“Eshte nje komshije që ju bèn mágjí, ju pèngòn jeten…”/ Ja 6 Shènjat që do u lárgohen hálleve

Do keni dëshira te çmèndura sot ju te Dasheve, ju qe jeni ne një lídhje do bekoni qe partneri t’ua plòtësojë te gjítha. Gjithçka do váret nga humori i partnerit. Beqáret do flírtojnë me shume persona dhe ka rrezík te kríjojnë një përshtýpje te kèqe për veten. Financat do i menaxhoni me shume përkùjdès dhe zgjuarsi dhe do ju dalin párá edhe për te hèqur mënjane.

Shëndetin nuk do mùnd ta mbáni dot te qëndrueshëm. Do keni shqètësime nga koka, nga barku dhe madje edhe nga dhèmbèt. Merrni masa pa qene shume vone. Ne pùne mòs prisni gjíthmonë nga te tjerët, por mùndohuni qe t’ia dilni mbánë vete. Edhe nëse pèngoheni do mèsoni nga gábímet. Jeta familjare do mbètet e kënaqshme.

DEMI 21. prill – 21. maj Jeta juaj ne çift do jete shume me e qete gjate kësáj jave. Do i kuptoni edhe gábímet qe keni bere dhe do kèrkoni fálje për gjíthçka. Partneri mùnd te mendoje t’iu surprizoje ditën e mërkurë. Beqáret nuk do jene ne humorin e dùhur për te kèrkuar dashùrinë, por nga ana tjetër díkush do ju shfaqet paprítur dhe nuk do i rezístojnë dot.

Ne planin financiar do jeni me te kùjdèsshëm dhe do e frènoni veten për shpenzíme. Shëndeti do jete akòma me i mire nga sa e kishít menduar. Ne fùndjave madje do jeni plòt energjí. Jeta profesionale do ketë disa pèrmírësime. Do i zgjídhni mòsmárrëveshjet dhe do vazhdoni me qetësi atë qe keni nisur. Me familjaret trègòhuni sa me te matur dhe me te kùjdèsshëm.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor Jeta juaj ne çift ka rrezík te jete mjaft e trazuar këtë jave. Do jeni me tepër xhelòze nga sa dùhèt dhe do debátoni për gjène me te vogël me partnerin. Beqáret do preferojnë aventurat me shume sesa një lídhje serioze. Mùndësitë për to do jene te mëdhá dhe ne çdo moment te ditës. Me shpenzímet do jeni impùlsive dhe gjèndja financiare nuk do jete ne gjèndjen me te mire. Ndryshoni sa me pare strategjí.

Shëndeti nuk do ketë pròblème për pjesën me te madhe. Shmangni edhe kafene, çájin, alkoolin dhe dùhanin për t’u ndíer me ne forme. Ne pùne vèshtírësitë do jene goxha te mëdhá. Vetëm dùke báshkëpùnuar me koleget do árríni atje ku doni, ne te kùndèrt do vazhdoni gjate te qëndroni atje ku jeni. Jeta familjare do lere për te dëshirùar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrík Ku.jdes me kapricot e shumta ju te dashurùarit sepse këtë jave situata mùnd t’iu dale tërësisht jashtë kòntròllit. Partneri nuk do jete ne humor shume te mire dhe pròblèmet mùnd te jene te zjárrta. Hëna do ketë ndíkim mjaft pozítiv tek beqáret. Ata nuk do kenë për çfarë te qahen, përkundrazí do e gjejnë personin për te cilin kane ëndèrrùar kaq shume.

Buxhètit nuk do i kushtoni rèndësínë e dùhur dhe kjo mùnd te sjelle pásoja shume te rènda. Shume shpèjt do keni nèvoje për shuma me te mëdhá párásh. Shëndetin e keni lënë pas dore prandáj mùnd t’iu dalin goxha pròblème edhe ne këtë sektor. Për fat te mire ne pùne klima do jete ndrýshe. Jupiteri dhe Venusi do iu ojne drejt suksesit. Edhe jeta familjare do jete e qete.

LUANI 23. korrík – 22. gusht Jeta juaj ne çift ka për te qene mjaft hármoníke këtë jave. Partnerin do e keni mbështètje për gjíthçka dhe ai do ua beje gjerat me te lehta ne çdo sektor. Marrëdhënia ne çift dhe jeta íntíme do jete gjíthashtu e jashtëzakonshme. Beqáret nuk do árríjnë dot te kenë asgjë konkrete edhe pse do bëjnë te pamùndurën. Financat nuk do jene aspak te mira.

Paratë qe do keni nuk do ju mjaftojnë as për shpenzímet me te domòsdoshme. As gjèndja shèndètësore nuk do jete ashtu si e keni prítur. Lodhja do beje te veten dhe ne disa momente do ndiheni pa fùqí. Ne pùne trègòhuni te matur dhe mòs hídhni hapa te pamenduara sepse po gabuat mùnd te rrènoni te ardhmen. Jeta familjare nuk do ketë pròblème.

VIR.GJERESHA 23. gusht – 23. shtator Këtë jave do e keni te vèshtírë te mèrrèni vesh me partnerin tuaj ju te dashurùarit dhe mòsmárrëveshjet do jene te vazhdueshme. Partneri do trègòhèt shume i lárgët dhe nuk do i përjètoni emocionet qe keni menduar. Beqáret do jene shume te ngarkuar me pùne dhe angazhime dhe nuk do kenë kohe te mendojnë për një lídhje te qëndrueshme.

Financat do jene paksa me dèlíkate se kohèt e fùndít megjíthatë jo aq kèq sa për te vene alármin. Gjendja shèndètësore do lere për te dashurùar. Shpesh do keni shqètësime nga barku, por edhe pròblème me lëkurën. Ne pùne do árríni atje ku keni dashùri edhe fále mbështètjes se disa kolegeve tuaj. Familja pa asnjë pròblèm.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor Këtë jave do i mèrrni gjerat shume me seriozísht ju te dashurùarit dhe mes jush dhe partnerit nuk do ketë asnjë lloj mòsmárrëveshjeje. Pas te mërkurës mùnd te mendoni edhe për ndonjë surprize ndáj njeri-tjetrit. Beqáret gjíthashtu do jene me fat ne dashùri dhe kane për ta gjetur shpirtin e tyre binjak. Jeta do ju ndrýshoje me pare dhe me mire nga sa e kishin menduar.

Financat do jene te mira. Shfrytëzojeni këtë mùndësi për te krýer edhe ndonjë shpenzím me shume ose për te hèqur disa párá mënjanë. Shëndeti do jete i qëndrueshëm për ata qe kane ditur te përkùjdèsen dhe nuk kane abuzuar me ùshqímet e ndáluara. Ne pùne do i kaloni një nga një te gjítha pèngesat.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor Merkùri do ketë ndíkim te madh tek jeta juaj ne çift këtë jave. Ai do ua ndriçoje pafùnd mendimet dhe do ju beje t’i hídhni hapat te mire menduara. Beqáret do jene gati te bëjnë çdo lloj gjeje vetëm e vetëm qe ta ndrýshojnë statusín e tyre. Mùndësitë do jene te shkëlqyera. Te ardhùrat do fíllojnë gjíthashtu te pèrmírësohen. Do jeni te matur dhe te logjíkshëm me çdo hap qe do hídhni.

Për shèndètin nuk do keni për se te qaheni. Gjendja do jete e shkëlqyer. Edhe ata qe mùnd te kenë pasur shqètësime apo qe mùnd te kenë bere ndonjë opèracíonn kirurgjíkal do ndihen me ne forme. Ne pùne yjet do jene bujare me ju dhe do ju çojnë ne drejtimin e dùhur. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor Ka rrezík qe Plutoni t’iu nxite te mòs trègòheni tolerante gjate kësáj jave. Here pas here mùnd te keni edhe debáte te fòrta me atë qe keni ne krah dhe nuk do gjèni zgjídhje për asgjë. Disa madje mùnd te vèndòsín edhe te ndáhen. Beqáret dùhèt te jene shume te matur. Mire është te mòs ju besojnë te gjíthë personave qe do i joshin nëse nuk duan te lèndohen.

Te ardhùrat do kenë pèrmírësime te njëpasnjëshme edhe fále ndíhmës qe do iu japin disa te afërm. Megjíthatë mùnd te mèrrni edhe një shpërblim nga pùna. Shëndeti do jete goxha i mire. Nuk prítet te kini asnjë lloj shqètësimi. Ne pùne do jeni mjaft te organizuar dhe nuk do bèni asnjë gábím. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar Këtë jave do i Beni te gjítha pèrpjèkjet e mùndshme ju te dashurùarit ne mënyrë qe ta pèrmírësoni sa te mùndeni jetën ne çift.. Me pak mùndim dhe sákrífica do ja dilni mbánë. Beqáret nuk do e kèrkojnë me ngùlm fíllimin e një lídhjeje, përkundrazí do ja lënë gjíthçka kohës.

Financat do pèrmírësohen tej mase, por kjo nuk do te thotë qe brènda javës ju t’i boshatisni serish xhepat dùke shpenzuar kuturu. Gjendja shèndètësore do lere disi për te dëshirùar. Me shume kùjdès dùhèt te bëjnë ata qe vuajnë nga sëmùndjet kroníke. Ne pùne do jeni te guximshëm, këmbèngùlës dhe lárgpamës. Do árríni çdo gjë qe do dëshíròni. Jeta familjare do vazhdoje te mbètet e mire.

UJORI 21. janar – 19. shkùrt Perspektivat janë goxha te mira këtë jave për gjíthë te dashurùarit. Do ja kaloni mire me partnerin dhe do i lini pa krahëve te gjítha pèngesat qe keni hasur ne te shkùarën. Beqáret do kenë një periudhe te mbùshur me tákime imprèsionuese dhe do jete ne anën e tyre përzgjèdhja e personin te dùhur. Financat do jene prioritare ne çdo moment.

Do e frènoni veten kur te krýeni shpenzíme dhe buxhèti nuk do jete i kèq. Shëndeti do jete me i qëndrueshëm se një jave me pare. Do kùjdèseni për veten dhe do ùshqeheni si dùhèt. Edhe gjèndja psíkologjíke do jete e shkëlqyer. Ne pùne do ketë ndrýshime te mëdhá sidomòs për ata qe kane qene te papùne deri me sot. Shfrytëzojini te gjítha mùndësitë qe do iu jepen. Me familjaret do keni konflíkte te njëpasnjëshme dhe nuk do i pranoni gábímet.

PESHQIT 20. shkùrt – 20. mars Asnjë planet nuk do ketë ndíkim këtë jave ne jetën tuaj ne çift kështu qe çdo gjë do jete ne dorën tuaj. Mùndohuni te ruani ekuilibrin dhe ta surprizoni ne disa momente partnerin. Beqáret nuk dùhèt te kèrkojnë mènjèherë te martohen me një person qe do njohin sepse ne këtë mënyrë do e trembin atë.

Ne planin financiar nuk do jeni aspak me fat dhe gjèndja do vazhdoje te mbètet goxha dèlíkate. Shëndeti do kèrkojë me tepër përkùjdès dhe maturi. Nëse do ndiheni te lòdhùr, shtrihuni dhe mòs qëndroni gjate zgjuar ne mbrëmje. Ne pùne do jeni me te përgjegjshëm se disa kohe me pare dhe do dini si te dilni nga situatat e vèshtíra. Jeta familjare nuk do ketë pròblème.

Leave a Comment