BEFASUESE! Premiera e filmit te Luizít, ky detaj po ben xhiron e rrjètit, a e pate?

“Në kuadër të dashùrisë”, filmi i parë i Top Channel Films, prítet të nisë transmetimin në Pallatin e Kongreseve mbrëmjen e sotme në orën 21:00 përpárá 2100 pjesëmárrësve.

Një numër i lártë qytetarësh ndòdhen te pallati i Kongreseve dhe presín me padurim startimin e filmit me protagonistë krýesorë Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari.

Një numër i lártë adhùruesish të áktorëve janë mbledhùr në ambíentet e prítjes, teksa shumë të emocionuar po presín të tákojnë dhe realizojnë foto me áktorin e tyre të preferùar.

Sara Hoxha e cila në prodhimin kinematografík luan rolin e Arias, pas mbèrritjes në organizím zbùloi më shumë detaje nga prapaskenat e xhirimit.

Ajo u shprèh se me personazhin që luan në film ka ngjashmëri në kárákter, për këtë arsye nuk e ka pasur të vèshtírë. I vetmi pròblèm që ka pasur kanë qenë kamerat e xhirimit, kështu u shprèh áktorja.

Ndërsa Jori Delli, e cila luan si vajza e aeroportit në prodhimin e Top Channel “Në Kuadër të Dashurisë” ka zbùluar disa detaje nga filmi.

Në një intervistë për Blendi Salaj, nga tapeti i kuq në Pallat të Kongreseve, ku po párákalojnë VIP-at tanë, Jori u shprèh se ajo është lídhja mes fíllimit dhe përfùndimit të filmit, që shërben si element për një part 2.

“Pjesa finale e filmit është lídhja… Pra ashtu síkurse fíllon, ashtu edhe mbáron filmi, kështu që kapitùlli i fùndít mùnd të japë hapsirë për një pjesë të dytë. Nuk di nëse mùnd të jap më shumë spoilera”- tha Jori.

Në atë moment ka ndërhyrë DeaMishel, e cila tha: “Dua ta shpètoj përpárá se të bëjë ndonjë spoiler dhe të hajë ndonjë gjòbë.”

DeaMishel ka zbùluar për herë të parë për eksperiencën e sáj në një film me metrazh të gjatë.

“Jam kënaqur shumë gjatë xhirimeve. Ishte një skuadër shumë profesionale. Skenat e mija janë me Oltën. Unë jam shoqja e Oltës në film ashtu síkurse në jetën reale. Kështu, mezí po pres ta shohim sepse edhe unë nuk e kam parë dhe kam shumë emocione”, tha DeaMishel.

E pyetur rreth personazhit të sáj në film, DeaMishel zbùloi se ajo si shoqja e ngushtë e Oltës e ndíhmon atë të kalojë ndarjen.

DeaMishel: Unë e ndíhmoj Jonidèn (e luajtur nga Olta Gixhari) të kalojë ndarjen. Unë jam ajo shoqja që i mèson se çfarë janë ato gjërat përtej një márrëdhënie në çift.

Leave a Reply