Ne Gùsht do láhèni me lèk, Me thuáj shènjèn qe ke, te thèm Fátin e fùqishèm qe te vjèn – MEDIA NEWS
Genel

Ne Gùsht do láhèni me lèk, Me thuáj shènjèn qe ke, te thèm Fátin e fùqishèm qe te vjèn

Disa mijëvjeçarë më parë, para fillimit të të gjitha fève, kur njerëzimi ishte ende i ri dhe jetonte në fise në situata të vèshtíra, njerëzit gjithmonë i drejtoheshin njeriut më të mençur të fisit. Ky person i mençur u sillte fat, u shèrònte sèmùndjet, parashikoi të ardhmen, dha edhe këshilla.

Ai nuk mùnd të gábònte, sepse të lashtët ishin shumë të saktë në dhënien e mesazheve dhe në parashikimin e të ardhmes nëpërmjet shenjave. Sidoqoftë, ky parashikim ka një veçori më shumë. Këto shenja fatsjellëse, jo vetëm që parashikojnë të ardhmen, por gjithashtu japin këshilla dhe hèdhín dritë mbi situatën aktuale.

Pra, a jeni gati ti shihni? Mos hárròni te na e thoni edhe ju shenjen tuaj dhe ne do tju themi ate se çfarë parashikohet të ndodhë pas 10 ditësh.

Per te tre shenjat e para Dashet, Demin dhe Gaforen, Një yll do të ndrisë. Është koha të përdorim mendjen për të hèqùr brèngat e brendshme. Nëse dëshironi të merrni diçka, atëherë duhet t’ia kërkoni Universit pasi kjo do të jetë periudha më me fat për ty.

Imagjinoni të tashmen që po jetoni dhe kërkoni atë që ju mùngòn. Krijoni një imazh të asaj që dëshironi. Mbùsheni me energji dhe gjallëri. Mendoni për të gjitha detajet, përpíqùni ta shihni jetën dhe të ardhmen tuaj sa më të ndritshme që të jetë e mùndur.

Nëse është e vèshtírë për ju të imagjinoni atë që dëshironi, ju mùnd të shkruani në një letër atë që dëshironi dhe ta vendosni atë letër në një vend të dukshëm. Përdorni çdo mënyrë shikimi të përshtatshme dhe të arritshme dhe dëshira juaj me sígùri do të përmbùshet.

Këshilla për financat,  Kùjdes! Atë planin e mbarë për të ardhùrat tuaja në 10 ditët e ardhshme mos e ndáni me askënd. Këshilla për dashurinë,  Pas 10 ditësh duhet t’i bëni një surprizë personit që doni më shumë në jetën tuaj. Kjo do t’iu shtojë bekim.

Per tre shenjat si Binjaket, Luanet apo Vir.gjeresha,  Në këtë moment ju po prísni një shenjë, një këshillë nga Universi se si të veproni me jetën tuaj pasi ju dukeni në një udhëkrýq. Në të ardhmen e afërt, gjithçka do të zgjidhet vetvetiu dhe të gjithë të përfshírë në këtë situatë do të jenë të kënaqur.

Ju jeni në një udhëkrýq. Bëni zgjedhjen tuaj bazuar në atë që ju thotë zëri juaj i brendshëm. Sepse pikërisht në këtë moment engjëjt tuaj mbròjtës do të të jenë afër dhe me një zë të butë do të të flasin që ty të ndriçohet e ardhmja. Mos harroni se vetë universi ju mbështet. Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë një ndrýshim për mirë.

Ju mund të arrini sukses të madh. Vazhdo. Kjo rrugë është e pafùnd. Ju keni bekimin e engjëjve, ju mùnd të përdorni atë. Tani hidhni hapa në drejtimin e duhur.

Këshilla për financat, Mos merr asnjë bòrxh në 10 ditët e ardhshme pasi një dhuratë financiare po vjen për ty. Këshilla për dashurinë,  Një personi që e keni shumë qejf dhe doni të lidheni, dërgojini një mesazh romantik. Engjëlli i dashurisë ju mbështet.

Per shenjat e Peshores dhe Akrepi,  Universi është një qènie e gjállë. Nëse kërkoni diçka dhe merrni atë që keni kërkuar, mos hárròni të jeni mirënjohës. U bënë disa përpjèkje nga Universi, për t’ju ndihmuar – ndoshta qíndra engjëj dhe shpírtra të dritës punuan për të bërë ëndrrën tuaj të vërtetë.

Mos hárròni gjithashtu të falënderoni veten për gjithçka që bëni për veten tuaj dhe për të tjerët. Mirënjohja nuk mùnd të shprehet gjithmonë me një fjalë, por ju dëshironi të merrni një shpërblim për punën tuaj.

Përndryshe, ju do të hùmbni interesin për këtë aktivitet dhe do të bíni në ápáti. Mùndohuni të mbani një ekuilibër, si me veten, ashtu edhe me të tjerët.

Këshilla për financat,  Nga nesër bëni një kërkesë për rritje rròge. Kjo periudhë ju favorizon shumë me financat. Këshilla për dashurinë,  Lárgò ato personat që po shtýjnë kohën me ty. Nuk do të kesh asnjë të ardhme me ta.

Per shenjat si Shi.gjetaret dhe Bricjapet,  Tani është një kohë e mirë për të sjellë ëndrrat tuaja në jetë. Shikoni përreth dhe pyesni veten, a po jetoni ashtu si dëshironi? Nëse jo, provoni të bëni ndrýshime pozitive krijuese. Kërkojini universit t’ju tregojë një drejtim të ri dhe të jetë i hapur ndaj ideve të reja.

Natyra shpesh na jep frýmëzim. Mendoni mirë dhe lèríni mendimet tuaja të rrjèdhín lirshëm. Udhëheqja hýjnore po përpíqet t’ju drejtojë në një drejtim të ri. Dëgjoni zërin tuaja të brendshëm dhe kërkoni ndihmë nga dimensione të tjera. Lejoni Shpirtin që t’ju udhèhèq dhe t’ju mbròjë. Ju duhet të frýmëzoni një numër të caktuar njerëzish.

Këshilla për financat,  Nëse pas 2 ditësh një mik/mikeshë apo dikush tjetër të kërkon një ndihmë financiare, ndihmoje pasi do të të kthehet në një shpèrblim gjigant. Këshilla për dashurinë, Merr 2 ditë pushim këtë fundjavë dhe kalojini me personin e zèmrès. Do të rrisí shumë fùqínë emocionale të dashurisë mes jush.

Per dy shenjat si Ujori dhe Peshqit,  Fòrca e Universit është ajo që ndihmon ëndrrën tuaj të bëhet realitet. Është si një shkèndíjë mùndësie, një mrekulli që vjen nga zèmrá.

Vini re të gjitha gjërat e mrekullueshme që ju rrethojnë në jetën tuaj të përditshme. Ju jeni nën ndíkímin e disa fùqíve mágjíke, mùnd ta përdorni fùqínë mágjíke për të pèrfítuar veten dhe të tjerët.

Këshilla për financat,  Fòrca e madhe e Universit dhe mágjía që po ju mbështet do t’ju rrisë ndjeshëm financat në punën tuaj dhe të ardhùrat nëse keni një biznes. Këshilla për dashurinë,  Nëse jeni beqar, në këtë periudhë që keni mbështetjen e fòrcës së Universit, hapni mirë sytë se përbállë do t’ju shfáqet zèmra që ju mùngòn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button