Friday, September 29, 2023
HomeGenelÇ'po ndòdh, çmèndet rrjèti/ Mòs flíni Ende, Nísin shenjat e Para Ç'Prítet...

Ç’po ndòdh, çmèndet rrjèti/ Mòs flíni Ende, Nísin shenjat e Para Ç’Prítet të Víjë në Mesnatë

Ka ardhùr koha të ndërmèrrni më shumë iniciativa dhe të mòs ndáleni párá asnjë sfídë sot. Nëse keni një lídhje, zèmra juaj do vlojë nga emocionet. Do ndiheni për mrekùlli në çdo moment dhe nuk do doni të shkëputeni asnjë sekondë nga partneri. Ju beqárët do jeni gjatë gjíthë kohës të gatshëm për të provuar edhe aventura kalimtare mjafton që të ndiheni mirë. Në mesnate nga Hena e mbare do te mèrrni me shume fùqí te bekuar.

Në pùnë do ju propozohèt një detyrë e re me shumë më interesante nga ajo në të cilën keni qenë deri tani dhe dùhèt ta pranoni pa u menduar gjatë. Buxhèti do jetë ende dèlíkat. Pavárësisht nga pèrpjèkjet e bëra nuk do árríni dot ta stabilizoni situatën.

Demi Gjatë kësáj dite do jeni gjíthë kohës në lèvízje dhe do bèni të pamùndurën për ta bërë çdo gjë të ecë sa më mirë. Në ákt kjo mënyrë jetese edhe mùnd t’iu lòdhë. Për ju që jeni në një lídhje kjo do jetë një ditë e mbùshur me momente të lumtura. Marrëdhënia në çift do intensifíkohèt akòma më tepër dhe shpesh do ndiheni si mbi re.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë dùhèt të bèni pak më shumë pèrpjèkje për ta gjetur dashùrinë. Në pùnë do vlerësoheni mjaft për çdo gjë që keni bërë. Edhe disa kolegë konkurrèntë do i respektojnë zgjèdhjet që keni bërë. Në planin financiar do keni shumë fat. Edhe nëse vèndòsín lòtari do fitoni shuma të konsiderueshme e do ndiheni më mirë.

Binjakët Urani do bëjë të pamùndurën t’u mbròjë nga pròblèmet gjatë kësáj dite, por edhe ju dùhèt të bèni pjesën tuaj. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mòs trègòheni për asnjë moment agresivë me partnerin tuaj sot sepse do keni pròblème të mëdhá me njeri-tjetrin.

Qetësia do jetë e çmuar. Ju beqárët nuk do e keni mendjen për të kríjuar një lídhje serioze, por një person që do tákoni rastësisht do iu bëjë të ndrýshoni mendim. Në pùnë do rrethoheni nga miq të mirë që do ju ndíhmojnë t’i kaloni sfídat dhe të árríni më të mirën. Problemet financiare do zgjídhen më shpèjt nga sa kishít menduar kështu që do mùnd të mèrrni frymë lirisht.

- Advertisement -

Gaforrja Ka shumë mùndësi të jeni tërësisht të shpërqendrùar sot dhe do hárroni shumë gjëra thelbësore. Ju të dashurùarit do keni divergjènca të mëdhá me partnerin nuk do mendoni te bèni asnjë lloj tolerimi ndáj tij. Beqárët nga ana tjetër ka mùndësi që ta çojnë me tej një njohje të fùndít të cilën e mendonin si pa të ardhme.

Në pùnë príten ndrýshme të mëdhá. Vërtet dita do jetë dèlíkate dhe e trazuar, por në fùnd gjërat do ecin në drejtimin e dùhur. Mos e hùmbni shpresën asnjëherë. Sektori i financave do lerë për të dëshirùar, prandáj do jeni të detyrùar të hiqni dorë nga disa shpenzíme në mënyrë që t’ia dilni mbánë.

Luani Gjatë gjíthë kohës do doni të ndíkoni mbi të tjerët sot dhe herë pas here do këmbèngùlni të dalë e juaja. Kujdes sepse kjo nuk do i pëlqejë të tjerëve. Pasioni do mungoje sot ne jetën tuaj ne çift gjate kësáj dite megjíthatë nuk do keni pròblème apo debáte me partnerin. Ndonjëherë gjerat dùhen márre me qetësi te plòte.

Beqáret do kenë një dite pozítive dhe do realizojnë disa tákime te veçánta. Në pùne do vazhdoni me shumë qetësi ato që keni nisur dhe nuk do keni aspak pròblème. Mirë është të mòs dòrèzoheni sido që t’iu vijnë pùnët. Buxhèti mùnd të ketë disa trònditje të vogla për shkák të shpenzímeve që do ju dùhèt të krýeni për shtëpinë apo për çështje shèndèti.

Vírgjëresha Sa më mirë të ndiheni me veten sot aq më të thjeshta do i keni gjërat. Natyra kreative do ju ndíhmojë të árríni lárt. Ju të dashurùarit do i jepni prioritet absolut jetës tuaj në çift dhe do e bèni çdo moment të jashtëzakonshëm. Ju beqárët do keni disa tákime, por asnjë nga personat nuk do iu bëjë t’iu rráhë zèmra fòrt.

Kjo është arsyeja pse do stepeni për të hèdhùr hapa. Jeta profesionale do ecë edhe më mirë nga sa e keni menduar. Do jeni lárgpamës, të motivuar dhe mjaft të vèndòsur. Për fat edhe disa kolegë do ju mbështesín fòrt. Falë planetëve sektori i financave ka për të qenë më i privilegjuar se kurrë ndonjëherë më parë. Do ndiheni goxha më të qetë.

Peshorja Nëse zbatoni disa parime thelbësore dhe bèni lëshime sot do ju ecë çdo gjë më së miri. Nuk do keni më as pròblème serioze. Ju të dashurùarit do kaloni një ditë të qetë dhe pa pròblème. Në mbrëmje planetët do ua plòtësojnë dëshirat një e nga një. Ju beqárët nuk do doni të fílloni lídhje edhe pse disa persona do bëjnë të pamùndurën për t’iu pasur gjíthë kohës pranë.

Në pùnë do jepni më të mirën nga vetja dhe shefat do kenë besim absolut. Keni për ta parë sesi do ju ndrýshojë e ardhmja që sot e tutje. Në planin financiar do jetë Marsi që do ndíkojë nègátivisht dhe mùnd të sjellë pròblème të njëpasnjëshme në këtë sektor. Merrni masa pa pasur trònditje të fòrta.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë më të motivuar dhe më të vëmendshëm. Vërtet do lòdheni pak, por keni për të árrítur shumë më lárt nga sa e kishít menduar. Nëse jeni në një lídhje do bèni plane për të ardhmen dhe do e organizoni në atë mënyrë ditën që do përjètoni sa më shumë momente të lumtura.

Për të gjíthë ju që ende nuk e keni kríjuar një lídhje, sot do jetë dita më e përshtatshme. Një person shumë interesant do iu dalë párá në një moment kur të jeni vetëm. Në pùnë herë pas here do jeni të ngarkuar, por disa miq do ju mbështesín dhe do ju këshillojnë si dùhèt. Financat nuk do jenë aspak të favorizuara. Për këtë arsye nuk dùhèt të bèni shpenzíme të mëdhá.

Shigjetari Gjatë kësáj dite do gjèni një drejtim ku dùhèt të ecni dhe do iu jepni prioritet disa gjërave që vlejnë me të vërtetë. Nuk do hùmbni asnjëherë kohë kòt. Nëse jeni në një lídhje dhe së fùndmi márrëdhënia me partnerin ka qenë e qëndrueshme, edhe sot gjërat do vazhdojnë të ecin mirë. Do jeni të matur dhe do e dashuroni pa dorashka atë që keni në krah.

Ju beqárët do fílloni histori dashùrie pasionante dhe jeta do ju ndrýshojë përgjíthmonë. Në pùnë do ju dùhèt të bèni pak më shumë pèrpjèkje për të árrítur vërtet atje ku doni. Në disa momente do ngrini edhe píkëpyetje, megjíthatë do e gjèni rrugën nga dùhèt të kaloni. Me financat mòs bèni asnjë lloj çmèndurie sepse gjërat mùnd të márrín tatëpjetën.

Bricjapi Venusi do ua ngrohë zèmrën gjatë kësáj dite. Do keni márrëdhënie të mirë edhe me disa miq me të cilët ishít ftohur dhe kjo do ju shtojë buzèqeshjen. Nëse jeni në një lídhje, jeta juaj do influencohèt pozítivisht nga të gjíthë planetët.

Do mèrrèni vesh për çdo gjë dhe do i zgjídhni edhe mòsmárrëveshjet e vogla që kanë mbètur p[pèzùll. Ju beqárët do keni disa tákime interesante, por që nuk do mùnd t’ua ndrýshojnë dot jetën. Në pùnë do dini si të pùnoni në grup dhe t’i dëgjoni mendimet e báshkëpùnëtorëve tuaj. Nëse mèrrèni me tregti ose jeni artistë do keni më shumë fat. Me financat dùhèt të keni kùjdès sepse gábími më i vogël do ju kushtojë shtrènjtë në të ardhmen.

Ujori Gjatë kësáj dite do preferoni të heshtni në vend që të thoni gjëra që mùnd të lèndojnë të tjerët. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë paksa dèlíkate. Ju do jeni në forme të shkëlqyer, por komuníkimi me partnerin do jetë shume i vèshtírë.

Nëse zèmra juaj është ende e lirë, mùndësitë për tákime do jenë të shumta. Kujdes mòs pëlqeni díkë që nuk do ua kthejë pëlqímin. Në pùnë herë pas here do jeni të strèsuar dhe kjo mùnd t’iu lárgojë nga objektivat. Çdo gjë ka për të qenë e vèshtírë. Financat do pakësohen sepse nuk do i bèni dot ballë dëshirës së madhe për shpenzíme.

Peshqít Gjatë kësáj dite do dini gjíthë kohës të qeshni, të dashuroni dhe të ndani emocionet pozítive. Yjet do sjellin hármoni dhe shume gëzím për ju që keni një lídhje. Gjithçka do jetë edhe më e bukur se disa kohë më parë. Ju beqárët gjíthashtu do tákoni disa persona interesantë dhe do fílloni histori dashùrie pasionante.

Në pùnë dùhèt pranuar se gjërat do jenë pak më të vèshtíra, por juve nuk do ju mungojë gjallëria dhe dëshira për të ecur përpárá. Çdo gjë do e realizoni në perfeksion. Neptuni do ju mbështesë mjaft në planin financiar dhe do ju bëjë më të qártë për gjèndjen në të cilën ndòdheni. Do mateni mirë párá se të hídhni çdo hap.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments