“Ujorit i del 1 rroge, Bricjapit i dalin letra pune…”, Prisni kete date mágjike endrra reálizohet

Dashi Planetët do ju bëjnë një dhùratë shumë të bukur gjatë kësáj dite dhe keni për t’u ndíer më të plòtësuar se kurrë më parë. Në përgjíthësi do jetë një ditë shumë e mirë si për ju të dashurùarit ashtu edhe për ju beqárët. Ju që jeni në çift do fílloni projekte të përbáshkëta dhe do ndiheni të lumtur në krahët e partnerit.

Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë. Mos lini asnjë mùndësi t’iu íke nga duart. Në pùnë do hídhni goxha hapa párá dhe do ndiheni më të sígùrt në vetvete. Mos shpenzoni pa kufi nëse nuk doni që buxhèti të rrènohèt. Mendohuni mirë párá se të ndërmèrrni çdo hap.

Demi Bëni zgjèdhjet që ju dùken më të arsyeshme gjatë kësáj dite dhe mòs mendoni më sesi do ecin gjërat më vonë. Jetoni momentin dhe argëtohuni sa më shumë. Venusi, perèndèsha e dashùrisë do ju mbështesë më së shumti ju beqárët. Takimet do jenë interesante dhe personat mjaft të veçántë. Përfitoni sa të mùndni.

Edhe ju që jeni në çift do ia kaloni mirë dhe mirëkuptimi do të mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës. Në pùnë dùhèt të trègòheni vigjílentë dhe të keni pak më tepër besim tek vetja juaj. Vetëm kështu do ia dilni. Kujdes dùhèt të bèni në planin financiar. Mos dëgjoni këshillat e të tjerëve, por bèni atë që mendoni se është e dùhura.

Binjakët Planetët do ju bëjnë mjaft kritíkë ndáj vetes gjatë kësáj dite. Do mendoni gjíthë kohës se jeni ju që keni gabuar dhe nuk do ju mbùshèt mendja lehtësisht për të kùndèrtën. Venusi do iu garantojë një jetë sentimentale hármoníke dhe mjaft te bukur. Do ndiheni të lumtur pranë atij që keni në krah. Ju beqárët do përballeni me surpriza të këndshme.

Mos nèglízhoni ftesat për tákime qe do iu bèhen gjatë kësáj dite. Në pùnë dùhèt të ndërmèrrni më shume iniciativa dhe të mòs keni fríke të provoni eksperienca të reja. Disa miq do iu japin një ndíhmë të madhe. Do e keni pak të vèshtírë ta ekuilibroni buxhètin sot, por me pak mùndim dhe maturi do ia dilni mbánë.

Gaforrja Përvoja do ju bëjë më të mençur gjatë kësáj dite. Nuk do keni më mòsmárrëveshje as me kolegët dhe as me ata që keni në krah përkundrazí do e shihni me optimizèm të ardhmen. Për çiftet dita do jetë e qetë dhe shumë e mirë.

Do keni edhe momente pasionante në te cilat emocionet do árríjnë kùlmin. Ju beqárëve do iu dùhèt të bèni pak më shumë durim për të bërë për vete personin që u pëlqen. Mos hídhni hapa të nxituara gjatë kësáj dite. Në pùnë do ndrýshoje gjíthçka. Falë ndíkimit të Diellit në planin financiar, fati do iu buzèqeshë. Blini ato që keni për të blerë, por mòs e teproni me shpenzímet.

Luani Nëse doni që gjërat t’iu ecin më mirë mùndohuni të jeni sa më të arsyeshëm sot. Këshillat e të afërme gjíthashtu dùhèt t’i dëgjoni pasi do ju bëjnë vetëm mirë. Klima në çift do jetë pak e trazuar. Kujdes mòs trègòheni shumë posesivë sepse do lindin debáte dhe zènka të shumta.

Mos kèrkoni të jeni ju që ta kòmandoni tjetrin. por mùndohuni të ruani barazínë. Nëse jeni beqárë nuk dùhèt t’i shihni personat që do tákomi si objekte kënaqësie sepse do jenë të hùmbur. Jeta profesionale do kèrkojë më shumë kohë dhe durim. Financat do jenë pròblèmatíke dhe ju nuk do mùnd të realizoni planet që kishít bërë.

Vírgjëresha Planetët këshillojnë të mòs bèni pyetje të teprùara sot dhe të mòs kèrkoni me çdo kusht të zgjídhni enigmat më të mëdhá. Lërèni ndonjëherë jetën të rrjèdhë ashtu si vjen. Kontradíktat nuk do mungojnë në jetën tuaj në çift. Tregohuni të matur dhe mòs e teproni me ato që do thoni.

Një fjalë e gabuar mùnd ta lèndojë thèllësisht partnerin. Yjet do jenë në anën e ju beqárëve dhe do sjellin për ju dashùriçka të këndshme. Shfrytëzojeni sa më shumë ditën. Në pùnë do keni árrítje márramendëse saqë as vetë nuk keni për t’i besuar. Me financat situata nuk do jetë aspak e mirë. Gjithsesi nëse mèrrni masa sa me parë mùnd t’ia dilni mbánë.

Peshorja Sot do árríni çdo gjë që dëshíròni, por do jeni edhe tejet modestë. Saturni do ju nxitë të keni edhe më shumë besim tek vetja. Do mèrrni vendime të rèndësishme për jetën tuaj në çift dhe kjo do iu bëjë të ndiheni edhe më mirë.

Personi që keni në krah do trègòhèt i dashur dhe i sínqertë me ju. Nëse beqárë do kaloni një ditë interesante dhe me emocione. Përfitoni nga tákimet që do bèni. Në planin profesional do ketë ndërlíkime të shumta. Duhèt të mùndoheni dyfish për të rivèndòsur qetësínë. Klima në planin financiar do jetë e favorshme. Mùnd të krýeni më në fùnd transaksionet që kishít menduar prèj kohësh.

Akrepi Sot do jeni shume të drejtë dhe do i gjèni gjíthmonë mënyrat për të árrítur atë që dëshíròni. Buzèqeshja që do keni shpesh do pèrùlë párá jush edhe më krènarët. Mos ndrýshoni asgjë sot në jetën tuaj sentimentale sepse do e keni të vèshtírë të árríni të ndërtoni serish atë që keni ndërtuar deri më sot.

Ju beqárët nuk do kríjojani një lídhje as gjatë kësáj dite, por gjíthsesi tákimet do jenë interesante dhe pas disa ditësh jeta juaj do të ndrýshojë. Në pùnë do keni performanca të shkëlqyera dhe mùnd t’iu bèhèt edhe një propozím i rèndësishëm. Mendohuni mirë párá se të jepni çfarëdo lloj përgjígjeje. Financat do jenë të mira. Do mùnd të krýeni transaksione të rèndësishme dhe që do ua pèrmírësojnë buxhètin.

Shigjetari Bëjini sytë katër gjatë kësáj dite dhe mùndohuni të zgjídhni rrugën më të mirë për të zgjídhùr pròblèmet. Në disa momente Hëna do ju bëjë disi konfuzè. Jeta sentimentale e ju të dashurùarve do pèrmírësohèt.

Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehtë të komuníkoni me të. Nëse jeni ende vetëm, influenca e yjeve do sjellë tákime të rèndësishme dhe dashùri me shíkim të parë. Shíkojini me kùjdès personat që do iu dalin párá. Në pùnë mòs u hállakatni me gjërat e kòta, por përqendrohuni tek thelbi. Në planin financiar nuk dùhèt të hídhni asnjë hap të nxituar sepse do keni shumë pròblème më vonë.

Bricjapi Jeta juaj ka mùndësi të ketë disa ndrýshime gjatë kësáj dite. Mùnd të keni kùndèrshtime me ata që ju rrethojnë dhe dùke e ngritur zèrin mùnd të kríjoni konflíkte të fòrta. Situata në çift do jete e paqëndrueshme. Mùndohuni të zgjídhni sa më parë mòsmárrëveshjet dhe ta konsolidoni lídhjen.

Vùllneti juaj i mirë do të shpërblehèt. Për ju beqárët do të shfaqet më në fùnd dashùria. Përgatituni për një ditë plòt kënaqësi. Jupiteri dhe Saturni do iu sjellin shumë fat në pùnë. Financat do jenë të paqëndrueshme, por me pak guxim dhe këmbèngùlje mùnd të árríni të vèndòsni ekuilibrin. Tentoni njëherë sepse nuk keni çfarë të hùmbni.

Ujori Sot do jeni aq të zènè me pùnë saqë mùnd të lini pas dore disa gjëra vërtet me vlerë. Mùndohuni të gjèni pak kohë e të reflektoni sepse mùnd të bèni gábíme të pandreqshme. Ju të dashurùarit dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për ta kuptuar edhe me mire atë që keni në krah dhe do ia plòtësoni dëshirat.

Nga ana tjetër ai do iu përgatisë një surprize që as që e kishít imágjínuar ndonjëherë. Ju beqárët do keni tákime pa fùnd. Merrini gjërat shtrùar dhe njihuni sa më mire me personat që do tákoni. Në pùnë do vazhdoni me qetësi projektin e nisur. Në planin financiar do keni fat. Gjërat do shkòjnë edhe më mirë sesa ju e kishít menduar.

Peshqít Sado që t’iu ndíhmojnë yjet sot nuk do árríni dot t’i shmángni disa pròblème që ju kanë dalë kohët e fùndít. Era nuk ka për të fryrë në favorin tuaj. Në jetën tuaj në çift nuk do ndòdhë asgjë e veçántë që dùhèt shënuar, megjíthatë dita do jetë e bukur dhe do ndiheni mirë pranë atij që dashuroni.

Për ju beqárët ka shumë mùndësi që një miqësi të kthehèt në ndjenja të fòrta. Mos u druani aspak, por shprèhini ato që ndjeni. Në pùnë, disa kolege do mùndohen t’iu bllokojnë rrugën në mënyrë që të mòs árríni ku doni. Merrni sa më shpèjt masa. Pamaturia në planin financiar do iu kushtojë shtrènjtë. Ulni sa të mùndni shpenzímet.

Leave a Reply