Saturday, December 2, 2023
HomeGenel"Do të keni mùndësi të pagùheni dyfish në punë..."/ TRE shenjat që...

“Do të keni mùndësi të pagùheni dyfish në punë…”/ TRE shenjat që u ndrýshon jeta pas Hënës së Plòtë të muajit

Dashi Drejt rilindjes, I dashur Dashi, këtë javë planeti Mërkur do të hyjë në shenjën e Shigjetarit : dùke fílluar nga e mërkura, do të fíllojë një periudhë pozítive për shenjën tuaj, e cila do të jetë në gjèndje – nga fùndi i muajit – të rimárrë energjínë dhe pozítivitetin, drejt këtij udhëtimi të rilindjes që do jete 2021 per ty! E shtuna dhe e díela do të jenë dy ditë veçánërisht me fat, fálë një Hëne të bukur të gatshme për t’ju gëzuar dhe për t’ju dhënë një lájm të mirë.

Demi Ditë nèrvòze…I dashur Demi, më në fùnd këtë javë planeti Mërkur nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj! Duke fílluar nga e mërkura, disa blloqe në vendin e pùnës mùnd të shkrihen, dùke ju lejuar të planifíkoni një të ardhme të re. Venusi, për fat të kèq, mbètet në opozítë: planeti i dashùrisë thekson kòntrástet me partnerin dhe nuk do të jetë e lehtë të shmángni diskutimet, veçánërisht në ditët nèrvòze të shtunën dhe të díelën

Binjakët Mërkùri përballë…Të dashur Binjakë, fatkèqësisht këtë javë do të shohim hyrjen e planetit Mërkur në kùndèrshtim me shenjën tuaj: në kontekstin e pùnës dhe komuníkimit me të tjerët, do të lindin disa vèshtírësi të tjera dhe nuk do të jetë gjíthmonë e lehtë të kuptoni këndvështrimin tuaj. Shfrytëzoni më së miri ditët: e hënë dhe të martësn, kur mùnd të përfitoni nga një Hënë e shkëlqyer së báshkù , e cila gjíthashtu do të favorizojë sferën e ndjenjave.

- Advertisement -

Gaforrja Hëna me fat, E dashur Gaforre, këtë javë mùnd të mbështèteni në një Hënë të bukur së báshkù të mërkurën, të enjten dhe të premten: do të jenë tre ditë vërtet fatlume, në të cilat gjèndja juaj shpirtërore do të pèrmírësohèt gjíthashtu. Venusi i favorshëm për tërë javën ju jep báshkëpùnim me partnerin tuaj dhe shumë pasion. Mërkùri, i favorshëm deri të mërkurën, mùnd të sjellë disa lájme të mira në pùnë.

Luani Lajme të mira, I dashur Luan, një lájm i mirë po vjen për shenjën tuaj! Duke fílluar nga e mërkura, planeti Mërkur do të ndálojë t’ju pèngojë, veçánërisht në vendin e pùnës, dhe do t’ju sjellë mùndësi të reja. Në dashùri, për fat të kèq, Afërdita në një pozítë të pafavorshme do të theksojë kòntrástet në çift, por nëse ka dashùri do të jeni në gjèndje të dilni më të fòrtë se më parë! Ditë super fat të shtunën dhe të díelën, me hënën në shenjë.

Vírgjëresha Përfitoni nga fíllimi i javës, E dashur Vírgjëreshë, shfrytëzoni më së miri ditët e së hënës dhe të martës, kur planeti Mërkur do të jetë akòma në anën tuaj dhe mùnd t’ju ndíhmojë të zgjídhni disa çështje të pazgjídhùra në pùnë ose në familje: dùke fílluar nga e Mërkura, mùnd të lindin disa vèshtírësi të tjera. Afërdita në një pozícion të favorshëm vazhdon të mbështesë márrëdhënien tuaj romantíke, do të ndíhmojë beqárët të bëjnë tákime që synojnë të zgjasín.

- Advertisement -

Peshorja Mërkùri kthehèt për t’ju ?? buzèqeshur, E dashur Peshore, këtë javë planeti Mërkur do të márrë një aspekt të favorshëm për shenjën tuaj: në javët e ardhshme gjíthçka do të dùket se do të kthehèt në lèvízje dhe deri në fùnd të muajit do të shihni mùndësi të shkëlqyera që vijnë! Bëni durim nëse ndiheni të lòdhùr ose veçánërisht të strèsuar: kjo është për shkák të kùndèrshtimit të gjatë nga Marsi që kèrkon shumë energjí.

Akrepi  Lamtumirë, Mërkur, I dashur Akrep, të mërkurën planeti Mërkur do të bráktisë shenjën tuaj për të káluar në atë të Shigjetarit, por përsëri mùnd të mbështèteni në ngarkesën e energjísë pozítive që ju ka lënë të fílloni një projekt të ri ose të pohoni veten në vendin e pùnës. Venusi në shenjë vazhdon t’ju ??japë kënaqësi të madhe në fùshën e ndjenjave: nëse jeni beqár, dijeni se do të zgjasë pak më shumë!

Shigjetari Mirësevini, Mërkur, I dashur Shigjetar, a jeni gati ta mirëprisni Mërkùrin në shenjën tuaj ? Këtë javë, dùke fílluar nga e mërkura, planeti i komuníkimit do të hyjë në báshkím dhe, së báshkù me Diellin, do t’ju japë një pajisje shtesë: ju do të jeni në gjèndje të pohoni veten, veçánërisht në vendin e pùnës. Lajme të mira që vijnë në gjysmën e dytë të javës. Ndërkohë, kushtojini vëmendje Hënës në opozítë të hënën dhe të martën.

Bricjapi Hëna e kùndèrt, I dashur Bricjap, këtë javë do të dùhèt të duroni Hënën në opozítë të mërkurën, të enjten dhe të premten, ditë të cilat do të jetë mjaft të rènda. Për më tepër, Marsi i pafavorshëm do t’ju ??bëjë të ndjeheni pa energjí. Mos u shqètëso, sidoqoftë: ke Venusín, Jupiterin dhe Merkùrin në krah , të gatshëm për të të dhënë një lájm të mirë, si në sferën sentimentale ashtu edhe në atë të pùnës, në të cilën mùnd të márrësh një konfirmim të rèndësishëm.

Ujori Diskutime me partnerët, I dashur Ujor, këtë javë – më në fùnd – planeti Mërkur do të ndálojë t’ju pèngojë dhe, dùke fílluar nga e mërkura, do të fíllojë të veprojë në favorin tuaj. Një lájm i mirë mùnd të mbèrrijë në javët e ardhshme, veçánërisht në lídhje me fùshën e pùnës. Në fùshën e ndjenjave, megjíthatë, do të ketë diskutime me partnerin, veçánërisht në ditët e Hënës së kùndèrt :të shtunën dhe të díelën.

Peshqít Ditë “të nxèhta”, Të dashur Peshq, këtë javë, për fat të kèq, planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën : dùke fílluar nga e mërkura, mùnd të keni disa vèshtírësi më shumë për të pohuar veten, veçánërisht në vendin e pùnës. Sidoqoftë, në atë të ndjenjave, gjíthmonë mùnd të mbështèteni në një Afërditë të bukur, të gatshme t’ju japë shumë fat në dashùri . Ditët veçánërisht të “nxèhta” do të jenë ato të mërkurën, të enjten dhe të premten, me një Hënë romantíke në qíell.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments