keni tákime per te cilat ia vlen te rrezíkoni. Merkùri do te influencoje tek financat. Ai do iu beje me intelígjènte dhe me te kùjdèsshem me menaxhimin e tyre.

Per Luani fati eshte tek shèndeti. Ata qe jane ne cift do tundohen nga díkush tjeter sot dhe do e kene te veshtire te mòs tradhètojne. Mendohuni mire, sepse nuk do kete kthim prapa. Venusi i pozícionuar mire sot ne qíellin e beqáreve, do i beje ata me joshès se kurre. Sapo te tákoni díke do iu shkòje mendja te martoheni. Kujdes, cdo gje ka kohen e vet! Financat nuk do kene asnje pròblèm, por ju trègòhuni te matur.

Per vírgjèreshën fati eshte tek bèkimi ne familje.  Do kerkoni me shume liri sot ne jeten tuaj ne cift. Kerkojeni me dèlíkatese dhe pa vene ne rrèzík lídhjen qe keni kríjuar. Beqáret do kene nje dite te mbùshur me dashùri dhe emocione pa fùnd. Nuk do kete dashùri me shíkim te pare por pelqíme te fòrta do kete me shumice. Financiarisht do perballeni me nje dite te veshtire. Gjithesesi Urani do iu ndíhmoje ta kaloni me lehtesi gjíthcka.

Per peshoren fati eshte tek ata qe kane fèmije. Marredhenia juaj me ate qe keni ne krah do jete e shkèlqyer sot! Do i kushtoni shume vemendje dhe do beni cmòs qe ai te ndihèt si mbi re prane jush. Do ia dilni! Beqáret do kene ndrýshime ne jeten sentimentale. Emocionet qe do perjètoni do jene te fòrta! Ne planin financiar mùnd te gjèndeni perballe nje situate te pakendshme. Trègohuni me ta arsyeshem dhe mèrrni masa per ta rregùlluar.

Per akrepin fati eshte tek pòzicioni ne kárriere. Partneri juaj do iu coje ne qíell te shtate sot dhe ju do ndiheni jashtezakonisht mire. Do donit qe kjo dite te mòs mbárronte kurre! Beqáret eshte me mire te trègòhen te kùjdèsshem me personat qe do tákojne sepse do kete edhe nga ata qe do tallen. Fale perkrahjes se Merkùrit ne sektorin financiar, do ruani nje ekuiliber. Cdo gje do shkòje me se miri. Shfrytezojeni kete ditë

Per shígjetarin fati eshte ne dashuri. Duhèt te jeni me te hapur ndáj dialogut ne cift sot ne menyre qe cdo gje te shkòje me se miri. Mbremja do te nxèhèt! Per beqáret kjo dite nuk do jete e lehte per t’u káluar. Do jeni kòntrádíktore me ato qe do mendoni! Here do pelqeni aventurat dhe here nje lídhje serioze. Sqárohuni njehere me veten tuaj! Urani do te ndíkoje tek financat dhe do vèndòse nje ekuiliber.

Per brícjapin fati eshte ne zgjídhjen e bòrxheve. Sot do hyni ne nje faze te rèndesishme te jetes suaj ne cift. Hármonia do te mbizòteroje gjate gjíthe dites! Per beqáret kje e díele do jete plòt surpriza te kendshme. Yjet do iu premtojne nje tákim mjaft te vecante. Perfitoni! Duke qene me te bindur ne vetvete do ruani qendrueshmèríne financiare. Edhe pse do beni ndonje shpenzím te vogel do i menaxhoni mire financat tuaja. Bravo!

Per ujorin fati eshte ne plòtesimin e 3 dèshirave. Perfitoni nga dita e sotme per te zgjídhùr nje pròblèm qe keni me partnerin tuaj. Nese vonoheni edhe pak gjerat do nderlíkohen me shume! Beqáret do joshin dhe do joshen gjate gjíthe kohes. Shfrytezojeni te gjítha ármet qe keni per te bere per vete ate qe iu pelqen. Edhe perspektivat financiare do jene te mira. Nese jeni artist, yjet do te favorizojne sukses dhe rritje te buxhètit.

Per peshqit fati eshte ne bùxhet. Kenaqesi dhe mireqenie sot ne jeten tuaj ne cift. Do ndiheni mire prane njeri-tjetrit dhe márredhenia me partnerin do jete me hármoníke. Dite e bukur ne kete atmòsfere Krishtlindjèsh. Beqáret do jene me pasionante dhe do bejne cmòs qe te kene nje tákim me personin qe pelqejne. Shpenzímet e tejskajshme qe do krýeni do e lùhasín buxhètin. Bèni kùjdès!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button