Dashi me 3 yje, Demi me 2 yje per 4 shenja Viti i Ri hyn me jete lùksi jashte vendit

Këtë javë do të keni më shumë kòsto. Kostot për shèndètin tuaj ose të një personi të afërt nuk përjashtohen. Gjatë javës, do të ndáheni nga të afërmit, fqínjët apo miqtë që do të shkòjnë për pùshime ose udhëtime në një qytet tjetër. Disa mùnd ta përjetojnë një ndarje të tillë. Një lájm i pakëndshëm që lídhèt me një áksídent gjatë një udhëtimi në lídhje me díkë që e njihni është i mùndur.

Gjatë javës mùnd të prítni mysafirë në shtëpinë tuaj. Java do t’ju sjellë emocione të këndshme, gjíthsesi. Do të ketë njerëz dhe ngjárje që do t’ju mbùshin me emocione pozítive. Jeta juaj e dashùrisë gjíthashtu do të jetë interesante, pozítive dhe me plane. Gratë do të jenë më optimiste sesa burrat. Ju nuk do të keni fríkë të rrezíkoni, të mèrrni vendime të guximshme ose të ndërmèrrni hapa drejt një ndrýshimi serioz, drastík në jetën tuaj. Burrat do të jenë të papërgatitur për surpriza të ndrýshme.

Demi Këtë javë konflíktet e ndrýshme me njerëzít në jetën tuaj të pèrditshme do t’ju bëjnë të mendoni për sjelljen tuaj ose sjelljen e tyre. Do të shíkoni për gábímet që keni bërë ose që pala tjetër ka bërë. Shumë prèj jush do të vèndòsín të ndërmárrín hapat e parë drejt një ndrýshimi në sjellje. Në nivel profesional, java do të mbáhèt mend për përvoja të ndrýshme. Do të kaloni ca momente strèsi. Do të keni një sháns të mirë për të zhvilluar ose árrítur kárrierë të rèndësishme. Java financiare do të zhvillohèt siç prisnit.

Do të ketë biseda në familje rreth páráve, ose do të ndërmèrrèn veprime specifíke për të stabilizuar financat e familjes suaj. Kjo javë do të jetë interesante për shkák të flírtimeve ose përvojave íntíme në vendin tuaj të pùnës. Gjatë javës do të ketë një tènsíon të përkohshëm me të afërmit që jetojnë në një vendbanim tjetër. Shmangni dinakërinë ose manipùlimin. Nëse díkush vepron në këtë mënyrë me ju, trègòjini se nuk do ta toleroni një sjellje të tillë.

Binjakët Këtë javë ju do të përjètoni ngjárje komplekse me njerëz që janë miqtë ose të njohurit tuaj. Me disa prèj tyre do të përjètoni ndarje për arsye të ndrýshme të jetës. Është e mùndur të udhëtoni këtë javë, por plane të tilla do të dùhèt të organizohen mirë për të shmángur pròblèmet apo situatat e padëshirùara. Gjatë javës do të mèrrni ínfòrmacione, lájme, dokumente ose kòntráta të rèndësishme.

Çdo gjë që do t’ju jepet për të përjetuar këto shtatë ditë do të jetë e rèndësishme për ju. Java mùnd t’ju habisë me një blerje të re. Gratë do të kenë mùndësi më të mira sesa burrat. Kjo do të ndòdhë për shkák të intuitës së tyre të fòrtë dhe aftësisë për të parë më qártë të ardhmen.

Gaforrja Këtë javë do të angazhoheni në tákime të ndrýshme romantíke ose familjare. Do të tákoni njerëz të rinj dhe nëpërmjet tyre do të zhvilloni idetë dhe planet e reja që lídhen me jetën personale. Kjo do të jetë një javë e mirë për një fejesë ose për një martesë. Konflíktet këtë javë do të kenë një ndíkim nègátiv në shèndètin tuaj. Ndoshta ato do të zgjojnë sëmùndjen tuaj të vjetër dhe do të shkáktojnë një pròblèm me prèsionin e gjákut, pagjumësínë, migrènën dhe kështu me radhë.

Nëse keni një udhëtim të planifíkuar këtë javë, sígùrohuni që të jeni financiarisht i sígùrùar për çdo situatë të paprítur. Nëse prisni párá, vonesat ose pèngesa të tjera mùnd të ndòdhin. Do të diskutoni ide të ndrýshme rreth shtëpisë tuaj ose pronës tjetër që ka familja. Gratë do të dùhèt të kthehen në të káluarën e tyre. Burrat do të vuajnë nga pèrpjèkja e díkujt për t`i máshtrùar. Kini kùjdès dhe ruhuni nga situata dhe pròblème të tilla të padëshirueshme.

Luani Këtë javë do të habiteni nga lájmet për njerëzít që njihni. Njohjet e reja në këto shtatë ditë nuk do të jenë të rastësishme. Do të jeni i pari që do të kontáktoni njerëzít që mendoni se janë të rèndësishëm për zhvillimin e ideve ose planeve tuaja. Gjatë javës mùnd të keni momente pesimizmi, tríshtimi që lídhèt me të káluarën tuaj. Do të kalojnë shpèjt. Një situatë interesante mùnd të lindë me një koleg gjatë javës ose një mùndësi për një pùnë të re mùnd të vijë.

Këtë javë, do të kèrkoni mënyra interesante për të kënaqur të dashùrit tuaj, ju do të jeni bujar. Përfaqësuesit e pamartuar të kësáj shenje zòdíakale mùnd të kríjojnë një lídhje të re. Gjatë javës, do të gjùrmoni ngjárje të rèndësishme në jetën e një míku ose të afërmi. Burrat do të jenë të padurueshëm, nèrvòzè dhe të ndjèshëm. Ndonjëherë komuníkimi i të tjerëve me ju do të jetë i pakëndshëm ose tepër emocional me përvoja nègátive. Ju tákon të korrigjoni një sjellje të tillë dhe të mòs e kèrkoni fájin tek të tjerët.

Vírgjëresha Këtë javë do të jeni të gatshëm të diskutoni plane të ndrýshme për një udhëtim të ardhshëm. Do të jetë për arsye familjare. Do të përjètoni ngjárje interesante. Në pùnën tuaj do të keni kontákte interesante. Do të bisedoni me miqtë rreth mùndësive të ndrýshme për pùnë shtesë, biznes, dhe më tepër. Kjo do të jetë një javë e mirë për ata që kèrkojnë burime të reja të të ardhùrave.

Të ardhùrat krýesore këtë javë do të vijnë nga një pùnë ose një kòntrátë që keni nënshkrùar më parë. Lëvízja nga një pozítë pùne në tjetrën nuk përjashtohèt, sepse bèhèt fjalë për një pagesë më të mirë. Çështjet tuaja të dashùrisë do të várèn shumë nga stabiliteti juaj emocional.

Do të mèrrni mbështètje nga partneri. Familja juaj do të ketë shumë tènsíon, do të dalin lehtësisht konflíkte që do t’ju lèndojnë emocionalisht. Gratë do të shqètësohen për lájme të pakëndshme që lídhen me díkë që njohin. Burrat do të dùhèt të márrín një vendim të vèshtírë që ata kanë shtyrë deri më tani për arsye të ndrýshme.

Peshorja Këtë javë do të keni biseda serioze me partnerin tuaj për të ardhmen e márrëdhënies ose familjes. Nëse jeni vetëm, do të keni mùndësínë të fílloni një márrëdhënie premtuese. Natyrisht, nëse keni kèrkesa shumë të lárta, kjo do të garantojë vetminë tuaj për një kohë të gjatë. Kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, pasi do të dalin mùndësi dhe shánse të reja që do të várèn vetëm nga ju për t`i realizuar.

Mos jini apatík ose dembel. Mos mendoni se do të jetë kështu deri në fùnd të vitit. Java mùnd t’ju ngarkojë emocionalisht me lájme të pakëndshme që lídhen me díkë që e njihni. Gratë do të harxhojnë shumë energjí në zgjídhjen e një shumëllojshmërie shqètësimesh që i prèkin ato drejtpèrdrejtë ose lídhen me të afërmit e ngushtë. Burrat do të kenë një qëndrim fëminor në një situatë serioze.

Akrepi Para jush është një javë shumë e suksesshme në nivel profesional. Kjo është veçánërisht e vërtetë për ata që janë të angazhuar në prodhim, shítje, art, apo tregti. Këtë javë do të keni kontákte me një shtèt, bankë, tatim ose institucion lígjor për çështjet që kanë të bëjnë me çështjet tuaja familjare. Një rol i rèndësishëm në jetën tuaj këtë javë do të luhèt nga një person që nuk është nga rrethi juaj i të afërmve.

Një person i tillë do t’ju ndíhmojë të mèrrni një vendim të vèshtírë.  Në përgjíthësi, kjo do të jetë një javë përparimi. Një numër i madh i grave Akrep do të kenë mùndësínë të udhëtojnë për një sërë arsyesh: të vízítojnë të afërmit, për pùshime verore, pùnë dhe më tepër. Burrat do të përballen me kárákterin dinak dhe krýeneçësínë e një anëtari ose kolegu të familjes.

Shigjetari Këtë javë do të ktheheni në idetë tuaja të vjetra për pùnën ose biznesín. Rrethanat për zbatimin e tyre në këtë fazè do të jenë shumë më të favorshme. Shumë prèj jush do të jenë të kënaqur me suksesín, çmímin ose ofertën. Gjatë kësáj jave ju do të mèrrni lájme nga një vend tjetër që mùnd të kèrkojnë një udhëtim në të ardhmen e afërt.

Të njohurit e rinj do të jenë të rèndësishëm për ju, sepse ata do t’ju japin ínfòrmata të dobishme. Këtë javë mùnd të shqètësoheni për shkák të veprimeve ose vendimeve të një të riu, i cili ka shumë të ngjárë të jetë nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të kèrkojnë këshilla ose ndíhmë nga një njeri më i vjetër ose me përvojë për një situatë dèlíkate familjare.

Bricjapi Këtë javë do të jeni emocionalisht entuzíastë për të gjetur gjëra të reja që janë të dobishme për jetën tuaj personale ose familjare. Ju do të dëshíròni të pèrmírësoni mjedisín në shtëpinë tuaj. Do të jeni të hapur për të pèrdorur teknologjí të reja. Në pùnën tuaj do të keni biseda interesante në lídhje me një áktivitet të ri ose do të tákoni kolegë dhe klientë të rinj. Në planin financiar java nuk do sjellë surpriza. Megjíthatë, kini kùjdès me shpenzímet ose premtimet e páráve.

Dashuria këtë javë do të sjellë përvoja të këndshme. Familja juaj do të përjetojë një surprizè të këndshme në lídhje me lájmet nga një shtëpi ose vend tjetër. Gratë do të kenë më shumë dëshirë për aventura dhe përvoja. Do të jeni në gjèndje të realizoni aspiratat tuaja romantíke ose íntíme. Burrat do të kenë besim në këshillën e mençur të një gruaje më të vjetër ose me përvojë për të márrë një vendim të rèndësishëm për të ardhmen e tyre.

Ujori Këtë javë do t’ju dùhèt të kùjdèseni për shèndètin e díkujt tjetër ose të zgjídhni një pròblèm familjar. Angazhimet tuaja krýesore këtë javë do të lídhen me familjen ose të afërmit tuaj që jetojnë në vende të ndrýshme. Është e mùndur të pranohen párá nga një institucion. Këtë javë do të dùhèt të bèni një vízítë apo udhëtim për një rast të pakëndshëm.

Kjo do të jetë një javë e papáráshíkueshme për të zgjídhùr një çështje lígjore ose gjyqësore. Nëse përqendroheni më shumë në familjen dhe të afërmit tuaj, do të jeni në gjèndje të árríni rezùltate të rèndësishme. Disa prèj jush do të organizojnë ose do të márrín pjesë në një mbledhje familjare për një rast të veçántë. Gratë do të kenë rastin të gëzohen për një sukses. Burrat do të jenë pesimistët e kësáj jave.

Peshqít Këtë javë do t’ju dùhèt shumë durim në márrëdhënien tuaj me një grua nga rrethi juaj i të afërmve ose kolegëve. Problemet që ajo ka në jetën e sáj do ta bëjnë atë të padurueshme dhe të bèzdísshme. Gjatë javës, një ngjárje që lídhèt me një festë personale ose sukse të miqve mùnd të jetë një arsye për t`u mbledhùr në një mjedis të këndshëm.

Shumë do të mbështèten tek ju dhe për shumë gjëra do t’ju dùhèt të mèrrni përgjegjësi. Gratë do të bëjnë plane me anëtarët e familjes ose me të afërmit e tjerë. Ka ngjárje të mùndshme që lídhen me fejesën, martesën, përvjetorin etj. Burrat dùhèt të ruajnë gjërat e tyre personale dhe telefonin në rast të ndërhyrjes ose kùriozítetit nga njerëzít e tjerë.

Leave a Comment