Monday, October 2, 2023
HomeGenelShènoni 15 JANARIN/ Do jetë FAT si "shíu me Pára" ja Arsye...

Shènoni 15 JANARIN/ Do jetë FAT si “shíu me Pára” ja Arsye e këtij Bèkimi

Përfitoni nga konfigurimi i yjeve sot për të qetësuar gjërat dhe për të sqárùar situata të ndera. Ju që keni një lídhje do i përkushtoheni kokë e këmbë pùnës dhe do e lini mënjanë jetën në çift. Kjo do kríjojë hendekë të paríkuperueshëm.

Ju beqárët mirë është të mòs e hùmbisni optimizmin deri në fùnd të ditës sepse gjërat e bukura do iu ndòdhin atëherë kur nuk e presín. Në pùnë do jeni shumë të motivuar dhe do e dini mirë çfarë të bèni për të árrítur ku doni. Në planin financiar, për fat të madh, fati do jetë me ju dhe situata do jetë shumë më e stabilizuar.

Demi Dielli dhe Hëna do bèhen báshkë gjatë kësáj dite dhe do ua pèrmírësojnë jetën. Nëse keni një lídhje jeta juaj sentimentale do ketë prioritet kështu që párá sáj nuk do vèndòsni asgjë tjetër. Do mendoni të bèni edhe surpriza të jashtëzakonshme të cilat do ua bëjnë zèmrën mal. Ju beqárët më mirë të prisni edhe pak kohë párá se të hídhni hapa në mënyrë që të bindeni plòtësisht.

- Advertisement -

Do nënshkruani një kòntrátë të re shumë më të rèndësishme se ajo që keni pasur. Tashmë do i shihni gjërat me një sy tjetër. Buxhèti do përkùjdès të specializuar kështu që kèrkoni ndíhmën e personave të fùshës nëse nuk doni të mbèteni shpèjt pa párá.

Binjakët Mërkùri dhe Hëna do ju bëjnë më të ndërgjegjshëm gjatë kësáj dite dhe do mùndoheni të mòs gaboni. Nëse keni një lídhje mòs kèrkoni shumë nga ai që keni në krah, por bèni fíllimisht durim dhe së dyti hídhini sytë edhe nga vetja.

Ju beqárët do ju joshin disa persona njëherësh dhe të gjíthë do ju pëlqejnë. Në një moment do gjèndeni në vèshtírësi se çfarë zgjèdhjeje të bèni. Në pùnë vërtet keni hùmbur dinamizmin dhe ndonjë betejë, por do trègòni sot se lùftën ende nuk e keni hùmbur. Reflektimi dhe këmbèngùlja do ju çojë përpárá. Sektori i financave do jetë më i mirë se dje.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do bèni të pamùndurën të sqároni situatat e paqárta dhe do zbùloni edhe disa të vërteta. Nëse keni një lídhje do i bèni pyetjet e dùhura partnerit dhe do árríni të sqároheni njëherë e mirë edhe për disa pròblème që ju kanë dalë.

Mbrëmja ka për të qenë shumë më e kënaqshme. Ju beqárët mùnd të mèrrni mesazhe nga disa persona për të dalë. Pa u nxituar, reflektoni dhe me pas vèndòsni. Në pùnë do jeni më të përqendrùar dhe askush nuk do ju lárgojë dot nga objektivat që i kishít vënë vetes. Në planin financiar keni për të pasur më shumë fat dhe gjèndja do pèrmírësohèt ndjèshëm.

Luani Gjatë kësáj dite do e keni më të lehtë për të vèndòsur për diçka dhe Dielli dhe Urani do ua ndrýshojë akòma më shumë mendimet. Ju të dashurùarit do jeni më pak ëndèrrimtare dhe márrëdhënia me partnerin do jetë e qetë. Konflíktet nuk do ekzístojnë aspak mes jush dhe po vazhduat kështu vetëm gjëra të mira keni për të përjetuar.

Ju beqárët do ndiheni të lumtur edhe ashtu si jeni, prandáj nuk do e kèrkoni me ngùlm dashùrinë. Në pùnë ekzíston ende rrezíku për të gabuar, kështu që bëjini gjërat sa më ngádalë e pa u nxituar për asgjë. Në planin financiar do ju dùhèt të bèni një menaxhim më të mirë që gjèndja të mòs ketë pròblème.

Vírgjëresha Të kesh një ide për idealen është një gjë dhe të ëndèrrosh síkur e jèton atë është një gjë tjetër. Sot dùhèt të jeni më të qártë me veten pasi kjo do ju mbájë lárg lèndimeve. Nëse keni një lídhje do jeni të mbýllur dhe nuk do i thoni partnerit se cilat janë ato gjëra që do pëlqeni dhe ato që nuk do pëlqeni prèj tij.

Në këtë mënyrë nuk do kuptoheni si dùhèt dhe nuk do përjètoni kënaqësitë e menduara. Nëse jeni beqárë nuk do hídhni hapat e dùhura për të konkretizuar ëndrrat. Në pùnë do i keni të gjítha kushtèt për të ecur përpárá, por do druheni e do keni fríkë. Në planin financiar dùhèt të mèrrni masa sa pa qenë vonë.

Peshorja Ka rrezík që sot të zhýteni në kujtime jo të mira dhe do mërzíteni shumë. Nëse keni një lídhje do fùteni në kríza të thèlla. Do jeni gjíthë kohës me nèrva dhe do kapeni edhe me gjërat elementare. Po nuk ndrýshuar qëndrim dhe sjellje vetëm pròblème do keni.

Ju beqárët do ndiheni nën prèsion dhe do keni fríkë të hídhni hapa pavárësisht se díkush do ju pëlqejë tej mase. Në pùnë ka mùndësi që talenti juaj për të nègòciuar të vihèt në provë të vèshtírë. Tregohuni të durùar dhe mòs thoni fjalë të pamenduara. Në planin financiar dùhèt të bèni më shumë pèrpjèkje për ta stabilizuar situatën.

Akrepi Vështirësitë që do ju dalin gjatë kësáj dite mùnd t’i kaloni vetëm dùke besuar tek vetja e dùke mòs u ndálur. Nëse keni një lídhje, në disa momente do e keni të vèshtírë të bini dakord me atë që keni në krah, megjíthatë do reflektoni dhe nuk do thoni direkt fjalën e fùndít.

Nëse jeni beqárë do jeni më të qártë për ato që dëshíròni të bèni dhe do joshni vetëm një person. Në pùnë keni për të ecur párá me ritme të ngádalta, por të sígùrta. Bëni durim dhe mòs hùmbisni asnjëherë besimin për një të nesërme më të mirë. Paratë do i përkùjdèseni më shumë dhe nuk do krýeni shpenzíme të palogjíkuara.

Shigjetari Sot nuk do shqètësoheni për asgjë dhe do jeni përherë në mbròjtje. Nëse keni një lídhje nuk do përballeni me pèngesa, përkundrazí shumicën e kohës do dashuroheni plòt pasion me partnerin. Pasditja dhe mbrëmja do jenë shumë të ngrohta.

Ju beqárët do jeni magnetíkë dhe do ja shprèhni pëlqímin çdokujt pa u druajtur aspak. Në pùnë jo çdo gjë do jetë e vèshtírë, megjíthatë për më tepër árrítje do ju dùhèt më tepër përqendrim. Do i përmbýllni pak e nga pak të gjítha detyrat. Financat as nuk do dini si t’i menaxhoni dhe gjèndja do përkèqësohèt.

Bricjapi Vetë do jeni të sínqertë e të ndershëm sot, prandáj nuk do ju pëlqejë që të tjerët të luajnë me ju. Ju të dashurùarit do jeni tej mase të ndjèshëm dhe çdo kritíkë e partnerit mùnd t’iu vrasë pamasë. Duhèt të jeni më të mirëkuptueshëm sepse jo çdo gjë ai ua thotë për kèq.

Ju beqárët do jeni gati edhe për aventura mjafton që të mòs mbèteni më të vetmuar. Në plani profesional gjërat kanë për të ecur më së miri. Nuk do keni aspak ankèsa si díkur. Edhe kolegët do ju gjènden pranë sot. Të ardhùrat do pèrmírësohen akòma më tepër pasi do jeni në çdo moment të kùjdèsshëm dhe të matur.

Ujori Sot do jeni gjíthë kohës në hije dhe do e urrèni këtë situatë dùke qenë se do ëndèrroni përherë të jeni në plan të parë. Nëse keni një lídhje do jeni shumë xhelòzè dhe do kèrkoni që partneri as të mòs i ktheje sytë díku tjetër.

Në fákt me këtë sjelle nuk do bèni asgjë më shumë sesa do e përkèqësoni márrëdhënien me dorën tuaj. Ju beqárët do tákoheni me disa persona, por ata do ju dùken të këqíj dhe të shèmtuar. Do e ekzagjerojnë disi. Në pùnë do jeni të pandálshëm, por nuk do ua njohin të gjítha mèrítat. Ne planin financiar dùhèt të bèni páráshíkime párá se të hídheni në detin e shpenzímeve.

Peshqít Venusi do ju bëjë shumë këmbèngùlës sot dhe do árríni çdo gjë që dëshíròni. Nëse keni një lídhje zèmra do ju ndihèt edhe më mirë. Do kuptoheni me shíkime me partnerin dhe kur të jeni vetëm do dashuroheni si kurrë më parë.

Ju beqárët do flírtoni dhe do joshni me çdo lloj mënyrë kështu që nuk do e keni të vèshtírë të hídhni hapat e párá drejt një lídhjeje. Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe do e fitoni më në fùnd postin që keni ëndèrrùar kaq kohë. As në planin financiar nuk do ju mungojë asgjë kështu që mùnd të jeni të qetë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments