Monday, October 2, 2023
HomeGenelMèri sápo na i rrefeu të gjitha me detáje, Nuk ju shkon...

Mèri sápo na i rrefeu të gjitha me detáje, Nuk ju shkon mendja çfare ju prèt kete vit

Hëna per Dashet, do nxísë tákimet gjatë kësáj dite, por ka rrezík t’iu shpërqendrojë nga disa objektiva të rèndësishme. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të gjèni kohë për ta káluar me partnerin e pse jo të organizoni darka romantíke.

Po e latë shumë pas dore atë, shumë shpèjt do fíllojnë pròblèmet. Për beqárët mùndësitë për tákime do jenë të vazhdueshme kështu që dùhen shfrytëzuar në maksimum. Në pùnë entuzíazmi do ju pùshtojë dhe do e bèni me qejf çdo gjë që do ju kèrkohèt nga eprorët. Do ndiheni edhe më krènarë për veten. financat do jenë paksa të turbùllta prandáj dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm.

Dem Mùndohuni të mòs shkëputeni asnjë moment nga realiteti sot dhe të mòs nxitoheni për asgjë. Mos lejoni entuzíazmin t’iu përfshijë dhe t’iu márrë me vete. Nëse keni një lídhje do keni shumë dëshirë të kaloni sa më tepër kohë me atë që dashuroni dhe mùndet të lindi çdo gjë tjetër pas dore. Ky do jetë një gábím që do e kuptoni shpèjt.

- Advertisement -

Ju beqárët do e keni të vèshtírë të gjèni një person që do ju përshtatet plòtësisht dhe do preferoni të mòs hídhni asnjë hap. Sipas Dritare.net, në pùnë do jeni shumë të zènè dhe në disa momente do ju dùket síkur do ju mèrret fryma. Në planin financiar mùnd të keni edhe surpriza të këqíja po nuk bëtë kùjdès.

Binjakët Mërkùri do ua ndërlíkojë goxha jetën gjatë kësáj dite. Do bèheni edhe më të ndjèshëm dhe do vuani si rrallë herë. Për ju të dashurùarit príten pròblème goxha të mëdhá sot. Asgjë nuk ka për të ecur ashtu si do e kishít dëshirùar dhe kjo për fájin tuaj. Ju beqáret do jeni të parrezístueshëm dhe do mèrrni plòt propozíme dhe ftesa.

Bëni disa seleksionime në mënyrë që të gjèni personin më të përshtatshëm. Në pùnë për fat të kèq nuk do mùnd t’iu realizohèt dot projekti që keni menduar dhe kjo do ju bëjë tejet pesimistë për të ardhmen. Gjendja e financave fatmirësisht do jetë më e qëndrueshme se disa kohë më parë.

- Advertisement -

Gaforrja Sot bèni aq sa mùndeni dhe ndíhmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vèshtírësitë që keni káluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çlirùar për të shprèhur ndjenjat ashtu si do i keni në zèmèr.

Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqárët do keni gjíthashtu ndrýshime. Do e shihni me një sy tjetër një mík dhe mùnd të fílloni të ndíeni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjíthë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamùndur për ju. Shpenzíme mùnd të bèni pak më tepër dhe gjèndja do mbètet e mirë.

Luani Marsi dhe Urani do ju ríkthejnë në të shkùarën sot dhe mùnd të bèheni paksa nostalgjíkë. Nëse jeni në një lídhje nuk do përjètoni dot emocionet që keni ëndèrrùar. Si ju ashtu edhe partneri do jeni plòt angazhime dhe nuk do keni shumë kohë për njëri-tjetrin. Ju beqárët nuk do e keni prioritet gjètjen e dashùrisë kështu që do i mèrrni gjërat me qetësi. Në pùnë nèrvòzízmi do ju prishë pùnë.

Ndonjëherë do e keni të vèshtírë të përqendroheni dhe nuk do i árríni në kohë objektivat. Me shpenzímet trègòhuni vigjílentë. Po e káluar edhe pasditen pa pròblème situata do jetë me nën kòntròll.

Vírgjëresha Sot do jeni shumë intuitivë dhe do ua lexoni shpirtrat atyre që keni pranë. Nëse jeni në një lídhje do vèndòsni të hiqni maskat dhe të trègòni fytyrën e vërtetë. Do ndiheni vetë më të çlirùar, partneri do ju pëlqejë më shumë dhe do dashuroheni me më tepër pasion. Ju beqárët do tákoheni me disa persona që as nuk i kishin ndeshur ndonjëherë më parë, por që do ua rrèmbejnë zèmrën mènjèherë.

Edhe vetë do habiteni për ndíkimin e madh që do kenë tek ju. Në pùnë do e bèni çdo gjë me qetësi dhe dëshirë kështu që nuk do ju dalin pròblème. Do jeni edhe më kreativë se më parë. Financat do jenë të mira edhe pse mùnd të dòbèsohen paksa për shkák te disa objekteve të dekorimit që mùnd të blini.

Peshorja Gjatë kësáj dite do keni nèvojë të jeni gjíthë kohës në lèvízje dhe të shtoni kontáktet me të tjerët. Nëse keni një lídhje, ndjenjat do jenë të thèlla, por një dýshim që keni mbi partnerin nuk do kalojë pa ua prishur ditën. Bëni kùjdès sepse ai po kèrkon thjesht t’iu bëjë pak xhelòzè. Ju beqárët dùhèt të ndrýshoni paksa mënyrën tuaj të joshjes dhe dùhèt të trègòheni here herë edhe indiferènte.

Do keni më shumë sukses në këtë mënyrë. Në pùnë do kèrkoni të ndrýshoni gjíthçka vetëm për të pasur árrítje më të mëdhá. Mùnd të mendoni edhe për ndonjë specializím të ri. Ditë e kënaqshme për sektorin financiar. Bëni ato shpenzíme që kishít planifíkuar pa u strèsuar.

Akrepi Marsi do ju bëjë edhe më energjíkë gjatë kësáj dite. Do mendohen gjatë dhe do mùndohen të zgjídhni edhe disa pròblème të mbètura pèzùll. Nëse keni një lídhje të dy me partnerin do bèni çmòs që ta pèrmírësoni situatën në çift. Edhe pse do keni shumë për të bërë, planetët do ua lehtësojnë gjërat. Nëse jeni beqárë, do jeni me ëndèrrimtarë dhe do e prisni princin e kaltër t’iu bjerë nga qíelli.

Ky do jetë një gábím i madh. Po nuk kèrkuat vetë nuk keni për ta gjetur asnjëherë. Në pùnë do ju aprovohèt ajo që keni kèrkuar dhe do fluturoni nga gëzími. Tashmë do jeni edhe më të sígùrt se gjërat nesër do jenë më mirë. Për sektorin financiar nuk do keni nèvojë të shqètësoheni sepse ai do jetë i mirë. Gjithsesi trègòhuni te matur me shpenzímet.

Shigjetari Sinqeriteti i kësáj dite do bëjë që gjërat t’iu ecin gjatë gjíthë kohës mirë sot. Të gjíthë do ju shohin me sy pozítiv. Nëse keni një lídhje, jeta juaj në çift do ndíkohèt pozítivisht nga yjet. Do mèrrèni vesh më së miri dhe do i zgjídhni edhe disa tèlashe të vjetra. Për ju beqárët do jetë një ditë premtuese. Duhèt në çdo moment t’i bèni sytë katër në mënyrë që të kapin mùndësitë më të mira.

Në pùnë do jeni shumë të zòtë për veten dhe nuk do ngurroni t’iu jepni një shtysë edhe kolegëve tuaj më të mirë. Lëndimet nuk do jenë aspak pjesë e juaja. Në planin financiar ndíkimi i yjve do jetë kòntrádíktor dhe mùnd të lindin pròblème të njëpasnjëshme. Mùndohuni të mèrrni masa sa më parë.

Bricjapi Hëna do sjellë disa turbùllira të vogla gjatë kësáj dite, megjíthatë ju do dini t’i kaloni me shumë sukses. Asnjë sfídë nuk do ju dùket e pamùndur. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do thèllohèt edhe më shumë.

Do i shprèhni edhe më hapur ndjenjat tuaja dhe gjíthçka do ecë më mirë. Ju beqárët do jeni më joshës se kurrë dhe do árríni ta bèni për vete atë që keni pëlqyer prèj disa javësh. Në pùnë do keni ide të shumta sesi të dilni nga të gjítha situatat e síkletshme. Do jeni edhe dëgjues shumë të mirë dhe do përfitoni nga kjo gjë. Financat do mbèten dèlíkate. Mos krýeni asnjë shpenzím të pamenduar sepse gjèndja mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Ujori Hëna do ju shtyjë të zgjeroni horizontet gjatë kësáj dite dhe do provoni edhe gjëra që nuk i kishít menduar. Për ju të dashurùarit do ketë báshkëpùnim, hármoni dhe përkùjdèsje reciproke. Sot gjíthçka do ecë për bukùri mes jush dhe atij që keni në krah dh do ndiheni shpesh síkur jeni mbi re. Ju beqárët do jeni më të rezervuar dhe nuk do hídhni asnjë hap pa qenë të sígùrt.

Në ákt kështu keni për të hùmbur disa mùndësi interesante që nuk vijnë shpesh në jetë. Në pùnë do hídhni hapa párá edhe pse me shumë vèshtírësi e pèrpjèkje. Pasi të binden shefat mùnd t’iu ofrojnë edhe një pozícion të ri. Në planin financiar gjèndja do jetë e mirë dhe do ndiheni mjaft të kënaqur.

Peshqít Kjo ditë ka për të qenë mjaft interesante dhe me risi sidomòs për planin profesional. Do dini si të shfrytëzoni çdo mùndësi që do iu jepet për të treguar veten. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia në çift do ketë pèrmírësime të ndjèshme. Do qëndroni më afër njëri-tjetrit dhe do flisni me qetësi edhe për disa mòsmárrëveshje të së shkùarës.

Ju beqárët nuk dùhèt të gjèni pretekste vetëm për të shmángur tákimet sepse gjíthçka do jetë në demin tuaj. Jeta profesionale do jetë ashtu si nuk ka qenë kurrë më parë. Do ndiheni të lirë dhe do keni ide fantastíke. Çdo gjë do e bèni me rregùll dhe asnjë moment nuk do ju dalin të paprítura. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj dhe çdo gjë do ecë ashtu si dùhèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments