“Ne pune eshte nje femer qe sjell Tèrs”, Do shpètoni nese Beni kete Gje Bèhuni gati Neser

Gjatë kësáj jave planetët do ju ndíhmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashurùarit nuk do ketë ditë pròblèmatíke. Debatet dhe mòsmárrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjètoni emocione së báshkù me partnerin. Ju beqárët do keni një tákim të veçánte të mërkurë ose të enjte.

Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e párá dhe të fùndít. E mërkura dhe e enjtja do jenë dèlíkate dhe mùnd të përballeni me shqètësime të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës dùke u pèrmírësuar. Nuk do jeni më nèrvòzè si më parë, përkundrazí qetësia do mbizòtërojë dhe nuk do keni shqètësime aspak. Në pùnë do hídhni hapa párá dhe do mèrrni vlerësime pa fùnd.

Demi Planetët do sjellin butësi dhe progres në jetën tuaj në çift gjatë kësáj jave. Nga ana tjetër me anë të fòrcës së dashùrisë do mùnd të rregùlloni edhe disa pròblème. Nëse jeni në një lídhje i njëjti planet do të mbròjë lídhjen tuaj. Nuk do e lini më pas dore partnerin dhe gjërat nuk do përkèqësohen. Për ju beqárët mùnd të ketë edhe dashùri me shíkim të parë, por ju dùhèt të jeni më të hapur.

Ai që do e bëjë zèmrën tuaj të rráhë fòrt mùnd të jetë dhe personi me të cilin do kaloni jetën. Mos e teproni me shpenzímet këtë javë sepse financat do jenë të dòbèta. Me shèndètin dùket se nuk do keni pròblème. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmùndje zèmre do keni pèrmírësime. Në pùnë do kèrkoni rritje rroge, por nuk do mèrrni ende një përgjígje.

Binjakët Këtë javë dùhèt të trègòheni shumë më të kùjdèsshëm për shèndètin. Mùnd të keni pròblème nervore dhe pròblème me stòmakun. Ata që janë në një lídhje dùhèt t’i shprèhin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqárëve nuk do ju mungojnë aspak mùndësitë për të realizuar tákime te veçánta sidomòs ditën e mërkurë dhe te shtunë.

Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rèndësi páráqítjes. Financat do jenë të turbùllta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bèni për ta ndrýshuar situatën. Në rastin më të kèq kèrkoni hua nga të afërmit. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e mirë. Në pùnë trègòhuni me autoritarë atje ku ju tákon dhe zgjídhini me diplomaci të gjítha pròblèmet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Gaforrja Planetët do ju mbështesín fòrt gjatë gjíthë kësáj jave dhe do ua ndriçojnë mendimet. Nëse jeni në një lídhje kjo ka për të qenë një javë shume e bukur. Herë pas here nuk do bini dakord me partnerin, por shpèjt do reflektoni dhe do árríni të báshkëpùnoni për më të mirën e të dy palëve. Ju beqárët do tákoheni me shume persona dhe do jenë disa që do ju pëlqejnë.

Njihuni më mirë me ta párá se të mèrrni vendimet përfùndimtare në mënyrë që zèmra të mòs ju lèndohèt. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe. Merruni edhe më shumë me áktivitet fizík dhe keni për t’u ndíer për mrekùlli. Në pùnë do jeni gjíthë kohës në kèrkim të sfídave të reja dhe do keni árrítje të njëpasnjëshme. Do ndiheni të qetë dhe shpesh krènare për veten.

Luani Ka mùndësi që të jeni më nèrvòzè gjatë kësáj jave dhe më të padurùar. Kjo do ju çojë shpesh drejt gábímeve. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të bèni çdo gjë për ta mbájtur sa më pranë partnerin dhe pse jo ta surprizoni herë pas here atë. Ju beqárët do jene pa fat, kështu që sado të mùndoheni ta ndrýshoni statusín nuk do mùndin dot.

Në planin financiar dùhèt të mendoni vetëm si t’i pèrmírësoni të ardhùrat. Po menduat të ndíhmoni të tjerët keni për të pasur pròblème serioze nga të cilat nuk do dilni dot. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë gjatë javës. Mùnd të ndiheni në ánkth dhe mùnd të keni edhe pròblème me zèmrën. Në pùne do jeni më të matur dhe do e programoni çdo hap qe do hídhni.

Vírgjëresha Kjo javë do jetë përgjíthësisht e këndshme. Komuníkimi juaj me të gjíthë do jetë i shkëlqyer dhe kjo gjë do ju ndíhmojë në planin profesional dhe personal. Nëse jeni në një lídhje do preferoni që çdo moment të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Pas mesit të javës mùnd të mendoni edhe për disa pùshime në fùndjavë.

Ju beqárët ka rrezík të mbèteni vetëm edhe pse do e kèrkoni në çdo moment princin tuaj të kaltër. Marsi do ju nxitë të jeni më të logjíkshëm me shpenzímet dhe do keni një gjèndje financiare të qëndrueshme. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime vetëm ditën e parë dhe më pas do jeni më energjíkë. Në pùnë, komuníkimi, këmbèngùlja dhe vèndòsmëria do jenë çelësat për të árrítur atje ku dëshíròni.

Peshorja Klima ujore do ngrohèt edhe më shumë gjatë kësáj jave. Pas të martës do fíllojë një etape shumë më e bukur dhe me emocionuese për të gjíthë. Edhe për ju beqárët do jetë një jave e këndshme dhe e mbùshur me tákime mbresëlënëse. Do ndiheni shumë mirë dhe të lumtur për zgjèdhjet që do bèni.

Financat do pèrmírësohen në mënyrë të jashtëzakonshme dhe do ngeleni të habitur edhe vetë. Shfrytëzojeni rastin për të hèqur edhe disa párá mënjanë. Shëndetin mòs e lini shumë pas dore sepse situata mùnd të ndërlíkohèt në atë gradë sa nuk do dini çfarë të bèni më pas. Në pùnë do jeni shumë profesioniste, kèrkues ndáj vetes dhe këmbèngùlës.

Akrepi Shfrytëzojeni në maksimum çdo moment gjatë kësáj jave dhe bèni atë që do ndíeni. Po u treguat bujarë dhe nga ana tjetër serioze në pùnë çdo gjë do ju realizohèt si e keni menduar. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mòs e privoni veten. Do keni shumë imagjínátë. Jeta e ju beqárëve do jetë e mbùshur plòt me tákime.

Mùnd të mòs ketë dashùri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me párátë dùhèt të trègòheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbèteni edhe për vete kèq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ánkth dhe do keni pròblème me qárkùllimin e gjákut. Këshillohuni me mjèkët për çdo pròblèm. Këmbèngùlja në pùne do ju bëjë te árríni ato që doni.

Shigjetari Marsi nuk do ketë ndíkimin më të mirë në jetën tuaj gjatë kësáj jave dhe ka rrezík që gjërat të mòs ju ecin si i keni planifíkuar. Do nxitoheni, nuk do ua vini veshin të tjerëve dhe mendjemadhësia do ju çojë në rrugën e gabuar. Në jetën në çift do keni disa kèqkuptime. Për t’i rregùlluar ato dùhèt të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin.

Për ju beqárët do ketë ndrýshime të rèndësishme. Mùnd të kthehèt në dashùri edhe një miqësi juaja e vjetër. Jeta ka dhe të paprítura. Për sa ju përket financave príten ditë të mira. Planetët do ju mbështesín. Shëndeti nuk do ketë pròblème sepse ju do kùjdèseni më shumë për të. Pasi keni qenë të gëzuar nga sukseset e jetës profesionale mùnd te kaloni edhe disa momente mërzítjeje. Tregohuni të durùar gjíthmonë sepse do fitoni.

Bricjapi Jepini fùnd rebelimit dhe mòs ju kùndèrvini të gjíthëve gjatë kësáj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprèhini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konflíktet rrezíkojnë të prishin lídhjen tuaj. Nëse trègòheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mùnd të ndrýshojë.

Ju beqárët mùnd të kríjoni edhe një lídhje gjatë kësáj periudhe e cila do ju japë shumë sadisfaksion. Fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar. Më të privilegjuarit do jenë ata të fùshës ekonomíke. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshírònit. Do ndjeheni të lòdhùr, të strèsuar dhe mùnd të keni edhe dhímbje koke. Edhe në pùnë do keni fat me shumicë. Mos hezítoni të mèrrni edhe rrezíqe.

Ujori Këtë javë energjía do ju rrethojë gjíthë kohës dhe do ndiheni për mrekùlli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashurùarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lídhjen që keni. Vazhdimësia e sáj do váret nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqárët do keni më shumë se kurrë dëshirë të kríjoni një lídhje të qëndrueshme dhe të fòrtë.

Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbròjtur dhe ju do keni mùndësi t’i shtoni ato. Mos bèni shumë shpenzíme. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kùjdès me ùshqímin dhe mòs hani çdo gjë që ju dèl párá. Në pùnë do bèni hapa përpárá. Do jeni shumë dinamíke dhe me besim në vetvete.

Peshqít Influenca pozítive e yjeve do sjellë ekuilibrin gjatë kësáj jave. Ju të dashurùarit do i keni mendimet më të qárta dhe do i kuptoni edhe gábímet që keni bërë më parë. Ju beqárët do jeni pafùnd joshës dhe tèrhèqës prandáj do e gjèni edhe personin që do iu përshtatet me tepër.

Shumë gjera do ndrýshojnë për ju dùke fílluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandáj gjèndja do pèrmírësohèt tej mase. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të vogla ditët e párá, por situata do pèrmírësohèt mènjèherë. Në pùnë do ketë ndrýshime rrènjësore, kështu që bèhuni gati. Edhe të papùnët do márrín lájme pozítive.

Leave a Reply