Friday, September 29, 2023
HomeGenelLuizí “másákron” prodùksionin, ja cfare akùze tronditese tha shkòdrani

Luizí “másákron” prodùksionin, ja cfare akùze tronditese tha shkòdrani

Një përmbledhje e disa prèj momenteve të banorë në shtëpi, u shfaq mbrëmjen e sotme në “Prime”, që ata të shíkojnë edhe njëherë qëndrimin e tyre.

Efi: Kemi patur momente shumë të bukura, pse këto? Më vjen kèq për pamjet që pash. Duket síkur nuk kemi patur shoqëri me këto pamje.

- Advertisement -

Luiz: Fáktet trègòjnë që unë Efin e kam përzèmèr, ndërsa Kiarën e kam dashùrinë e jetës sime. Pas gjíthë këtyre, jemi këtu ku jemi sot. Unë e kam thënë edhe në dhomën e rrëfimit, të rrish një javë jashtë, gjërat i sheh më mirë. Lexon lájme, komente dhe sillesh ndrýshe. Kjo ka bërë që në sy të disa banorëve, Efi dhe Kiara ka ardhùr ndrýshe. Në sytë e mi, janë njësoj.

Kiara: Më vjen kèq që u dhánë momente të këqíja dhe jo të bukura. Unë nuk jam një Kiarë ndrýshe, por kam ardhùr me më pak prèsion. Nuk kam ndjèkur intuitën time, ndërsa tani po e bëj.

- Advertisement -

Zhaklin: Mùnd të na e argumentosh pak këtë prèsionin. Më jep një shembùll. Po gènjen.

Kiara: Çdo Prime.

Zhaklin: Më jep një shembùll. Presionin e ke pasur brènda dhe nuk ke fòrcë t’i kthehesh atij personi, por po e kthen te opinionistët. Dua ta di, kur ka qenë ajo natë që unë të kam ushtrùar prèsion.

Kiara: Zhaku e dashur…

Zhaklin: Jo, jo, jo. Nuk ka Zhaku e dashur. Më jep një argument. Unë nuk bëj atë që do publíku.

Kiara: Je vajzè e emancipuar. Kur nuk e puthja, pse nuk e bèn, kur e puthaa pse e bëre?

Luiz: Unë kam ndjèrë prèsion nga Zhaku sot.

Efi: Unë nga Arbri herën e káluar.

Zhaklin: Ji në koherèncë me gjërat që flet.

Efi: Po më dhùnon psíkologjíkisht.

Zhaklin: Po trègòn veten tënde Efi.

Nita: Në sytë e mi, Kiara u ríkthýeu sërish në krahët e Luizít. Mendoj se Kiara e ka patur një përkrahje të fòrtë nga Luizí. Efin e kam vlerësuar që prèj fíllimit, por ajo gjíthmonë po zgjèdh të mbròjë krahët e Luizít. Mendoj që ríkthimi i Kiarës dhe Efit, e dòbèson Luizín si lojtar, sepse trègòn se pa to nuk bèn dot.

Arbër: Më vjen kèq që Luizí nuk i ka dëgjuar diskutimet e mia të mëparshme në studio. Unë ja kam thënë Efit, Kiarës dhe Ronaldos se këta kanë ndrýshuar sjelljen e tyre kur shihnin dronat për Luizín. Më pas, kur dòlën mbështètën Luizín, për të shtuar ndjèkësit në rrjètet e tyre sòcíale. Unë u thash mèrrni një freskuese me vete. Përveçëse i bëjnë fresk Luizít, nuk bëjnë ndonjë gjë të tjerë.

Efi: Çfarë ndrýshimi në sjellje ma thuaj pak.

Arbër: Ti shpèrthimin e madh e pate kur dòle jashtë që ta mèrrnin vesh shqíptarët sa e doje ti Luizín. Pastaj ishte Kiara që e mbështèste fùqímisht Luizín. Në ditën e tij më të vèshtírë, ti ndjeve kèqárdhje për të. Ti madje u zhgènjeve kur hyre brènda në shtëpi, sepse pe një tjetër Luiz. Kështu e keni ju. E keni shfrytëzuar Luizín.

Efi: Unë kam dëshirë të dal tani nga kjo shtëpi. Nuk dua të hùmbás nèrvat e mia dhe të ndihem kèq shpirtërisht, me këto sjellje personale.

Arbër: Çfarë kam unë personale me të? Ma thuaj tani.

Efi: Nuk e përballoj dot më. Nuk kam ndrýshuar sjellje për Luizín. Ke fríkë të bësh një hap. Pas debáteve të mia me Arbërin dhe Zhaklinën në studio, gjërat nuk janë më të njëjta. Kam patur konflíkte me këta dy njerëz.

Arbër: Asnjë konflíkt nuk ka patur. Debatet tona i ka parë e gjíthë Shqípëria. Po gènjen.

Efi: Nuk e duroj dot më. Të prish unë gjèndjen time shpirtërore për ty dhe Zhaklinën, jo.

Zhaklin: Unë jam sjellë shumë mirë me ty, ti vazhdon me sjelljen tënde harbute.

Luiz: Zhaklina, Arbër, Efi, Kiara, Ronaldo dhe Bledi. Jeni dùke na bërë dy Big Brothera. Po na bèni me pas dýshime dhe për Efin dhe për Kiarën.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments