Nje Nate para PRIME ne Big Brother Ndodh Gjeja me e SHÉMTUAR ne Bote

Romeo dhe Jùli janë përfshirë sërish në një debát së fùndmi dhe arsyeja ishte misioni

sekret që i dhá Vëllai i Madh Erjolës dhe Jùlit për të fshèhur të gjítha cigaret elektroníke brènda në

shtëpi, pa u vënë re.

Sipas kushtit të kësáj loje, nëse banorët do e gjènin se kur i ka fshèhur cigaret,

do i rimèrrnin sërish e nëse nuk e gjènin, do ngelnin pa to.

Nëse banorët nuk e gjènin kush i fshèhu cigaret, Erjola dhe Jùli do shprèhnin nga tre dëshira dhe do i plòtësoheshin.

Romeo u tregua mjaft i shkáthët, pasi nga análiza që i bëri sjelles së banorëve,

hamëndësoi që Jùli dhe Erjola kanë fshèhur cigaret dhe i ka qëndrùar deri në fùnd mendimit të tij.

Ajo që trádhtoi Jùlin ishte mënyra si kishte zènè be gjatë ditës.

Ai zakonisht betohèt për familjen dhe këtë herë për Zotin.

Kjo gjë e revoltoi më shumë Romeon, ku shprèhèt se në një natë të shenjtë siç është Natë Kadri ai gènjen.

Romeo: Ik ore betohesh në Zot për një lojë.

Romeo: Më e drejtë ajo tjetra, nuk u betua fare. Të të vijë zor.

Të të vijë zor se është natë e shenjtë. Sot është Natë Kadri. Është lugat.

Jùli: Është misioni, çfarë ti bëj misionit? Ik fálu ík.

Që kur ka íkur Lisi nuk je fálur një herë. Je hipokrit me besimin ti.

Romeo: Në lojë nuk betohem në Zot unë ore. Mos më trègò mua respektin në Zot.

Të të vijë zor nga vetja, gjíthë ai burrë.

Jùli: Zoti më fáltë, por dùhèt ta bëja.

Romeo: Ik se nuk e shíkoj dot me sy

Erjola: Mjaft se ishte mision.

Edhe pse ky shèrr vazhdoi gjatë, të gjíthë banorët vèndòsën të agjërojnë.

Ata hëngrën syfyr dhe bènë paqe. Madje edhe Jùli i cili i përket një feje tjetër

vèndòsi që të agjërojë për respekt të fesë islame, banorëve në shtëpi e publíkut.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...