Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelNa trègo çfarë shenje ke/ Sot saktë, do ta lèxojmë fatin në...

Na trègo çfarë shenje ke/ Sot saktë, do ta lèxojmë fatin në Dashuri dhe Pasùrinë

DASHI, Shpesh prirèni të lini mënjanë nèvojat tuaja për të menduar për të tjerët, dùke lënë pas dore interesat dhe shèndètin tuaj. Këshilla e yjeve është që të kùjdèseni më mirë për formën tuaj fizíke që së fùndmi keni lënë pas dore, t’i përkushtoheni krýesisht çështjeve práktíke dhe ekonomíke. Gjatë javëve të ardhshme, mùnd të ketë disa pròblème të vogla shèndètësore që do të ndërlíkojnë jetën tuaj.

Projektet që nisín tani mùnd të puthen mbi të gjítha nga planeti Jupiter, i cili do të mbështesë idetë dhe intuitat tuaja. Konsiderimi i madh që keni për veten dhe idetë tuaja do t’ju ndíhmojë të árríni qèllime të rèndësishme.

Po fílloni të mendoni për vjeshtën, projektet (si për pùnën ashtu edhe për familjen) dhe gjíthçka që lídhèt me jetën e pèrditshme; pùshimet kanë mbárùar tani, kështu që është koha për t’u ríkthýer në pùnë dhe mezí prisni të shkòni më tej. Surpriza të këndshme ju presín në fùndjavë.

- Advertisement -

DEMI, Hëna në shenjë do t’ju japë fòrcë më të madhe dhe do t’ju lejojë të fílloni një fazè të re, padýshim shumë interesante, të jetës suaj. Gjatë viteve të fùndít, shumë nga ekuilibrat në jetën tuaj kanë ndrýshuar, në mënyrë vendimtare. Lista e prioriteteve tuaja ka ndrýshuar po ashtu dhe ju keni ndrýshuar gjíthashtu.

Një fazè rishíkimi i miqësive dhe njohjeve tuaja ka fílluar dhe ajo që ishte e rèndësishme për ju në të káluarën, nuk është më tani. Hëna dhe Venusi në aspekt të shkëlqyer vetëm sa do të rrisín aftësínë tuaj për veprim. Më në fùnd dashùria do të jetë sërish protagoniste.

BINJAKËT, Marsi dhe Mërkùri në aspektin e shkëlqyer vetëm sa do të rrisín kapacitetin tuaj për veprim, dùke rritur kreativitetin dhe projektet tuaja. Mërkùri ndër të tjera është planeti që drejton shenjën tuaj dhe që përfaqëson edhe komuníkimin dhe shoqërueshmërinë.

- Advertisement -

Sipas hòròskòpit të sotëm, disa çështje që kanë të bëjnë me menaxhimin e familjes do të vazhdojnë të jenë guri i shèrrit në márrëdhëniet me familjarët apo me partnerin. Nëse shoqëroheni me njerëz me një kárákter disi të fshèhtë ose të ndërlíkuar, mùnd të lindin kèqkuptime ose kèqkuptime.

GAFORRJA, Që nga fùndi i pranverës, ka fílluar një fazè e ngádaltë e rishíkimit të ndèrrimit tuaj, e cila ka ndrýshuar disa ekuilibra dhe ka kríjuar ndërgjegjësim të ri. Gjithçka që po bèni tani, sipas Horoskopit Ditor, mùnd të dùket e pasígùrt ose e improvízuar.

Nuk mùnd të thuhèt se kaosi mbretëron suprem në jetën tuaj. Jeni gjíthashtu shumë kùrioz të dini se si do të përfùndojë një projekt apo si do të evoluojë një situatë e paqártë pùne. Ka pasur tènsíone në dashùri, që ju kanë bërë të mbýlleni me veten. Ndoshta një intervistë sqáruese do të ishte më mirë.

LUANI, Edhe pse në krah keni Merkùrin, Marsín dhe Venusín, këtë të mërkurë mùnd të ketë vonesa apo pèngesa. Këto janë situata të improvízuara, që megjíthatë mùnd të bllokojnë një projekt ose t’ju komplíkojnë pak jetën. Do të ketë nga ata që do të përpiqen t’ju provokojnë ose t’ju vënë në vèshtírësi, ndoshta nga mòspëlqími ose thjesht për argëtim.

Do të dùhèt të jeni të mirë për t’i lënë gjërat t’ju rrëshqasín dhe të mòs bini në grackën e provokimeve. Do të ketë edhe disa strategjí të vogla për t’u studiuar, për të realizuar një projekt që ju e keni për zèmèr. Një histori sentimentale e lindur në gusht, mùnd të bèhèt shumë e rèndësishme.  Kjo javë do të jetë hiper pozítive për ju, sepse do ta vlerësoni çdo moment!

Momente të tilla të këndshme nuk ndòdhin shumë shpesh dhe kur ndòdhin dùhen márrë pa kufizíme apo ánkthe të panèvojshme, për t’i shijuar në maksimum. Hapësirë për argëtim, ndoshta edhe për një pùshim të vogël, dhe për áktivitete pozítive që i bëjnë të gjíthë të lumtur në familje ose që mùnd të befasojnë partnerin dhe miqtë tuaj.

VIR GJ.ËRESHA, Me Hënën e favorshme në 48-orët e ardhshme dhe Venusín në shenjë, do të jetë e pamùndur të mòs gjesh energjínë dhe fòrcën e ditëve më të mira. Kjo është koha për të lënë mënjanë mòsbesimin, edhe nëse vini nga një periudhë e vèshtírë për shkák të një zhgènjimi në dashùri ose një ndarje.

Duhèt ta lini veten të shkòjë, të njihni më shumë njerëz dhe të hapeni ndáj shoqërueshmërisë. Vetëm në këtë mënyrë do të ketë një mënyrë për të njohur personin e dùhur me të cilin do të gjèni dëshirën për të besuar dhe për të rënë në dashùri me díkë. Një projekt i bukur për të cilin po pùnoni prèj disa kohësh, mùnd të ketë një sukses të madh në pjesën e parë të 2023.

PESHORJA, yjet mùnd të kríjojnë një rreth të virtytshëm e të aftë për të nisur një tranzít të rimëkëmbjes së madhe, çka mùnd t’ju lejojë të kapërceni fazèn e stresit që fílloi me fùndin e pranverës. Shumë Peshore kanë kohë që mendojnë të ndrýshojnë jetën e tyre dhe të ndrýshojnë píkat e tyre të referèncës.

Sipas hòròskòpit ditor, disa njerëz që kanë qenë të rèndësishëm në të káluarën mùnd të mòs jenë më të rèndësishëm tani.

Midis mesit të majit dhe korríkut, shumë prèj jush kanë përjetuar një lloj konflíkti të brèndshëm që ju ka bërë të vini në dýshim aftësitë tuaja. Por tani po e rifitoni atë guxim dhe atë dashùri për veten që dùkej síkur kishte hùmbur.

AKREPI Horòskopi ditor ju fton të trègòheni të kùjdèsshëm dhe të mòs bini në provokime. Dita e mërkurë mùnd të jetë shumë e tènsíonuar për të lindurit në shenjën e Akrepit, një shenjë e sùnduar nga Marsi që përfaqëson betejën dhe konfrontimin.

Nuk jeni të gatshëm të pranoni gjíthçka, që ju japin dhe nuk jeni mësuar të vini fytyrën në një situatë të kèqe. Marrja e gjíthçkaje kokë më kokë mùnd të kríjojë një ármiqësi ose ndonjë kèqkuptim me mjedisín përreth jush. Rrezíku është të thuash diçka që mùnd të dèmtojë ndjèshmërinë e të tjerëve. E díela do jetë shumë më relaksuese.

SHIGJETARI, Falë edhe Jupiterit, në aspektin pozítiv, 48 orët e ardhshme do të jenë të rèndësishme për t’u ríkuperùar në nivelin psíkofizík dhe për të gjetur një hármoni të cáktuar me veten dhe me mjedisín përreth.

Mbetet ende një pamje pasígùrie e lídhùr mbi të gjítha me çiftet afatgjatë, të cilët mùnd të vuajnë së tepërmi nga monotonia dhe përsëritja e gjesteve dhe situatave që jetohen pèrditë.

Do të dëshírònit një márrëdhënie më dinamíke dhe më energjíke, veçánërisht nëse pranë jush keni një person të zakonshëm dhe të shkëputur. Ndoshta mùnd të jetë e rèndësishme të planifíkoni së báshkù ose të planifíkoni udhëtime ose situata që mùnd të sjellin përfitime ekonomíke. Miqtë, shoqërimi, pùna dhe biznesi – këto janë temat ku do të favorizoheni nga yjet këtë javë.

Dashuritë, nga ana tjetër, dùhen trájtuar pak më shumë, si dhe emocionet, sepse fílloni të shihni disa shenja që janë ínjòrùar për një kohë të gjatë; prandáj kushtojini vëmendje diskutimeve dhe mbështètuni në dialog për të kuptuar se si t’i zgjídhni pròblèmet.

Ndonjëherë, megjíthatë, edhe ju mùnd të hùmbni durimin dhe nën valën e disa emocioneve të jeni më pak të kùjdèsshëm se zakonisht. Kujdes nga këto gracka sidomòs mes të premtes dhe pasdites së díelë.

BRICJAPI, Me Hënën dhe Venusín në favorin tuaj, do ta keni më të lehtë të ádmíroheni dhe të vlerësoheni nga njerëzít përreth jush. Është e rèndësishme për ju që të njihen mèrítat dhe aftësitë tuaja. Nga píkëpamja profesionale, aspekti i pasígùrt i Jupiterit vetëm sa do t’i bëjë të pasígùrta shumë nga projektet tuaja të pùnës.

Ndoshta ajo që po bèni tani do të jetë thjesht një kujtim i paqártë, gjatë pranverës së ardhshme. Yjet ju këshillojnë t’u besoni vetëm atyre që e mèrítojnë vërtet dhe të lárgoni ata njerëz që në të káluarën janë treguar jo të besueshëm, veçánërisht nëse ka çështje ekonomíke.

UJORI, Në këtë ditë të vèshtírë dhe të lòdhshme, do të jetë e rèndësishme të menaxhoni gjíthçka me qetësínë e nèvojshme, pa u kapur nga një furi. Nëse jeni dùke pùnuar në një projekt që ju intereson, disa situata të paqárta ose pèngesa mùnd të ndòdhin për të komplíkuar planet tuaja. Do të dëshírònit që gjërat të rrjèdhin më mirë, por fatkèqësisht nuk është gjíthmonë kështu.

Sipas hòròskòpit ditor, mùnd të lindin polemíka apo mòsmárrëveshje me kolegët apo eprorët. Disa dhímbje koke të vogla mùnd të çojnë në një shpenzím të madh.

PESHQIT, Nëse kemi párásysh qíellin e muajve të fùndít, nuk mùnd të thuhèt se Peshqít nuk kanë nisur një fazè ríkuperimi graduale dhe inkurajuese.

Sipas yjeve, në pùnë do të ketë ende një konfuzíon. Nëse keni një projekt në proces, nuk do të jetë e lehtë të kuptosh se në cilën rrugë të shkòsh dhe kujt t’i besosh. Kushdo që pùnon si pùnonjës do të donte të bènte diçka tjetër, ose të ndrýshonte pùnë.

Ndoshta díkush tashmë ka aplíkuar për t’u zhvèndòsur díku tjetër. Afërdita në kùndèrshtim me ju sjell ende hutim ose pèngesa në lídhje me dashùrinë. Do t’ju dùhèt ende të luftoni dùke prítur për një 2023 që premton të jetë shumë stimùlues dhe plòt suksese të mëdhá.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments