Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel“Ne 2 jave ju afron pùna me jashte…”, Nje FAT i ri...

“Ne 2 jave ju afron pùna me jashte…”, Nje FAT i ri per 3 shenja, u bèhen rrùge te reja per ju

Dashi Koha kalon shpèjt dhe mjaft këndshëm. Jeta familjare do jetë hármoníke. Kjo mùnd të jetë për shkák se një familjar debátues është díku lárg për fùndjavë. Të kesh shtëpinë vetëm për vete mùnd të dùket si një ngjárje e rrallë. Qetësia, paqja dhe mùndësia për të fituar pak hapësirë do t’ju bëjnë të ndiheni si një person tjetër.

Dem Përmbùshja e një shprese të veçántë do të transformojë jetën tuaj dhe qëndrimin tuaj për të ardhmen. Tani e kuptoni se mùnd dhe dùhèt të shkòni pas mùndësive, aty ku mùnd të pèrdorni më mirë aftësitë dhe kualifíkimet tuaja. Një festë e qetë do të jetë ok për ju.

Binjak Po shp enzoni shumë kohë dùke análizuar pròblèmet me partnerin. Kjo po shkákton tènsíon mes jush. Ju keni káluar diçka të ngjashme më parë dhe do të zgjídhèt me kohën. Shq etësimi nuk do të zgjídhë asgjë. Po bèni disa plane. Sigurohuni të mòs ia trègòni askujt.

- Advertisement -

Gaforre Nuk e keni prítur kurrë të dëgjoni më nga díkush. Do të jetë një surprizè kur ata të kontáktojnë për t’ju sugjerùar të tákoheni përsëri. Jeni në mëdýshje për këtë tákim. Nga njëra anë nèrvòz se çfarë mùnd të thotë kjo. Nga ana tjetër, i emocionuar. Një person i dashur do t’ju shtyjë të pranoni për t`u tákuar.

Luan Miqtë e rinj, áktivitetet në komunitet dhe vízítat në vende të panjohura do t’ju páráqesín disa mùndësi emocionuese. Nuk është koha për t’iu përmbájtur rutinave tuaja të zakonshme. Nëse ju jepet një ofertë udhëtimi ose mùndësia për t’u báshkùar me miqtë në një tákim të shpèjtë të momentit, përshtatjuni humorit të momentit.

Vir.gjëresha Disa ngjárje të çuditshme do të prishin ekuilibrin e lumtur në shtëpi. Edhe pse nuk mùnd të bèni asgjë për ta ndrýshuar këtë situatë, në fùnd do të shkòjë mirë. Me pak ndíhmë nga një mík do të árríni të zhvilloni ide kreative dhe t’i ktheni ato në diçka konkrete.

- Advertisement -

Peshorja Díkush i afërt nuk dùket se do të márrë një vendim të cáktuar. Ju jeni dùke e parë sjelljen e tyre me të vërtetë irrituese. Para se të ankòheni me zè të lártë, kujtoni sesi edhe ju jeni sjellë njësoj në të káluarën. Tani e dini se sa e bèzdísshme mùnd të jetë kjo për të tjerët. Shfr ytëzojeni mùndësínë për të shijuar áktivitete argëtuese më vonë gjatë ditës.

Akrepi Një familjar do të këmbèngùlë që gjíthçka është mirë dhe nuk ka nèvojë të bèhen ndrýshime në shpenzímet e shtëpisë. Nuk do t`i lini gjërat në dorë të fatit. Me ose pa mbështètjen e të tjerëve do të ndërmèrrni veprime për të ùlur faturat. Bëhuni gati për të përfituar nga një mùndësi e pazákontë.

Shigjetari Jeni dùke menduar të kontáktoni me një mík të vjetër. Çfarë po ju ndálon? Ata do të jenë të kënaqur të dëgjojnë nga ju. Kjo është diçka për të cilën keni menduar kohët e fùndít dhe pyesni veten nëse dùhèt të vepronit më shpèjt sipas këtij impùlsi. Ia vlen të shkòsh me atë që ju dùket e drejtë në një moment të cáktuar.

Bricjapi Një projekti në të cilin jeni përfshirë, po i vjen fùndi. E gjíthë pùna e vèshtírë ka përfùnduar. Ju keni bërë një pùnë të shkëlqyer dhe dùhèt ùleni dhe të shijoni rezùltatet. Mos fílloni të kèrkoni diçka tjetër për të bërë. Shijoni këtë moment të lumtur.

Ujori Jeni pothuajse të tunduar të vèndòsni një ùltimatum në vend që të prisni më gjatë që një partner, ose i afërm të márrë një vendim të rèndësishëm. Ju nuk mùnd të vazhdoni me plane të cáktuara derisa të njihni mendimet e tyre. Nuk do të ishte ide e mirë t’i shtýnit ata. Në vend të kësáj, vazhdoni me diçka tjetër.

Peshqít Mu.nd t`ju ndihèt síkur asgjë nuk po ju shkòn siç dùhèt, por pròblèmet e hasura nuk do të jenë aq të vèshtíra. Po e ekzagjeroni pak situatën. Mendoni për të gjítha sukseset tuaja të fùndít. Krahasojini këto me atë që mendoni se është një dështim dhe do të kuptoni se po shkòni në drejtimin e dùhur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments