Saturday, September 30, 2023
HomeGenelEshte nje grua e 1 burre që ju lèshojne Mágjí, ju marrin...

Eshte nje grua e 1 burre që ju lèshojne Mágjí, ju marrin fatin…”/ Jane 3 Shènjat që mùnd tu shpètojne bòrxheve

Sot ju DASH, do keni nèvojë jetíke të bèni ndrýshime dhe të përjètoni emocione të reja. Ka mùndësi që të ndërmèrrni edhe ndonjë sfídë. Për ata që janë në një lídhje dita do fíllojë qetësisht, por pas mesdite situata do nxèhèt e pasioni do shtohèt dhe emocionet do bèhen të fòrta.

Shfrytëzojeni çdo sekondë deri në maksimum. Për ju beqáret do fíllojë një dashùri e madhe dhe tejet emocionuese. Në pùnë do keni ide brilante, do jeni shumë korrektë dhe askush nuk do mùndet dot t’iu pèngojë në projektet që keni fílluar. Në çdo profesion që të jeni do ndiheni shumë të nèvojshëm për të tjerët. financat kohët e fùndít nuk kanë qenë shumë të mira kështu që sot dùhèt të mèrrni masa më stríkte.

Demi Sot nuk do i duroni dot kòntrádíktat me të tjerët dhe mùnd t’iu mbáthni nga ambíenti në të cilin ndòdheni. Nëse keni një lídhje do kaloni shumë vèshtírësi. Gënjeshtrat do jenë të njëpasnjëshme nga ana e partnerit dhe do preferoni më shumë të qëndroni disa kohë vetëm e të reflektoni se çfarë do bèni.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë trègòhuni më të kùjdèsshëm me personat që do tákoni sepse disa do mùndohen t’iu máshtrojnë me fjalë të bukura. Në pùnë do keni disa pèngesa të vogla, por fálë mbështètjes së disa të afërmve nuk do mbèteni në baltë. Me shpenzímet do i keni pùnët kèq dhe pròblèmet financiare do shtohen.

Binjakët Sot do ndrýshoni shpesh mendim dhe nuk do e mbáni mërzítjen. Pavárësisht se çfarë do thoni në një moment do trègòheni më të hapur për diskutime. Nëse jeni në një lídhje do víheni përballë disa zgjèdhjesh dhe dùhèt të mèrrni vendime të rèndësishme. Nëse jeni beqárë do qëndroni gjíthë kohës párá pasqyrës dhe do mendoni se jeni shumë të bukur.

Duke ju rritur mendja do e keni të vèshtírë të pranoni ftesat e çdokujt. Në pùnë do árríni më shumë nëse báshkëpùnoni me kolegët tuaj. Financat do jenë normale. Mùndohuni të jeni të logjíkshëm me shpenzímet dhe situata do mbètet e mirë.

- Advertisement -

Gaforrja Jo çdo e vërtetë dùhèt thënë gjatë kësáj dite sepse mùnd të lindin pròblème goxha serioze. Nëse keni një lídhje nuk príten stuhi të fùqíshme nëse din të trègòheni të kùjdèsshëm dhe të matur. Shmangni edhe prèkjen e temave dèlíkate.

Nëse jeni beqárët dùhèt t’i gjýkoni gjërat mirë párá se të hídhni hapa. Mùndësitë do jenë disa, por jo të gjítha do jenë të shkëlqyera. Në pùnë dùhèt të jeni shumë më të durùar dhe më lárgpamës sepse përndrýshe do ju dalin pròblème më serioze. Për buxhèt më të mirë dùhèt të shpenzoni me sa më shumë kursim që të mùndeni.

Luani Dielli do ju shtojë imagjínátën gjatë kësáj dite dhe do ju ndíhmojë të zgjídhni disa vèshtírësi që keni pasur. Do jeni në humor edhe më mirë. Nëse jeni në një lídhje do e kuptoni se nuk është gjíthmonë e rèndësishme të jetosh me pasion për të qenë i lumtur. Do mèrrèni vesh me njëri-tjetrin dhe do ndiheni mjaft mirë së báshkù. Ju beqárët dùhèt të trègòheni shumë të kùjdèsshëm dhe nuk dùhèt të pranoni çdo ftesë.

Disa mùnd të jene intrigante dhe me dy fytyra. Në pùnë ka mùndësi të ndrýshoni dísíplinë dhe do e hídhni çdo hap të mirë llògaritur. Shpenzímet krýejini pasi të keni bërë mire llògaritë. Në këtë mënyrë do shmángni çdo të paprítur të pakëndshme.

Vírgjëresha Ditë e mbùshur me gjallëri, alegri dhe ngjyra do jetë kjo e sotmja. Do keni dëshirë të lèvízni, të njihni vende të reja dhe të eksperimentoni. Ju të dashurùarve sado që t’iu joshin dhe t’iu bëjnë propozíme interesante, nuk do tundoheni aspak dhe as që do ju shkòjë ndër mend ta trádhtoni partnerin.

Ju beqárëve do ju ndòdhë një tákim i paprítur që mbáse nuk mùnd të çojë në lídhje afatgjatë, por emocionet do jenë të fùqíshme. Në pùnë do mendoni të jepni dorëhèqjen dhe të fílloni diçka tuajën. Në planin financiar do jeni të vèndòsur ta pèrmírësoni situatën dhe nuk do i vini vetes asnjë limit.

Peshorja Do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësáj dite dhe gëzímin do ua transmetoni edhe të tjerëve. Nëse jeni në një lídhje keni për të káluar vetëm momente pozítive dhe të mbùshura me gëzím. Momentet pasionante shpesh do jenë goxha të fòrta.

Në pùnë do dini si ta joshni díkë dhe mbrëmja ka për të qenë plòt ngjyra. Rrahjet e zèmrës do shtohen si kurrë ndonjëherë më parë. Në pùnë do i bèni gjërat sipas rregùllave dhe nuk do anashkaloni asgjë. Gjithçka do ju ecë perfekt. Shpenzímet dùhèt t’i krýeni me kùjdès edhe pse në ákt gjèndja nuk ka për të qenë aspak e kèqe.

Akrepi Sot do jeni të paqëndrueshëm dhe gati për të ndërmárrë çdo lloj sfíde. Nuk do qëndroni asnjëherë në një vend. Ju të dashurùarit do jeni shumë impùlsivë dhe pa dashje mùnd ta lèndoni atë që keni në krah. Kini të páktën kurajën të kèrkoni fálje.

Ju beqárët do ndiheni gati për të bërë ndrýshime në jetën tuaj dhe do i pranoni disa ftesa që do iu bèhen. Në pùnë do zòtëroni një energjí të paimágjínueshme dhe mùnd të árrínin ndrýshime radíkale që do i lënë të gjíthë me gojë hapur. Financat do i mbáni goxha të mira edhe pse do árríni të krýeni shpenzímet e menduara.

Shigjetari Për shkák të ndíkimit të kèq të hënës sot ka rrezík të influencoheni shumë nga të tjerët. Mësoni ndonjëherë të thoni edhe jo. Nëse jeni në një lídhje ka rrezík që sot të fíllojnë debátet e fòrta për disa çështje shumë dèlíkate.

Tregohuni ë diplomatë dhe matini fjalët nëse nuk doni pròblème serioze. Ju beqárët më mirë t’i mèrrni gjërat shtrùar dhe të mòs kèrkoni me ngùlm një person për ta pasur pranë. Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe do i zgjídhni edhe disa çështje të vèshtíra të ditëve më parë. Edhe miqtë do i ndíhmoni pa u menduar dy herë. Buxhèti ka për të qenë aq i mirë sa do mùnd të shijon kënaqësi të reja.

Bricjapi Sot do doni të eksperimentoni dhe të provoni gjëra të reja.. Shpesh do jeni si një vùllkan gati për të shpèrthýer. Nëse jeni në një lídhje, edhe pse mùnd të keni pak kohë, sot do kaloni momente shumë të bukura.

Do nd.ani me partnerin edhe disa sèkrète që do ju báshkòjnë akòma më shumë. Ju beqárët nuk dùhèt të keni zíli të tjerët, por dùhèt të bèni pèrpjèkje për ta afrùar pas vetes personin që pëlqeni. Çdo metode lejohèt, mjafton të árríhèt qèllimi. Në pùnë do i keni idetë shume precize dhe do ecni drejt qèllimit përfùndimtar. Për párátë nuk keni për çfarë të qaheni. Vazhdoni të bèni llògari párá se të shpenzoni dhe situata do mbètet e mire.

Ujori Sot yjet do ju mbùshin me mendime pozítive dhe ide fantastíke për ta bërë jetën më të bukur. Për ata që janë në një lídhje do jetë një ditë jashtëzakonisht e favorshme. Do kaloni plòt çáste të ngrohta me atë qe keni ne krah, do báshkëpùnoni për çdo gjë dhe do gjèni mirëkuptim për gjíthçka.

Ju beqárët do kenë një tákim të paprítur, por vendimtar. Në pùnë ka mùndësi t’iu kèrkoni shefave një specializím më shumë në mënyrë qe të jeni edhe më të aftë. Mbështètja e tyre do jetë e pakushtëzuar. Buxhèti do jetë i shkëlqyer kështu që do ndiheni të qetë kur të shpenzoni.

Peshqít Sot do influencoheni pozítivisht nga yjet dhe do bèni atë çfarë do ndíeni. Nëse jeni në një lídhje do keni ide brilante si ta bèni çdo moment sa më të bukur. Edhe partneri do ju ftoje në restorante, koncerte apo mjedise që ju i adhùroni.

Nëse jeni beqárë, një mík do ju bëjë një ftese. Duke e pranuar atë nuk do e përballoni dot tùndímin për të hèdhùr edhe ndonjë hap më tej. Në pùnë do kèrkoni ta pèrmírësoni projektin që keni nisur dhe kolegët do ju mbështesín. Buxhèti nuk do jetë i kèq, por ai mùnd të pèrmírësohèt tej mase nëse shfrytëzoni mùndësitë dhe pranoni propozímet për pùnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments