SKÁNDAL/ La shtëpinë e BBV, ky konkùrènt trègòn ‘SÉKRETET’ e FRÍKSHME

Linda Halimi bëri një rrëfim të pazákontë në emisionin “Ora e Pasdites”,

mbi eksperiencën e sáj në Big Brother VIP Kosova pak ditë pas eliminimit.

Gjatë intervistës, këngëtarja ndau me publíkun se si asáj i jepej ínfòrmacion nga prodùksioni rreth gjèndjes

së familjarëve të sáj, një detaj që mùnd të konsiderohèt si një “sekret” i programit,

pasi vazhdimisht citohèt nga drejtuesit se banorët brènda nuk dùhèt të márrín ínfòrmacione nga jashtë.

Linda trègòi se gjatë qëndrimit të sáj në BBVK, pjesët më të vèshtíra ishin ato momente

kur ndihej e izoluar nga të afërmit e sáj dhe s’mùnd të kishte kontákt me ta.

“Pjesa më e vèshtírë ka qenë kur s’kam mùndur të kontáktoj asnjë person të familjes.

Është dashur vetëm të bazohem në atë që më thonin në dhomë e rrëfimeve,” ka thënë Linda gjatë intervistës.

Ajo ka shtuar se iu jepej vetëm një ínfòrmacion i përgjíthshëm:

“Mirë janë, gjíthçka është në rregùll dhe nuk ke nèvojë të bèhesh mèrak”.

Linda ka rrëfyer një ndër momentet më prèkëse, kur parë një ëndrre të

kèqe ka shkùar te dhoma e rrëfimeve dùke qarë për të pyetur për gjèndjen e vajzès së sáj, Kaimana.

Leave a Reply