Prisni me 3 Janar, do te mbani ne dore shume para! Del fati i plote per 6 shènja

Dashi Ky do jetë vit interesant për të modifíkuar disa gjëra në jetën tuaj dhe për të gjetur zgjídhje. Jepùni fùnd historive të pamùndura dhe mùndohuni të fòrconi sa më shumë komuníkimin në çdo fùshë. Shkurti do jetë muaji më i mirë për dashùrinë, ndërkohë që maji dhe qershori më interesant për pùnën. Ju çiftet dùhèt të hiqni dorë nga disa zakone të dèmshme dhe të mèrrni disa vendime të rèndësishme.

Për beqárët do jetë vit tranzícioni. Do kenë shumë dëshira, por shpesh do ndihen të bllokuar. Financat menaxhojini sa më mirë dhe shpenzoni me kursim. Sado e mirë të jetë gjèndja, por nuk morët masa do fíllojnë pròblèmet. Gjendja shèndètësore ka për të qenë e mirë. Do jeni më energjíkë dhe ekuilibri ùshqímor do ju ndíhmojë pafùndësisht. Në pùnë do ndrýshoni disa gjëra për të pasur më shumë árrítje. Tregohuni më të gatshëm për përgjegjësi të reja sepse nuk do pendoheni.

Demi Ky vit do jetë shumë interesant pasi do keni árrítje në goxha fùsha te jetës, sidomòs për dashùrinë, márrëdhënien me familjarët dhe pùnën. Do gjèni ekuilibrin e jetës dhe do ndërmèrrni iniciativa. Gjatë janarit dhe shkùrtit dùhèt të bèni çdo lèvízje të mùndshme dhe në maj do mèrrni vendime e do nënshkruani kòntráta. Për dashùrinë muajt më me fat do jenë korríku dhe gushti.

Çiftet do jenë më báshkëpùnues se kurrë. Mùnd të zyrtarizohen gjërat dhe mùnd të mendohèt edhe për fèmíjë. Beqárët do jene shármantë dhe do realizojnë tákime të bukura. Gjatë këtij viti do keni mùndësi ta pèrmírësoni edhe buxhètin. Do mèrrni në dorë frènat dhe do trègòheni më të kùjdèsshëm me shpenzímet. Shëndeti mùnd të kalojë edhe periudhá dèlíkate, por jo alármante.

Binjakët Ky vit do jetë krýesisht pozítiv që do ngjasojë me atë që káluat, por me më shumë mùndësi, më serioz dhe më konkret. Nuk do mërzíteni aspak edhe pse do ju dùhèt të kaloni disa sfída. Tregohuni më të hapur, bèni llògari, ndiqni intuitën dhe do ja dilni. Në mars gjërat do qártësohen më shumë, në maj do nënshkruani kòntráta dhe shtatori do jetë i gëzuar.

Çiftet do mèrrèn vesh mirë dhe do kalojnë edhe momente të këndshme. Lidhjet do konsolidohen dhe mùnd të fíllojnë të víhen në zbatim projektet e shumë menduara. Për beqárët gjíthashtu do jetë vit me fat. Ose do keni tákime të reja ose do fòrconi ato që keni realizuar së fùndmi.

Me financat mirë është të trègòheni më të matur dhe më të zgjuar. Vetëm kështu situata do jetë më e normalizuar. Rezístenca fizíke dhe morale do jete e mirë thuajse çdo muaj. Në pùnë do jetë viti i márrjes së iniciativave të mëdhá. Përfitoni nga mùndësitë që do iu jepen dhe çdo projekt do ju konkretizohèt.

Gaforrja Ky do jetë vit shume i përshtatshëm për shkëmbime. Do dini si t’i mbròni interesat tuaja dhe gjíthashtu do dini të impononi mendimin tuaj. Pranoni ftesa dhe rilídhni kontáktet e vjetra. Marsi do jetë muaji me fat për të bërë ndonjë çmènduri të vogël në dashùri, ndërsa gjatë prillit dhe majit do kaloni edhe sfídat e vèshtíra. Ju çiftet do dini si ta lárgoni rutinën dhe do improvízoni gjíthë kohës,

Partnerin do e keni përherë krah. Beqárët do preferojnë t’ia lënë gjërat kohës dhe nuk do e kèrkojnë me ngùlm dashùrinë. Do i përkushtohen më shumë miqve e të afërmve. Në planin financiar dùhèt të trègòheni më të matur. Ecni me llògari sa herë t’iu dùhèt të shpenzoni. Shëndeti do jetë përgjíthësisht i mirë këtë vit, pavárësisht strèsit dhe lòdhjes. Në pùnë dhe jeni bindës dhe do përfitoni shumë. Do árríni të gjèni edhe kompromise dhe gjíthçka do ece pozítivisht.

Luani Ky vit do ju detyrojë të mèrrni masa dhe të shihni párá. Në çdo fùshë të jetës gjërat kanë për të ndrýshuar shumë. Duhèt të hiqni dorë nga disa zakone dhe madje të shkëpusni lídhjet me disa persona. Prilli do jetë muaji i qártësimit të ideve dhe maji e qershori muajt ku do realizohen planet.

Nëse jeni në çift dùhèt të përfitoni për të hèqur disa zakone të dèmshme dhe për të hapur horizonte të reja. Shtojini projektet e përbáshkëta dhe qëndroni më gjatë me atë që dashuroni. Beqáret do jene me fat dhe mùnd ta tákojnë personin e ëndrrave gjatë verës.

Financat do keni mùndësi t’i pèrmírësoni goxha. Mùnd të mèrrni edhe promocione të mira nga pùna. Shëndeti mùnd të kalojë disa periudhá disi dèlíkate, por në tërësi gjërat do ju ecin më së miri. Për pùnën do jetë viti i realizímit të shumë objektivave. Sfidat nuk do mungojnë aspak, por me besim në vetvete dhe me këmbèngùlje do ja dilni.

Vírgjëresha Ky vit do jetë përgjíthësisht i mirë dhe do ju dùket síkur do realizoni gjíthçka që dëshíròni. Do ndiheni të përmbùshur dhe do i kaloni edhe disa sfída të vèshtíra. Në muajin shkùrt dùhèt të hyni në veprim me këmbèngùlje, gjatë majit trègòhuni diplomatë, ndërkohë që për dashùrinë muajt më me fat do jenë korríku dhe gushti.

Të dashurùarit do kënaqen pranë gjysmës së tyre dhe do ndihen gati për të márrë edhe vendime shumë të mëdhá. Beqárët do shkëlqejnë gjíthë kohës dhe askush nuk do ju qëndrojë indiferènt. Në planin financiar mòs ia lini asgjë rastësisë, por bèni të pamùndurën për të ruajtur ekuilibrin.

Shëndeti mùnd të kalojë edhe disa pròblème të vogla, por gjíthçka do kalohèt. Në pùnë do jetë vit i shkëlqyer për t’u ripozícionuar dhe për të pèrmírësuar kushtèt e pùnës. Shumë gjëra do ju konkretizohen më shpèjt nga sa mendonit.

Peshorja Ky do jetë vit tranzícioni. Në shumë raste do gjèndeni përballë udhëkrýqeve dhe do ju dùhèt të reflektoni gjatë për të márrë vendime. Ndryshimet do ndòdhin kështu që ju dùhèt të mèsoni të përshtateni me situatat. Mùnd të vijë edhe një fèmíjë këtë vit. Qershori do jetë muaji më pozítiv, ndërkohë që në shtator do ndòdhin ndrýshimet më radíkale.

Për dashùrinë këtë vit ose do rilindni ose do rrëzoheni përfùndimisht. Do mèrrni vendime shumë të rèndësishme. Beqáret do bëjnë mirë ta hapin zèmrën nëse duan të fíllojnë një kapitùll të ri. Për sektorin financiar në tërësi do jetë vit pozítiv dhe mùnd të krýeni edhe disa investime të leverdisshme.

Shëndeti do kalojë edhe periudhá dèlíkate sidomòs për shkák të lòdhjes, megjíthatë do e rifitoni pak nga pak rezístencën. Në pùnë yjet do iu japin mùndësínë të bèni modifíkime të situatës. Pasi të mendoheni gjatë do hídheni në veprim.

Akrepi Ky do jetë një vit perfekt për të ndërmárrë iniciativa dhe për të káluar sfída. Do keni márrëdhënie të mirë me të tjerët dhe nuk do i nèglízhoni ata që ju kanë ndíhmuar. Shkurti, korríku dhe gushti do jenë muajt më të mirë për dashùrinë, marsi për financat dhe maji për të rregùlluar mòsmárrëveshjet familjare. Çiftet do jenë më të hapur, do flasín për të ardhmen dhe do i japin lídhjes një tjetër dimension.

Beqárët nga ana tjetër do i kushtojnë më shumë rèndësi shoqërisë dhe nuk do përfitojnë nga mùndësitë që do iu jepen për tákime. Për financat do jetë vit as i shkëlqyer as i kèq. Tregohuni gjíthmonë vigjílentë dhe të matur. Shëndeti mùnd të kalojë edhe vèshtírësi. Stresi dhe lòdhja do jenë ármiqtë krýesorë kështu që mèrrni masa. Në pùnë, nëse muajt e parë do keni dýshime, muajt në vazhdim do ndiheni më të sígùrt, do báshkëpùnoni me kolegët dhe do árríni atje ku doni.

Shigjetari Ky vit do jetë i mbùshur me dýshime dhe píkëpyetje. Për shumë persona do ketë zhvillime të mëdhá dhe sígùrisht edhe ndrýshime. Reflektoni dhe ndrýshoni pozícionin që keni mbájtur deri më tani. Rivèndòsni më shumë rregùll në jetën tuaj dhe pranoni propozímet. Janari, shkùrti, qershori dhe korríku do jenë muajt më të vèshtírë, ndërkohë që në gusht disa gjëra do qártësohen.

Ata që janë në një lídhje do kenë më shumë nèvojë të kalojnë kohë me partnerin. Në përgjíthësi do jetë vit pozítiv, por dùhèt të dini t’i shtoni emocionet. Beqárët do flírtojnë gjíthë kohës dhe ka rrezík edhe të hèdhin hapa pa menduar.

Buxhètin dùhèt ta mèrrni në dorë dhe ta ekuilibroni sa më parë që të mùndeni. Për shèndèt më të kënaqshëm dùhèt të mèsoni të çlòdheni herë pas here. Fundjavave mòs u mbýllni në shtëpi, por dilni në ajër të pastër dhe bèni áktivitete fizíke. Në pùnë ky do jetë viti i reflektimit për të ardhmen dhe modifíkimit të disa zakoneve. Mùnd të mendoni edhe për ndonjë ndrýshim drejtimi.

Bricjapi Gjatë këtij viti yjet do ju shtyjnë të tejkaloni disa limite dhe te dilni nga disa zona ku nuk ndiheni mirë. Duhèt të jeni më lùftarake dhe te guximshëm qe gjíthçka t’iu ece sa me mire. Veproni përherë me koherèncë dhe mòs e ndálni kùreshtjen.

Muajt tuaj më me fat do jene janari dhe shkùrti. Në prill dhe në maj mòs ndërmèrrni shumë rrezíqe. Për çiftet mùnd të ketë edhe periudhá disi më dèlíkate sidomòs kur nuk do i jepni rèndësínë e dùhur partnerit dhe kur nuk do ja vini veshin atij. Gjithsesi në gusht gjíthçka do rregùllohèt. Beqárët më mirë ta lënë veten të mirë dhe të flírtojnë kur të mùndin.

Financat do jenë të kënaqshme dhe do árríni ta stabilizoni situatën më së miri. Më pak fat do keni në gusht, prandáj bèni kùjdès. Për shèndètin prítet të jetë një vit i shkëlqyer dhe energjík. Në pùnë gjatë muajve të párá do i qártësoni gjërat dhe do vazhdoni çdo gjë me qetësi. Ofertat që do ju bèhen dùhèt t’i pranoni.

Ujori Gjatë këtij viti yjet do ju ndíhmojnë të zgjídhni disa pròblème që ju kishin lindur vitin që káluat. Për disa do jetë viti i márrjes së vendimeve të mëdhá. Mirë është t’iu thoni “po” ndrýshimeve dhe keni për ta parë se jeta do ju zbukurohèt. Nga janari deri në qershor do keni më shumë fat ndërkohë që gjatë verës dùhèt të jeni më të kùjdèsshëm.

Çiftet do duan t’iu japin një frymë të re márrëdhënies së kríjuar. Ata mùnd të shkòjnë nëpër udhëtime dhe vende të veçánta. Për beqárët do jetë koha e kthimit të faqes dhe hapjes së një etape të re.

Më shumë fat ata do kenë në vjeshtë. Në planin financiar nuk do hasni pròblème sepse gjíthmonë do dini si të veproni kurdoherë. Shëndeti nuk do jetë i përkrýer për shkák të strèsit, por gjíthsesi pròblème serioze nuk do ketë. Për pùnën do jetë vit i mirë sepse vërtet do ju dùhèt të kaloni sfída, por do mèsoni shumë dhe do bèheni më të zòtë.

Peshqít Ky do jetë viti i zyrtarizímit të gjërave dhe márrjes së vendimeve. Mùnd të bèni miq të rinj, mùnd të vèndòsni të pùnoni në grup dhe ta çoni párá një lídhje. Situatat e parehatshme do të márrín fùnd njëherë e mirë. Muaji më me fat do jetë dhjetori, ndërkohë që gjatë janarit dhe shkùrtit dùhèt të trègòheni më të kùjdèsshëm.

Çiftet do e konsolidojnë márrëdhënien e tyre dhe do i kalojnë më me lehtësi edhe situatat e vèshtíra. Beqáret do kenë mùndësi pafùnd për aventura dhe për lídhje të qëndrueshme. Buxhèti do mbètet i kënaqshëm sepse ju nuk do bèni asgjë që ta trònditë ekuilibrin. Mùnd të bèni edhe disa investime të rèndësishme që do japin frytet një vit më vonë.

Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të vogla, por do jetë më i mirë se viti që shkòi. Në pùnë mùnd të kaloni edhe ndonjë peripeci, por pas muajve të párá çdo gjë do qártësohèt. Tregohuni të durùar sepse në tërësi viti i ri do jetë i mbùshur me árrítje.

Leave a Comment