Thursday, June 1, 2023
HomeGenelNe Gusht do Dálín Plánet, Mèri nxòrri 6 Shènjat Me Fát kete...

Ne Gusht do Dálín Plánet, Mèri nxòrri 6 Shènjat Me Fát kete muaj dhe Dátat si kápet lèku

Secili prej nesh do të dëshironte të dinte se çfarë i prèt tek e ardhmja, por kjo nuk është 100% e m.undur. Sot ne ju ofrojmë mundësinë për të bërë një lexim te fatit dhe për të marrë një parashikim. Shihn tek shenjat tuaja me poshte dhe lexoni paráshíkimín tuaj.

Ata që jane Dashi,  Prej kohësh keni dëshiruar dhe ëndërruar për diçka shumë të veçantë që doni sa më parë t’ju kthehet në realitet. E pra, është koha që më në fund të mos prísni më pasi në javën e dytë të Gushtit gjithçka do të marrë fund! Ëndrra juaj do të kthehet në realitet.

Ata që jane Demi,  Një grua që beson në vetvete do t’i bëjë të tjerët të dëshirojnë të besojnë tek ajo edhe më shumë. Për këtë arsye qendroni afër një të dashure, një personi (femër) që ju e keni për ze.mër pasi këtë periduhë do të jetë si një hajmali për ju.

Ata që jane Binjaket,  Është tepër vonë për t’u kthyer mbrapa, për të filluar gjithçka në mënyrë korrekte, por nuk është vonë për të ecur përpara. Ju mùnd të keni bërë gábíme në të shkuarën por mos kujtoni se do të ndèshkòheni për ato gábíme, sepse një gábím është thjesht një mësim në jetë.

Ata që jane Gafore,  Duhet shumë gu.xim për t’u përb.allur me ar.miqtë, por duhet shumë më shumë gu.xim për të shkuar kundër miqve. Nd.aj dhe në këtë periudhë duhet që qendroni sa më shumë afër miqve tuaj, sidomos pranë atyre që kanë sakrífíkùar më shumë në jetë për ju.

Ata që Jane Luan,  Dashuria nuk është një marrëdhënie, por një gjendje. Gjatë gjithë kohës keni pranë një person që ju dashuron pa kushte, por ju nuk po e vini re. Ka ardhur koha që të hapni më shumë sytë. Nëse doni që jeta juaj të jetë e bekuar me ëmbëlsi, zbulojeni këtë person dhe mos e lini t’ua marrë koha. Dashuria fiton mbi gjithçka.

Ata që jane Vir.gjereshe,  Është më lehtë të nd.ahesh nga një person sesa nga iluzionet e bëra për të. Në shëndet dhe punë po ju ecën vaj, por kohët e fundit jeni ngátërruar në një dashuri që nuk ka qenë për ju.

Mos u mèrzísni dhe mos kujtoni se jeta morri fund për ju pasi fati dhe engjëjt tuaj po përgatiten për më të mirën, ndaj dhe ju hoqèn qafe nga një lidhje dashurie që mund të kthehej tòksíke.

Ata që jane Peshore,  Bud.allallëku më i madh është të bësh të njëjtin ga.bim dhe të shpresosh për një rezultat tjetër. Ky është një mesazh me shumë vlera për ata që po kërkojnë t’i bëjnë gjërat me shpejtësi dhe deri tani kanë bërë një vrímë në ujë.

Ju duhet t’i merrni gjërat me lehtësi pasi numri 7 sjell shumë fat dhe ju e keni fatin në krah. E vetmja gjë që ju mùngòn është bashkëpunimi me të tjetër. Qendroni më pranë nejrzve që kanë vlera për ju.

Ata që jane Akrepi,  Mos kërkoni më të mirën, kërkoni atë që është më e mira për ju. E dini çfarë ju krítíkon fati juve? Sepse ju kërkoni shumë fat nga jeta dhe mjáftòheni me pak. Ju jeni një mrekulli mbi Tokë, keni shumë vlera për këtë arësye duhet të kërkoni më shumë.

Ata që jane Shigj.etari,  Koha e hu.mbur nga kënaqësia nuk konsiderohet e hu.mbur. Mesazhi që po ju jep tregon se ju duhet t’i kujtoni vetes tuaj se nuk po ju ikën koha. Keni mjáftueshëm kohë për të realizuar ëndrrat tuaja.

E vetmja gjë që duhet të bëni është të hidhni gjithnjë hapin e saktë dhe të zgjidhni vetëm ato që vlejnë. Në këtë mënyrë, koha juaj, jeta juar do të marrë më shumë vlera dhe do të bekohet me më shumë dashuri.

Ata që jane Brivcjap, Ujore dhe Peshqit, Ka njerëz që kanë lèkè dhe ka njerëz që janë të pásùr me shpirt. Një këngë e vjetër thoshtë: Më mirë me ty dhe fùkára, se sa pa ty dhe i pásùr. Kështu duhet ta shihni edhe ju këtë mesazh. Të gjithëve mund t’ju pëlqejë që të “notojnë” në lèk, por jo gjithnjë párája e ble lumturinë.

Për këtë arsye ju nuk duhet të fíksòheni tek vlerat monetare të jetës, por duhet të shijoni edhe thjeshtësinë e jetës pasi vetëm kështu do të arrini të gjeni lumturinë e vërtetë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments