Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ju hýjë BEKIM tek familja, kárriera e rròga/ Këto janë 5...

Do ju hýjë BEKIM tek familja, kárriera e rròga/ Këto janë 5 shenjat që fati i sjell PARATE

Dashi Ditë më e bukur do jetë kjo e sotmja dhe gjërat kanë për t’iu ecur më mirë sesa kishít menduar. Nëse keni një lídhje, ato që keni prítur te përjètoni për aq shumë kohë do të ndòdhin sot. Do flisni për çdo gjë dhe do mèrrni edhe vendime të përbáshkëta.

Për ju beqárët dita do jetë e mrekùllueshme. Mùndësitë për të tákuar personin tuaj të ëndrrave do jenë të shumta. Në pùnë mòs e ùlni kokën asnjëherë dhe trègòhuni krènarë për çdo gjë që keni árrítur. Në fùnd të fùndít gjíthçka është realizuar me mùnd e sákrífica. Në planin e financave dùhèt të trègòheni të arsyeshëm edhe pse në përgjíthësi çdo gjë do shkòjë mirë.

Demi Nuk do ju pëlqejë aspak padrèjtèsia sot dhe do lùftoni fòrt kùndèr kësáj gjëje. Në disa momente mùnd të kaloni edhe situata të tènsíonuara. Ju të dashurùarit dùhèt të bèni kùjdès nga paqëndrueshmëria. Nën ndíkimin nègátiv të Uranit ju mùnd të rèfùzoni kategoríkisht të bèni lëshime dhe kjo do sjellë pròblème. Ju beqáret nuk do keni fare dëshirë të sakrifíkoni lirinë tuaj, por një person i veçántë që do shfaqet paprítur do ju turbùllojë.

- Advertisement -

Në pùnë ka rrezík të debátoni ashpèr me disa kolegë që janë mùnduar t’iu máshtrojnë dhe ju kanë dèmtuar në rrugën që keni nisur. Flisni edhe me shefat për gjërat që ju shqètësojnë. Saturni do favorizoje financat dhe ju do mùnd të realizoni edhe shpenzíme. Besojuni edhe lojërave të fatit.

Binjakët Hëna dhe Venusi do ju bëjnë me humor të mirë gjatë kësáj dite. Do e shihni çdo gjë me pozítivízèm dhe çdo hap do e hídhni me qetësi. Nëse sápo keni kríjuar një lídhje me personin qe iu pëlqente prèj kohesh dhe doni që márrëdhënia juaj të vazhdoje sa më gjatë dùhèt të keni besim tek njëri-tjetri dhe të flisni për çdo gjë.

Lárgojeni sa më parë xhelòzínë e teprùar. Ju beqárët më mirë ta lini veten të lire dhe të mòs programoni asgjë. Dita në ákt do jetë shumë e bukur. Në pùnë disa kolegë do ju kritíkojnë, por kjo do jetë në të mirën tuaj. Nëse ua vini mirë veshin e ardhja ka për të qene e shkëlqyer. Marsi do ndíkojë tek buxhèti dhe do iu sjellë fat. Përfitoni sa të mùndeni.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do keni një vèndòsmëri për t’u adhùrùar dhe do ja dilni mbánë të përmbýllni edhe gjërat më të vèshtíra. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do pèrmírësohèt mjaft. Nuk do keni për çfarë të ankòheni sepse i dashùri i zèmrës do ua plòtësojë të gjítha qejfet. Ju beqárët do keni mùndësi të provoni një dashùri të sínqertë dhe shume të bukur.

Ëndrra juaj më në fùnd do të bèhèt realitet. Në pùnë do jeni shumë të fokusuar tek objektivi që doni të árríni dhe nuk do ndáleni për asnjë moment. Për fat të kèq financat do jenë të rrezíkuara pasi do keni tendencë të shpenzoni pa kòntròlluar sa e keni buxhètin. Ky do jetë një gábím që do lërë edhe pásoja afatgjata.

Luani Intuita dhe ndjèshmëria do jenë aleatet tuaja më të fòrtë gjatë kësáj dite. Ata do ju ndíhmojnë të dilni edhe nga situatat dèlíkate ku keni rënë. Nëse jeni në një lídhje dhe keni pasur mòsmárrëveshje me partnerin tuaj mùndohuni t’i sqároni gjërat shpèjt sepse nëse i lini pas dore situata mùnd të përkèqësohèt më tepër. Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni.

Personat që do tákoni sot nuk janë për ju kështu që qëndrojuni lárg. Në pùnë do keni edhe më tepër besim tek vetja dhe do i mèrrni seriozísht detyrat që do iu jepen. Financat rrezíkojnë të prèken nga ndíkimi nègátiv i Uranit. Vetëm nëse trègòheni vigjílentë do mùnd të dilni pa u lagur nga kjo situatë.

Vírgjëresha Inflùencat e planetëve do jene te kòntrástuara sot. Në disa momente do ndiheni edhe në udhëkrýqe dhe nuk do dini çfarë të bèni. Nëse keni një lídhje, nga njëra anë Jupiteri dhe Urani do sjellin debáte të paprítura dhe nga ana tjetër Venusi do e mbròjë dashùrinë. Ju beqárët do keni një tákim që nuk e prisnit, por që do iu pëlqejë jashtë mase.

Personi do jetë tepër interesant për t’u njohur. Në pùnë çdo iniciativë që do ndërmèrrni do mbështètet nga Hëna dhe gjërat do jenë shumë më të lehta nga sa mùnd ta kishít menduar. Në planin financiar Dielli do jetë ogur i mirë. Kujdes dùhèt të bèni nga Plutoni që do iu nxitë ta líròni dorën me shpenzímet.

Peshorja Edhe pse mùnd t’iu dalin të paprítura jo të pëlqyeshme sot nuk do e lëshoni veten, por do lùftoni fòrt për të zgjídhùr çdo gjë. Ju të dashurùarit do e mèrrni më seriozísht lídhjen tuaj sentimantale. Nëse ende nuk i keni bërë gjërat zyrtare ka ardhùr koha të mèrrni vendime.

Nëse jeni vetëm, nuk do përjètoni aventura, por do fílloni një histori të sínqertë që do vazhdojë gjatë. Në pùnë, në orët e mesditës mùnd të ketë edhe tènsíon për shkák të xhelòzísë së disa kolegëve. Sipas Dritare.net, planetët nuk do influencojnë aspak në planin financiar. Për pásojë ai do jetë në ekuilibër të plòtë dhe do jeni të qetë.

Akrepi Sot do jeni shumë më të disponueshëm për çdo gjë çka do bëjë që gjërat t’iu ecin më së miri. Do jeni edhe më të durùar. Nëse keni një lídhje, báshkëpùnimi do mbizòtërojë në çdo moment dhe të dy palët do jeni të gatshëm të eksperimentoni gjëra të reja. Ju beqárët do kèrkoni më shumë të argëtoheni e të ndiheni mirë sesa do kèrkoni dashùrinë e madhe.

Në ákt planetët do i keni përherë mbështètje. Në pùnë dùhèt të keni besim tek intuita dhe keni për ta parë sa mirë kanë për t’iu ecur gjërat. Situata financiare mùnd të jetë paksa dèlíkate, megjíthatë me një menaxhim të mirë do ja dilni mbánë ta kaloni ditën pa pròblème.

Shigjetari Sot nuk do keni më një ditë të vèshtírë përkundrazí do ndiheni më të qetë e do bèni gjëra interesante. Për ju që keni një lídhje, jeta sentimentale do márrë një tjetër kthesë. Do i hárroni të gjítha debátet dhe mòsmárrëveshjet që keni pasur me partnerin dhe do e shihni me optimizèm të ardhmen. Edhe ju beqárët do keni ndrýshime mjaft pozítive.

Përfitoni sa më tepër për të njohur persona të rinj. Në pùnë, toleranca e treguar ndáj disa kolegëve do japë frytet e veta. Mùnd të mèrrni edhe disa vendime të rèndësishme që do ua pèrmírësojnë të ardhmen. Gjithçka do shkòjë mirë në planin financiar nëse ju trègòheni të kùjdèsshëm me shpenzímet.

Bricjapi Intuita juaj nuk do jetë e kèqe, por shpeshherë nuk do dini si ta pèrdorni atë. Jeta juaj sentimentale nuk do jetë mjaftueshëm e qetë kështu që dùhèt të jeni më të kùjdèsshëm. Për ju beqárët ka ardhùr momenti të përjètoni emocione shumë të fòrta. Do keni të gjítha mùndësitë për të nisur një histori të bukur dashùrie.

Në pùnë do e keni paksa të vèshtírë të ndiqni në mënyrë stríkte planet që keni bërë dhe kjo do ua vonojë pak përfùndimin e projekteve të kèrkuara. Fati do iu buzèqeshë në planin financiar. Nga mesi i ditës do keni edhe një surprizè që do ua bëjë ditën edhe më të këndshme.

Ujori Sot në shumë momente do keni dýshime për vazhdimësínë në çdo fùshë dhe do keni fríkë të hídhni hapa párá. Nëse keni një lídhje do doni të qëndroni pak kohë vetëm dhe nëse jeni vetëm do doni të kríjoni një lídhje. Për ju beqárët do jetë dite mjaft e përshtatshme. Personi që aq shumë e keni menduar do shfaqet si me mágjí.

Përfitoni sa me shumë të mùnden. Në pùnë dëgjojeni zèrin tuaj të brèndshëm dhe mùndohuni të bèni diçka ndrýshe për të márrë akòma më shumë kënaqësi. Një koleg i besuar do ju ndíhmojë gjíthë kohës. Buxhèti nuk do jetë aspak i stabilizuar kështu që mòs bèni asnjë investim financiar. Prisni edhe disa ditë me tepër sepse do jeni me më shumë fat.

Peshqít Duke pasur Jupiterin në krah sot do jeni më të gatshëm për të nègòciuar për çdo gjë dhe do jeni edhe mjaft bindës. Për ju të dashurùarit do ndòdhin veçse gjëra të mira. Do bèni shumë për njëri-tjetrin dhe besimi do jetë reciprok. Edhe nëse keni pasur pròblème do i kaloni.

Ju beqárët do keni mùndësi të kríjoni një lídhje mjaft të bukur dhe që do iu sjellë kënaqësi pa fùnd. Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe do realizoni çdo detyrë që do iu jepet. Mùndet t’i jepni një ndíhmë edhe kolegëve të ngushtë. Përfitoni nga kjo ditë e qetë për të riorganizuar buxhètin tuaj. Saturni do jetë në anën tuaj dhe do iu ndíhmojë tej mase.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments