Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelNe mbýllje te Shtatorit i ngríhet rròga, mòs flíni pa e mesuar...

Ne mbýllje te Shtatorit i ngríhet rròga, mòs flíni pa e mesuar kete lájm te madh

Të jèsh me fát apo të jèsh një person që pùnon shumë dhe nuk ia ndjèn aspak nèvòjën fátit të mirë, kjo është një nga dílèmat më të mëdha që kánë njerzít. Thùhet kështu pasi shumë bèsòjnë se njeriu e bèn vetë fátin e tij, ndërsa disa të tjèrë thònë se pási kèmi ardhur në jetë, nga universí na është cáktùar një rrùgètim jete.

Por, si do të jètë rrùgètimi juaj gjátë këtyre ditëve të fùndit të muajit? Ky artíkull sot do të sjèllë se çfarë kanë “gátùar” yjet për ju dhe cíla është ajo e mirë që do të të víjë në jetë për pák ditë.

I pári që ka shánsín më të mirë për të mèsùar fátin e tij është dashi që për këtë períudhë dùhet që të mèndòjë vetëm për qètèsínë e shpírtít sepse çdo gjë tjetër i shkòn mirë. Qètèsía do t’ju bèjè më të hápur dhe të díspònùeshëm ndáj të tjerëve. Numrin me fát e keni 25 ndërsa ngjyrën e kuqe e ndèzùr.

- Advertisement -

Pak më shumë hápësírë mùnd të kèrkòjnë demát sepse këto kohë ndíhèn nën prèsíon dhe trýsní dhe është mirë që për 1 javë rrèsht të shíjòni kohë me fámíljen dhe t’i líní pak punët mènjánë. Nëse qètèsoni sa më shumë mèndjen tuaj, nèsër do të ndíhíni më të sígùrt për çfarë do bèni. Numër me fát do kesh 12 ndërsa ngjyrën e kaltërt.

Mbèshtètjen më madhore nga yjet për këto kohë e kánë edhe bínjakët të cilët dùhèt që të márrín pak më shumë gùxím në punë sepse po u vjèn një periudhë me lèk shumë. Bèni çdo gjë me zèmèr të mirë, por duke u mèndùar 2 herë sepse do kòrrní sùksès. Fati ju vjèn me numrin 55, ngjyra e prefèrùar është smèraldi.

Gáfòrre, mòs u zhytni në mèndime se si do t’ju víjë jeta sepse për ju është “shkrùar” më e mira dhe kështu do t’ju líndè një periudhë me shumë ndrýshíme dhe zhvíllime pozítive. Shíkòni anën pozítive të gjèrave dhe bèni pláne afatgjáta, me shumë bèsím dhe dashùri. Numër fáti ke 60, ndërsa ngjyrë është kárámelja.

- Advertisement -

Një person i afèrt me ju prèt për “PO” dhe për ty luan ka árdhùr koha për t’i dhènè fùnd bèqárisë sepse kjo është periudha që ju fávòrizòn në dashuri dhe ndjènja. Pjesët e tjera janë në stábílitetin e mùndshèm. Çlíròjeni mendjen tuaj, dègjòni zèmrèn dhe mèrrni vèndimin që ju kènáq. 18 është numri i fatit, ndërsa ngjyra është e verdha.

Për ju të dashura vírgjèresha do të víjë një periudhë me shumë të ardhura dhe ngrítje dhe kjo fálë fáktit se ku kèto kohë kèni márrë një gùxím dhe nuk kèni ndermènd të ndálèni. Lídèrshípi dhe dùrími janë cílësitë tuaja më të mira, ndërsa 45 dhe okrá janë numri dhe ngjyra jote e fátit.

Çfarë thùhet për peshoret? Do ta mbýllni muajin shumë stábèl, por në tetor do të mèrrni ato që mèritoni pra më shumë ndjènja dhe energji pozítíve dhe më shumë bènèfíte. Bùzèqeshi sa më shumë jetës dhe të tashmes tuaj, dhe kështu fáti do t’ju bùzèqeshè juve. 11 është numër fáti për ty dhe e kaltra është ngjyra.

Dùhèt që të mèrrèsh pak më shumë me veten ti që ke shenjën akrèp dhe kjo është kèshíllë e vlèfshme se koha po ju íkën dhe ju kèni hárrùar se sa vlèni. Mèndò plane, ndýshò, bèj gjíthçka që të pèlqèn se ky është mòmènti juaj. Sa më pák fjálë dhe sa më shumë fákte. Bèsoji 3 si numër fati dhe vjòllcës si ngjyrë.

Universi bèkòn me një válë mírèsie edhe shigjètárët që me shumë mùndèsi do të bashkëpùnòjnë me një dem në një projekt mádhòr apo në një bíznès me fítíme të “májme”. Yjet ju thònë të jeni sa më të òrgánízùar dhe të vèmèndshëm. 75 ke numrin me fát dhe ngjyrën “mjálti”.

Brícjapët do të përbállojnë një muaj shumë të mirë në etor dhe vèshtírë se do të njòhín kùndèrshtárë dhe pèngèsa dhe kështu gjèrát do t’u ècín pas pláneve. Edhe në punë do të tèrhíqni vèmèndje shumë. Pèrqèndròhuni në 2 javët e párá të etorit tek shèndeti juaj. Ke 9-ën numër me fát dhe ngjyrë blunë.

Universi i dò shumë ujorët dhe duke qènë se janë dùke përjètùar vitin e tyre deri më sot nuk kanë përse të shqètèsòhen sepse mirë u ka shkùar dhe akoma më mirë do ju ècí jeta. Është shumë e kèshíllueshme që këtë períudhë të fíllòsh një sport që do ti dhe sa më shpèjt madje. Numrin me fat e ke 77 ndërsa ngjyrën jeshile.

Me pak zýmtèsi dhe nèrvòzízëm të lehtë do të mbýllet ky muaj për ju të peshqve, por mòs u trèmbní sepse tetori është muaji i ndrýshímeve të mëdha për ju dhe do të dílní nga zona e pèsímízmit sepse do shíjòni mrèkùlli. Ky është momenti më i mirë për të lènè pas të gjítha gábímet dhe për të pránuar kohën e fíllímeve të reja. Bèso 88 si numër fati dhe ngjyrën blu të oqèánit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments