Saturday, December 2, 2023
HomeGenelLájmi qe ju shkùnd si tèrmet, shenoni keto data ngrihet paralájmerimi fùqishem

Lájmi qe ju shkùnd si tèrmet, shenoni keto data ngrihet paralájmerimi fùqishem

DASH, Puna. Paraqítni të gjítha projektet që nuk mùnd t’i bèni sot dhe përpiquni të përqendroheni vetëm në ato që do të jeni në gjèndje të bèni . Do të jetë një mënyrë e mirë për të mòs e harrùar qèllimin dhe për të vazhduar prodhimin, pavárësisht nga gjíthçka.

Dashuria-Çiftet do të dùhèt të pranojnë se kanë edhe disa vèshtírësi, veçánërisht në komuníkim. Ekzíston diçka e jashtme, e cila párándálon sínqeritetin e plòtë. Veprimi do të dùhèt të ndërmèrret párá se të bèhèt një pròblèm serioz. Beqárët do kenë më shumë lehtësi, por sígùrisht jo shpirtin e dùhur për të fílluar një lídhje. Do të jeni në gjèndje të rivlerësoni disa njerëz në javët në vijim. Financat.Gjatë javës mùnd të ketë një vonesë ose pèngesë tjetër në márrjen e páráve nga një vend tjetër.

DEMI21. prill – 21. maj Puna-Ju mùnd të mòs keni më të mirën që dëshíròni, por as nuk mùnd të ngarkoheni shumë me dështimin. Thjesht dùhèt të ùleni, të përpiqeni të vlerësoni atë që keni në dispozícion.

- Advertisement -

Dashuria-Çiftet padýshim që do të jenë shumë pak të akorduar, por kjo nuk do të thotë që ata nuk do të jenë në gjèndje të gjejnë një mes të pranueshëm gjíthsesi. Do të dùhèt të ketë më shumë pèrpjèkje nga ana juaj. Beqárët nuk do të márrín mènjèherë atë që duan, gjíthashtu sepse askush nuk do të jetë në gjèndje të garantojë dashùri të qëndrueshme, pas dy tákimeve të párá, kështu që do të jetë e nèvojshme të lídheni pak më shumë me realitetin.

Financat-Planet dhe prítshmëritë që keni për pùnët tuaja profesionale këtë javë ndoshta nuk do të kenë realizímin e prítur. Vështirësitë, kur ato páráqíten, do të lídhen me shfaqjen e rrethanave dhe pèngesave të paprítura në lídhje me njerëzít e tjerë në mjedisín tuaj profesional.Si rrjèdhojë do të keni pròblème me financat.

BINJAKET22. maj – 21. qershor Puna-Nuk ka asnjë propozím të madh në horizont për ju, megjíthatë ju nuk mùnd ta konsideroni as veten shumë fatkèq, pasi tashmë keni márrë mjaft prèj tyre në këtë periudhë të fùndít . Tani është koha për të shfrytëzuar idetë tuaja.

- Advertisement -

Dashuria-Ju keni lënë shumë situata të kalojnë dùke mòs u dhënë atyre peshën e dùhur, këtë javë kështu që do të dùhèt të ríkuperoheni dhe të përpiqeni të përballeni edhe me fríkën që do t’ju shqètësonte më shumë nëse ato bèhen realitet.

Financat-Do të keni tákime të rèndësishme biznesi ose familjare. Ju do të angazhoheni në raste që sjellin rezùltate të rèndësishme ose ndrýshime në jetën tuaj. Ata prèj jush që janë të përfshirë në çështje gjyqësore do të jenë në gjèndje të presín rezùltate pozítive.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrík Puna. Përveç áktiviteteve tuaja rutinë, ju mùnd të keni detyra shtesë për të mbùluar. Mos u dekurajoni dhe mòs u përmbáni, ju jeni mjaft të trajnuar dhe të aftë të rezístoni.

Dashuria. Kjo javë mùnd të jetë një mùndësi e artë për ju që të çimentoni një lídhje ose të fílloni një lídhje. Këto janë ditët e dùhura për të lënë dashùrinë të lùlëzojë dhe për t’u pèrpjèkur të shkëlqeni të ardhmen tuaj.

Financat. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa prèj jush do të gëzohen ose do të përfitojnë nga párátë që do të mèrrni nga burime të ndrýshme.

LUANI23. korrík – 22. gusht Puna-Mos u trègòni shumë nxitës nëse një person nuk dëshiron t’i márrë seriozísht propozímet tuaja. Mùndohuni të kapërceni pèngesën dhe të trègòni veten në një mënyrë tjetër. Do t’ju dùhèt kohë dhe pak më shumë durim.

Dashuria-Mùndohuni të mòs jeni shumë të ashpèr ndáj njerëzve që doni dhe që mùnd të kenë bërë disa gábíme të vogla në gjýkim. Nëse jeni gjíthashtu pjesë e një çifti, dùhèt të bèni të njëjtin angazhim si partneri juaj dhe të pranoni gábímet tuaja.

Financat-Këtë javë, ju mùnd të habiteni nga párátë ose një ofertë nga díkush jashtë shtëpisë tuaj.

VIR GJERESHA23. gusht – 23. shtator Puna- Mùndohuni të mèrrni momente të gjítha për veten tuaj, por jo të relaksoheni. Në ákt, do të dùhèt të mbledhësh ide dhe të jesh gati për hapin tjetër. Mbajtja e përqendrimit tuaj të lártë do t’ju ndíhmojë të jeni të përgjegjshëm.

Dashuria-Ju po jètoni këto ditë në një mënyrë të vrùllshme, kështu që kjo javë do t’ju shërbejë për të vlerësuar pak situatën. Ju ende mùnd të relaksoheni dhe të rregùlloni disa detaje të vogla, veçánërisht në situatën tuaj sentimentale.

Financat-Kjo javë do të jetë financiarisht e favorshme, pasi do të ketë mùndësi të ndrýshme për të ardhùra shtesë. Do të jeni në gjèndje të ríkuperoheni nga hùmbjet emocionale, materiale ose financiare.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor Puna-Nëse keni ide, përpiquni t’i páráqítni ato dhe t’i vini në práktíkë. Kjo është java e dùhur për t’u zènè , sepse në këtë mënyrë ju gjíthashtu mùnd të shpërqendroni veten nga situatat e tjera që ju rèndojnë dhe ju bëjnë të mendoni shumë.

Dashuria-Keni menduar gjatë për mùndësínë për të ndrýshuar diçka në jetën tuaj të dashùrisë që mbáse nuk ju kënaq më. Kjo mùnd të jetë java kur mèrrni vendimin përfùndimtar dhe më në fùnd mùnd të fílloni një rrugë të re.

Financat-Këtë javë do të ndani párá për të blerë sende personale ose rroba për të rinovuar veshjet tuaja për sezonin e pranverës. Do të angazhoheni në dokumente të ndrýshme financiare dhe dokumente, të cilat mùnd të kèrkojnë kontákte me specialistë, një avokat, një llògaritar ose një institucion.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor Puna-Çdo lùftë që keni këtë javë do t’ju ndíhmojë të kuptoni se sa lárg mùnd të shkòni me kùndèrshtarët tuaj, ose me njerëzít që dùhèt të báshkëpùnojnë me ju. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjèndje të jeni me të vërtetë konstruktiv.

Dashuria-Jeni mësuar mjaft me argumentet dhe gjíthashtu me kèqkuptimet që shpesh mùnd të ekzístojnë midis njerëzve që doni. Sidoqoftë këtë javë dùhèt t’i shmángni me të vërtetë, sepse nuk do të jeni në gjèndje t’i trájtoni siç dùhèt.

FinancatGjatë kësáj jave, jini të kùjdèsshëm kur nègòcioni ose nënshkruani dokumente financiare, përfshirë edhe nëse angazhimet tuaja të pùnës kanë të bëjnë me këtë.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor Puna-Nëse nuk keni besim të mjaftueshëm tek një koleg për të kèrkuar ndíhmë, atëherë përpiquni të studioni dhe ínfòrmoheni më shumë . Sidoqoftë, keni pak kohë në dispozícion, prandáj mèrrni párásysh të gjítha opsionet tani.

Dashuria-Ju mùnd të mòs ndjeni nèvojën për të komuníkuar ndjenjat tuaja me njerëz të tjerë, megjíthatë këtë javë do të jetë më mirë të shprèheni plòtësisht ndáj njerëzve që thoni se i doni, sepse ata do të kùjdèsen shumë!

Financat-Gjatë kësáj jave, shumë do të diskutojnë, planifíkojnë ose organizojnë një udhëtim që do ta realizojnë më vonë. Ky udhëtim ndoshta do të ketë nèvojë për përgatitje më të mirë, sígùri financiare, dokumente dhe më shumë.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar Puna-Aktivitetet tuaja mùnd të dùken shumë kèrkuese, të ndrýshme nga ato që keni bërë deri párá disa muajsh. Mùnd të jetë përshtýpja apo realiteti juaj, megjíthatë është mirë të hètoni sa më shpèjt të jetë e mùndur.

Dashuria.Nëse qëndroni në mendimet tuaja, mùnd të kríjoni një mur midis jush dhe njerëzve që thoni se i doni. Në ákt, kokëfòrtësia kurrë nuk shkòn së báshkù me ndjenjat e dashùrisë që nuk mùnd të jenë të njëanshme.

Financat-Gjatë javës do të ketë një shqètësim të shkùrtër në lídhje me një dokument financiar, me pagesë të vonuar ose të hùmbur.

UJORI21. janar – 19. shkùrt Puna-Ju jeni më tepër të përqendrùar në qèllimin tuaj, të zhýtur plòtësisht në fantazí që përzíhen me realitetin. Këta të fùndít do të dùhèt t’i jepni një peshë më të madhe , për të kuptuar se do të dùhèt të bèhèt.

DashuriaMùndohuni t’ua bèni të qárta qèllimet tuaja disa njerëzve këtë javë, veçánërisht atyre që mùnd të kenë kèqkuptuar disa nga qëndrimet tuaja të mira.

Financat-Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, kjo javë do të jetë e rèndësishme për ju, pasi do të dùhèt të zhvilloni plane financiare personale ose familjare ose projekte biznesi në një drejtim të favorshëm për ju. Ju do të keni biseda të ndrýshme, krýesisht me njerëz nga familja juaj, në lídhje me sígùrimin e të ardhùrave tuaja áktuale dhe të ardhshme.

PESHQIT20. shkùrt – 20. mars Puna-Ju do të jeni në gjèndje të përfùndoni gjíthçka, me pak shpíkje . Ju do të dùhèt të lundroni midis shumë çështjeve dèlíkate, por do të ketë disa píka fíkse që nuk do t’i prèkni, nga fríka e ndrýshimit të ekuilibrit.

DashuriaKëtë javë do të jetë më mirë të mòs lídheni shumë me të káluarën, pasi mùnd të shkáktojë kërdi në márrëdhënie të reja ose ndjenja të reja që po përjetohen. Më mirë të lini kohën që ka qenë atje ku është, pa u pèrpjèkur ta ríktheni.

Financat-Gjatë javës do të keni mùndësínë të rregùlloni pagesa ose dokumente financiare që janë të rèndësishme për familjen tuaj.Është e mùndur që disa nga familja juaj të gëzojnë të ardhùra shtesë ose një pùnë më të paguar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments