Situate TRÁGJIKE/ Ilnisa LÁRGOHET nga Big Brotheri, TCH ne KÁOS

Një ditë më parë në shtëpinë e “Big Brother VIP3”

hyri një zarf i zí, në të cilin ishin shënuar emrat e Ilnisa Agollit dhe Meriton Mjekiqít.

Zarfi u lexua nga Ledion Liço gjatë spektáklit të mbrëmjes së djeshme, në të cilin shkruhej se dy banorët ishin skualifíkuar nga shtëpia më e famshme në Shqípëri.

Por që të dy banorët patën edhe një mùndësi të dytë, ashtu si Egla Ceno që u skualifíkua nga reality shoë ditën e díel.

Ilnisa dhe Meritoni u lájmëruan se nëse duan të vazhdojnë garën, do dùhen të presín te dhoma e bardhë e “Big Brother” dhe do të jetë publíku që do të márrë vendimin për ta nëse do kthehen apo jo në garë.

Teksa shkùan te dhoma e bardhë, ata janë tákuar me Eglën, e cila po pret aty që prèj 48 orësh (Pavárësisht se në rrjèt qarkùlloi një video ku áktorja shëtiste e lirë báshkë me regjísorin e shfaqjes).

Ky tákim u dùk se ishte shumë i papritur për Meritonin dhe Ilnisën, ku kjo e fùndít ka qëndrùar për një kohë të gjatë pa folur. Nga ana tjetër, Mjekiqí nisi të bisedonte me Cenon dùke ngácmuar njëri-tjetrin.

Ndërkohë kujtojmë se publíku do të vèndòsë se kë dëshiron që të ríkthejë në shtëpinë më të famshme në Shqípëri. Vetëm dy prèj tyre mùnd të hyjë sërish në “Big Brother VIP3”.

Por vëzhguesit e vëmendshëm kapën një detaj shumë të rèndësishëm: Kur Ilnisa mèsoi se Egla nuk është lárguar nga shtëpia e Big Brother Vip, hyri në dhomën e rrëfimit dhe dýshohèt se ka kèrkuar të lárgohèt mènjèherë, pasi kur dòli nga dhoma i tha Meritonit: E mbýlla unë, po lárgohem.

Mesa dùket lárgimi i sáj është shtyrë për të shtunën, se pa skenat e Eglës prodùksioni nuk bèn dot, ndáj do sakrifíkohèt Ilnisa e cila nuk pëlqehèt shumë nga publíku.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...