“I RRITET RROGA ne Daten 8…”, Ja 3 Shenjat me FAT te Çmèndur ne Dhjetor

Skena planetare e javës ka rezervuar surpriza të bukura për shenjat.

Afërdita, planeti i dashùrisë do të favorizojë erotizmin, por njëkohësisht edhe ekonominë.

Kjo javë, sipas páráshíkimit të Meri Shehut për “Rudina” në Tv Klan, do të sjellë stabilitet për të gjíthë por më të favorizuarat janë shenjat e ujit.

Meri Shehu: U fùt Afërdita në Akrep, natyrisht që do ndíhmojë shumë në pasion e dashùri sidomòs shenjat e ujit: Gaforre, Akrep, Peshqít por do ketë ndíkim të madh te shenjat fíkse: Demi, Luani, Akrep e Ujor. Këtu do luhèt pjesa më e madhe e vendimeve në çështjet erotíke e personale.

Kemi dy lídhje të bukura planetësh. Është Mërkùri në Bricjap me Jupiterin në Dem dhe nga data 8 do na japë një relaks shpirtëror párá se të kthehèt i kùndèrt pas datës 10.

Dashi – 3 yje

Fillojnë dhe përqendrohen në qèllimet e tyre, ekonomi, anë shpëirtërore. Kemi diçka të bukur në lídhje me një vendim pùne e kárriere nga fùndi i javës, nga data 8 që do shohim sa do ta shfrytëzojnë. Nga data 8-9 në fùndjavë márrín energjí pozítive nga Mërkùri në Bricjap me Jupiterin në Dem, márrín një revansh ekonomík dhe lájme të mira pùne.

Demi – 2 yje

Hyn Afërdita përballë shenjës së tyre dhe rrezíkojnë shumë nëse nuk janë të kùjdèsshëm në márrëdhëniet në çift dhe në báshkëpùnime te rèndësishme sepse iu kèrkohèt më shumë vëmendje, përqendrim, stabilitet ose ka një ngërç që do përballen, ndáj ta shohin me sy të mirë. Jupiteri në Dem me Mërkùrin në Bricjap bëjnë një lídhje të bukur dhe jep një lájm të mirë ligjor ose udhëtim të këndshëm.

Binjakët – 1 yll

Pak me opozícion, por do kenë fat në ekonomi nga data 8. Afërdita në Akrep iu jep avantazh në lídhje me pùnë nëse bëjnë diçka që e duan dhe e kanë pasion. Fillojnë një flírt në pùnë, të shohim a do shkòjë mirë.

Gaforrja – 3 yje

Është një fazè e shenjës së ujit që favorizohèt nga Afërdita. Do fíllojnë reflekset e mira sa i përket njohjeve, kontákteve erotíke, të páktën po e bëjmë një javë erotíke-romantíke. Ndonjë márrëveshje e mirë në fùndjavë mùnd të luajë një rol të rèndësishëm për Gaforret.

Luani – 4 yje

Vëmendja kyresore do shkòjë te kárriera. Është një javë shumë e fùqíshme, kárriera do jetë e fùqíshme dhe në jetën personale do árríjnë atë çfarë kanë ëndèrrùar. Kjo javë do iu japë stimùl të mirë dhe Afërdita në Akrep u jep mirëqenie familjare, báshkëjetesa të mira.

Virgjëresha – 3 yje

Lajmet e mira vijnë me Afërditën në Akrep, ka një kombinim të bukur projektesh, lájmesh të mira, stabilitet në fùshën e ndjenjave. Lidhja Mërkur-Jupiter iu jep stabilitet në plane, aftësi kríjuese, kontákte me jashtë ose çështje ligjore.

Peshorja – 4 yje

Është një nga shenjat që do favorizohèt në ekonomi. Nëse deri tani ka patur pak luhatje, data 3 ka qenë e vèshtírë, tashmë do avancojë shumë bukur, pozítivisht mirë. Një cëcshtje pronësie, shtëpie, toke, pasurie do vihèt në ecuri të plòtë rreth datës 8.

Akrepi- 5 yje

Nuk janë të parët, por Afërdita në shenjën e tyre, planeti i dashùrisë, eknoomisë iu jep shárm, mùndësi, kontákte dhe mùndësínë për të treguar vlera, jo thjesht të jenë Akrepë që përfitojnë. Akrepi do sfídèn, luftën dhe Afërdita është një luftë erotíke për jetën dhe gjëra të bukura.

Shigjetari – 2 yje

Kemi prapaskena në dashùri, në pùnë, skandálet erotíke márrín dhe japin kështu që kùjdès sepse Afërdita në Akrep nuk është aq e hapur dhe komode për Shigjetarët dhe mbèten akoma në heshtje e prapaskenë që nuk është shumë e mirë për natyrën e tyre. Kujdes bòrxhèt dhe detyrimet ekonomíke.

Bricjapi – 3 yje

Lidhja e bukur në datën 8 i favorizon për një pùnë, çështje personale, i vë në program, i fejon, i marton ose nënshkruajnë një kòntrátë të mirë. Afatet i kanë deri në datën 10 që të nënshkruajnë diçka të mirë në jetën e tyre.

Ujori – 4 yje

Fillim i bukur muaji sepse do bëjnë kárrierë, do bíen në sy, do kenë shárm, modë, publicitet. Afërdita është në zenith të shenjës së tyre dhe ndíhmohen prèj sáj, bèhen më të bukur, mèrrèn me pamjen e jashtme dhe do mèrrèn me gjëra që i vënë në qendër të vëmendjes.

Peshqít – 3 yje

Janë në një javë vërtet shumë të mirë, favorizohen në kontákte me jashtë, dashùri, márrëdhënie pùne, njohje të reja dhe një kòntrátë shumë të mirë ose aleancë pùne gjatë kësáj jave, deri në datën 8.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...