Thursday, June 1, 2023
HomeGenel"Në maj lèku rrjèdh lumë, ç'fát i madh..."/ Sa dòli páráshíkimi i...

“Në maj lèku rrjèdh lumë, ç’fát i madh…”/ Sa dòli páráshíkimi i fùqíshëm i muajit

Në kètè páráshíkim, ajo tha se muaji Máj do të jètë një muaj më një rèndèsi të madhe, i pranverës, pási do të várèt i gjithë viti.

Ju me shumë sígùri mùnd të pyesni veten se si do të nísë ky muaj i ri ndáj dhe ky artíkull do shùájë çdo pikëpýetje tuajën duke ju trègùar si rènditet shenja jote.

Në nísjen e muajit Maj, shumë kùjdès duhet që të kènët dáshët sepse 10 ditëshi i párë nuk i fávòrizòn as në dashùri dhe as në èkònomi.

Më mirë për ju do të bèhet pas datës 15 me një çèshtje fínáncíare në rrítje.

Shumë kùjdès dùhet që të trègòjnë edhe peshqít sepse në punën e tyre díkush do të tèntòjë që t’ju bèhèt pèngèsë dhe nëse do të hùmbni qètsínë, do të hùmbní dhe punën. Lèrè të ikè sepse të lígát do të t’i pástròjë fùqía e Univèrsít.

Një punë e re do të víjë për bricjapin dhe më në fùnd kjo shenjë do të jètë përbállë dy òfèrtave shumë të mira. Zgjídhní atë që ju jèp edhe qètèsi. Në shèndèt duhet të kènë kùjdès për sèmùndjèt kròníke.

Këto 10 ditët e párá të muajit Maj nuk do të jènë të mira edhe për dèmat që një çèshtje krèdíe do t’u príshè mòralín.

Ajo që ka më shumë rèndèsi është se shèndèti do të jetë shumë mirë dhe mbí të gjítha disa míq tháshèthèmèxhinj do ju lárgòhen duke ju lènè në qètèsi.

Nga data 2 dhe deri në 8 maji, ju të gafòres do të përjètoni një períudhë me një strès të lèhtë në lídhjè me punën. Më pás gjíthçka do ju rrègùllohet váj.

Mùnd të kèni një márrèvèshje të re për të fítùar párá më shumë, ndërsa në shèndet do të jèni si kòkrra e mollës.

Një shùmë e madhe bòrxhèsh do ju kthèhèn juve të shígjètarit dhe kjo do të bèjè që Majin ta jètoni në lùks. Kùjdès kur t’ju bèjnë pròpòzíme, sepse disa míq nuk janë ata që mèndòni. Fushat e tjera i keni mirë.

Vèmèndje në punë për ju luanë, sepse këto kohë mùnd të kètë shumë shkùrtime dhe ju dùhet që të trègòheni sa më shumë të mòtívùar.

Nuk do t’ju ndòdhè asnjë tèlásh, ndáj dhe mos kríjoni as ánkth dhe as strès. Në dashùri do të mèrrni nga një sùrprízë.

Sùrpríza më e madhe e Majit për vírgjèreshët është se një dèshírë e tyre shumë e madhe plòtèsohet dhe kjo i lídh me një jètë të re jáshtë shtetit. Do të jèjë muaji më i mirë për shèndètin dhe dáshùrinë.

Pjesa më e mirë e muajit Maj për peshòret do të lídhèt me èkònomínë e tyre dhe në këtë fushë ata do të márrín ngrítjè. Kùjdès deri në 18 maj dhe shpènzímet që bèni. Në shèndet kùjdès fámíljarët sa më shumë.

Akrepat do të lùmtùròhet këtë Maj sepse më në fùnd ata do të lárgòhen nga një vend pùne i mèrzítshëm dhe pa përfítíme dhe do të vlèrèsohen për atë që mèritòjnë.

Fínáncat tuaja do të jènë sùper dhe shumë stábèl, por kjo várèt pak edhe si do t’i mènáxhòni. Sa për shëndetin, ai është shumë i qètë.

Do të tríùmfòjë në dashùri këtë maj shenja e ujòrit ku bèqárët do të kènë shánsè për lídhjè shumë ròmántike dhe të ëmbla, ndërsa një pjesë e madhe e njerëzve do të çlíròhen nga shèrrèt. Plánet tuaja do rèálizòhen.

Dhe krýesòn në lístën e fátlùmëve binjakët, që në asnjë mènyrë nuk dùhet që të hárròjnë dátën e tyre më me fát që është 25 maji. Do t’u vínë 2 mùndèsi që vetëm 1 herë në jètë të víjnë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments