Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Párashikon një tèrmèt...nëse do këni fat"/ Kùjdes shènoni 12 Janarin, ja Arsyeja...

“Párashikon një tèrmèt…nëse do këni fat”/ Kùjdes shènoni 12 Janarin, ja Arsyeja pse

Ka rrezík që sot të zhgènjeheni nga shoqëria dhe do mërzíteni pafùnd. Naiviteti mùnd t’iu shtyjë të bèni edhe gjëra shumë të gabuara. Nëse keni një lídhje do trègòheni shumë të përkùjdèsur ndáj partnerit dhe do ruani një márrëdhënie vërtet të kënaqshme me të.

Nëse jeni beqárë nuk do jeni në humorin e dùhur për të pasur njohje të reja kështu që do vazhdoni të mbèteni të vetmuar. Në pùnë do ju hiqet nga duart një post i rèndësishëm për shkák të hállakatjes dhe mungesës së përqendrimit. Në ákt askush nuk i preferon pùnonjësit që nuk bëjnë atë që ju kèrkohèt. Financat do dini si t’i mbáni të qëndrueshme. Do keni buxhèt të mjaftueshëm për të bërë edhe disa investime me vlerë.

Demi As vetë nuk e kishít menduar se mùnd të çliroheshít ndonjëherë kaq shumë dhe se mùnd të bènit gjëra të jashtëzakonshme. Nëse keni një lídhje nuk do reshtni së u dashurùari me partnerin dhe shpeshherë do ju dùket síkur jeni nëpër ëndrra. Ju beqárët do jeni mjaft energjíke dhe gati për të bërë çdo lloj çmèndurie.

E rèndësishme për ju do jetë të mòs e ndíeni vetminë dhe të mòs bini në rutinë.  Sektori profesional nuk do ketë as trònditje, por as ndonjë sukses të jashtëzakonshëm. Kjo ka për të qenë një ditë shumë normale. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj pròblèmi kështu që mùnd të shpenzoni qetësisht dhe pa fríkë.

Binjakët Do jeni kárizmatíkë sot dhe mjaft të vèndòsur. Çdo gjë do e mèrrni me optimizèm. Për ju që keni një lídhje, kjo e sotmja nuk do jetë një ditë shumë e lehte. Do keni kòntrádíkta të vazhdueshme me partnerin dhe nuk do árríni të bini dakord për asgjë.

Ju beqárët do jeni më të gatshëm për të provuar emocione të reja dhe mùnd të dilni me personat që do iu ftojnë. Në pùnë do e keni të vèshtírë të dëgjoni ato që do iu thonë sepse do jeni të zènè me detyrat e dhëna. Mos reagoni ashpèr sepse mùnd të mèrrni kritíka. Me shpenzímet mirë është të mòs e teproni sepse keni për t’u fùtur në situata pa rrugëdalje.

Gaforrja Do jeni shumë më të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe do árríni të zgjídhni edhe vèshtírësitë që ju kanë dalë së fùndmi. Ju që keni një lídhje do bèni pèrpjèkje të mëdhá për ta pèrmírësuar márrëdhënien me partnerin. Do jeni të gatshëm edhe të hiqni dore nga disa gjëra të shtrènjta që më parë nuk keni mùndur kurrë.

Nëse jeni beqárë do hállakateni kòt së kòti me disa persona pa vlerë dhe do hùmbisni disa mùndësi të vyera. Në pùnë do doni ta bèni çdo gjë me korrektësi dhe do shqètësoheni në momentet kur gjërat të mòs ju ecin si dùhèt. Financat do jenë goxha të paqëndrueshme kështu që mùndohuni t’i frènoni sa më shumë shpenzímet.

Luani Për shkák të vèndòsjes jo të mirë të Uranit dhe Hënës gjatë kësáj dite mùnd t’iu lindin edhe pròblème të vogla. Herë pas here do ju mungojë koherènca. Nëse keni një lídhje dhe bèni pak më shumë lëshime ndáj partnerit, gjërat do ecin më mirë. Nëse nga ana tjetër trègòheni stríktë dhe arrogantë mùnd të keni pròblème goxha serioze.

Ju beqárët paprítur do tákoni një person për të cilin do ju rráhë zèmra akòma më fòrt. Në pùnë do jetë ditë e mërzítshme dhe mezí do i shtýni orët. Do mùndoheni të komuníkoni me miqtë në rrjètet sòcíale për të harrùar vèshtírësitë. Në planin financiar do dini sa párá të shpenzoni dhe sa të hiqni mënjanë për të sígùrùar të ardhmen.

Vírgjëresha Edhe pse nuk príten aspak pròblème sot, yjet këshillojnë të mòs ju besoni shumë pamjeve të párá dhe të ruani gjíthmonë një hije dýshimi. Jeta juaj në çift do jetë më e qetë nga sa e kishít menduar. Përfitoni nga kjo për të folur me partnerin për gjíthçka që ju ka shqètësuar deri më sot. Ju beqárët nuk do stepeni aspak dhe do joshni ashtu si e mendoni.

Ka mùndësi edhe ta árríni atë që doni. Në pùnë është dita e reflektimit dhe vèndòsjes së disa objektivave që doni të árríni. Ndani idetë edhe me kolegët apo me familjarët pasi do iu japin sugjerime. Në planin financiar dùhèt të bèni kùjdès sa më shumë sepse gábími më i vogël mùnd t’iu çojë drejt pròblèmeve serioze.

Peshorja Venusi do jetë planeti me më shume ndíkim nga te gjíthë sot. Ai do ju stimùloje të bèni edhe surpriza dhe të mòs ndáleni përpárá asnjë sfíde. Nëse keni një lídhje do i përkushtoheni pafùndësisht atij që keni në krah dhe mùnd të lini çdo gjë tjetër pas dore. Partneri do jetë personi më i rèndësishëm sot.

Nëse jeni beqárë dhe vèndòsni të dilni në mbrëmje keni për të pasur edhe më shumë fat. Askush nuk do ju rezístojë dot. Në pùnë nuk do keni asnjë lloj vèshtírësie për të árrítur objektivat që i keni vënë vetes. Do jeni të pandálshëm dhe mjaft optimistë. Edhe financat do dini shumë mirë si t’i menaxhoni kështu që nuk do përballeni me pròblème.

Akrepi Temperamenti juaj do pèsojë goxha ndrýshime gjatë kësáj dite dhe do fílloni t’iu jepni rèndësi edhe gjërave që as i kishít menduar ndonjëherë. Ju të dashurùarit do jeni më të kùjdèsshëm me fjalët dhe nuk do bèni asnjë gábím përkundrejt partnerit. Marrëdhënia në çift do jetë e shkëlqyer.

Nëse jeni beqárë dùhèt të prisni edhe pak kohë párá se të mendoni të kèrkoni dashùrinë sepse príten ditë më pozítive se kjo. Në pùnë do bèni mirë t’i dëgjoni këshillat e báshkëpùnëtorëve sepse mùnd t’iu shtyjnë drejt pistave mjaft interesante. Në planin financiar fati do jetë me ju. Do shpenzoni goxha dhe sërish do ju mbèten párá për të hèqur mënjanë.

Shigjetari Ka rrezík që yjet të ndíkojnë nègátivisht sot në jetën tuaj dhe do ju bëjnë të padurueshëm. bèni kùjdès me çdo hap që do hídhni. Nëse keni një lídhje dùhèt t’iu jepni fùnd tekave sepse në të kùndèrt mùnd të keni pròblème me partnerin.

Mùndohuni të jeni sa më realistë. Ju beqárët do jeni ende në dýshim se cilin person të joshni, prandáj do prisni edhe pak ditë për t’u hèdhùr në sùlm. Në pùnë dùhèt të bèni kùjdès edhe me fjalët dhe gjestet sepse mùnd të fùteni në konflíkte të panèvojshëm, të cilat do ju shpërqendrojnë plòtësisht. Buxhèti nuk do jetë pròblèmatík kështu që mùnd të krýeni pa fríkë shpenzímet më të domòsdoshme.

Bricjapi Dielli do ju ndíhmojë të rishíkoni planet që keni bërë dhe të gjèni rrugën më të mirë. Hëna do ndíkojë mjaft pozítivisht në jetën sentimentale për ju që jeni çift. Lidhja juaj do jetë edhe më e bukur dùke qenë se báshkëpùnimi do të rritet dhe do jeni më tolerantë. Drita jeshile do të ndizet edhe për ju beqárët. Në mbrëmje Venusi do iu bëjë një dhùratë shumë të bukur.

Në pùnë do jeni të kùjdèsshëm me çdo gjë që do ju ndòdhë. Do e keni edhe shumë më të lehtë për ndrýshime dhe do e mèrrni çdo gjë me pozítivitet. Do bèni çmènduri me shpenzímet gjatë kësáj dite. Kjo do jetë píka juaj e dòbèt e cila mùnd t’iu çojë në pròblème serioze.

Ujori Sot që në mëngjes do zgjoheni me optimizèm dhe sytë do ju shkëlqejnë. Kjo ditë do favorizojë emocionet e bukura. Falë ndíkimit të shumë planetëve, do ketë një rizgjím të pasionit për ju të dashurùarit. Pse të mòs qëndroni vetëm për vetëm me partnerin dhe të kaloni për të mrekùllueshme së báshkù?

Ju beqárët nuk dùhèt të qëndroni në shtëpi dhe të prisni t’iu bjerë nga qíelli dashùria. Dilni dhe kèrkojeni atë kudo që të shkòni. Në pùnë do investoheni me mish e me shpirt, por për fat të kèq situata do jetë e tillë që nuk do mèrrni dot rezùltatet e kèrkuara. Situata financiare nuk do jetë shumë e kèqe nëse trègòheni të arsyeshëm me shpenzímet.

Peshqít Gjatë kësáj dite Hëna do ju bëjë më konkretë dhe keni për të márrë vendimet e dùhura. Për ju të dashurùarit márrëdhënia me partnerin do jetë hármoníke dhe e ngrohtë. Do keni dëshirë të kaloni sa më shumë kohë me të dhe do provoni gjëra të reja. Ju beqárët dùke i kushtuar shumë rèndësi profesionit do e lini pas dore dashùrinë.

Kùjdes sepse kur të kujtoheni ju do iu ketë harrùar ajo. Në pùnë, vùllneti për árrítje dhe vèndòsmëri do ju ndíhmojë të kaloni të gjítha pèngesat. Nëse po kèrkoni pùnë Jupiteri do iu hapë shumë dyer. Situata financiare do jetë e mirë dhe mùnd të krýeni investimet që keni menduar prèj kohesh.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments