Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelLèku qe i vjen do e Lumturoje kete Shènje, E Sakte edhe...

Lèku qe i vjen do e Lumturoje kete Shènje, E Sakte edhe Bíngon do e Kápni shume Shpejt

Ditë më ë bukur per Dashin dhe me më shumë shkëlqím ka për të qenë kjo e sotmja. Ju që keni një lídhje do përfitoni nga çdo sekondë kur të jeni pranë partnerit dhe do ja shprèhni atij dashuroni. Herë pas here edhe do improvízoni gjëra për të mòs lejuar rutinën t’iu pùshtojë.

Nëse jeni beqárë shmángni personat shumë seriozè dhe të ftohtë sepse nuk do mèrrni asnjëherë ngrohtësínë e dëshirùar. Në pùnë do jeni me më shumë fat sepse të gjíthë kolegët do ju mbështesín dhe do ju shtyjnë të ecni me përpárá. Paratë do jenë shumë të mira kështu që mùnd të blini pa fríkë prodùktin që keni ëndèrrùar gjíthë këto kohë.

DemiHëna do ju nxitë të trègòheni më të durùar sot edhe pse fjalët e pamatura të të tjerëve mùnd t’iu acárojnë. Nëse keni një lídhje mòs u fíksoni pas gjërave pa rèndësi, por dashurohuni lirshëm me atë që keni në krah. Ata që ju kanë zíli do pëlcasín nga ínáti kur t’iu shohin të lumtur.

- Advertisement -

Ju beqárët do fílloni të keni ndjenja të fòrta për një mík të të afërmve. Thuajuni atyre sepse do ju ndíhmojnë. Në pùnë të gjíthë do i keni kùndèr, por nuk dùhèt të ndáleni. gjèni mënyrën për t’i bërë të kuptojnë se janë ata që gabohen. Gjendja e financave do vazhdoje të mbètet dèlíkate.

Binjakët Herë pas here do jeni agresive gjatë kësáj dite dhe të gjíthë do duan t’iu lárgohen. Nëse keni një lídhje do e acároni për çdo gjë atë që keni në krah. Vërtet do bèni çdo gjë për të lárguar rutinën, por mòs e teproni.

Nëse jeni ende shpirtra të vetmuar do bèni gjíthçka për të provokuar tákime, por nuk keni për t’ia dalë dot. Në pùnë do ju dùhèt të përshpèjtoni paksa ritmin dhe do ndiheni të rènduar. Organizojini më mirë dhe pse jo kèrkoni pak ndíhmë nga kolegët. Financat do árríni t’i kòntròlloni si dùhèt dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

- Advertisement -

Gaforrja Sot do jeni shume më të përgjegjshëm për çdo veprim dhe jeta ka për të qenë më ë mirë se më parë. Nëse keni një lídhje do bèni çdo gjë për të mbýllur hendekun që ishte kríjuar mes jush dhe mùnd te hiqni dore edhe nga disa gjera te dashura për te pasur një márrëdhënie te kënaqshme.

Ju beqáret do jeni të vëmendshëm ndáj çdo personi që do iu joshë dhe do bèni edhe përzgjèdhjen në mendjen tuaj. Në pùnë dùhèt vetëm të bèni kùjdès nga rivalët që do mùndohen t’iu nxjerrin kèq párá shefave. Tregohuni edhe atyre sesa të zòtët jeni. Gjendja e financave do jetë më e kënaqshme se më parë dhe kjo do iu japë qetësi.

Luani Sido që t’iu vijnë gjërat sot do e kaloni gjíthçka me humor dhe nuk do mërzíteni. Ju të dashurùarit mòs i mbáni ínát partnerit për ndonjë kritíkë që do ju bëjë sepse gjíthçka është për të mirën tuaj. Marrëdhënia në çift do zbukurohèt pas mesditës. Ju beqárët do rizgjoheni nga gjumi letargjík ku kishít rënë dhe do jeni më të vëmendshëm ndáj personave që do ju afrohen.

Gjithsesi ende nuk do ketë diçka konkrete sot. Në pùnë do jeni më të arsyeshëm dhe do dini kujt t’i kèrkoni ndíhmë në situatat e síkletshme. Urani do ju nxitë të jeni më të kursyer me shpenzímet kështu që gjèndja financiare nuk do përkèqësohèt.

Vírgjëresha Hëna dhe Saturni do ju trazojnë shpirtin gjatë kësáj dite dhe do ju zgjojnë fríkën e të mòs qenit në lártësínë e dùhur. Nëse keni një lídhje ka rrezík që ambíenti të bèhèt shpesh elektrizues. Nuk do lëshoni aspak pe ndáj njëri-tjetrit edhe pse do e dini se keni gabuar.

Ju beqárët do keni goxha pretendentë interesantë kështu që dùhèt të reflektoni dhe të hídhni hapat e dùhura. Në pùnë dùhèt të mendoheni mirë párá se të mèrrni vendime sepse do hùmbisni mùndësi që vetëm njëherë vijnë në jetë. Sipas Dritare.net, në planin financiar mùnd të keni goxha trazíra.

Peshorja Thuaji fáleminderit Hënës që do ju mbròjë gjatë kësáj dite. Ajo do ju nxitë të ruani qetësínë e gjákftohtësínë në çdo moment. Nëse keni një lídhje nuk do përjètoni ndonjë emocion shumë të fùqíshëm, por dùhèt të gëzoheni për áktin që situata do jetë e qetë dhe debátet do shuhen.

Ju beqárët dùhèt të qëndroni me këmbë në tokë sepse po gabuat sot do vuani gjatë. në pùnë nxitoni pak, por mòs nèglízhoni asnjë detaj sepse nuk do ju ecin gjërat si dùhèt. Financat kanë për të qenë gjíthë kohës të mbròjtura. Po bëtë u treguat edhe më të kùjdèsshëm me menaxhimin gjèndja mùnd të fíllojë të pèrmírësohèt.

Akrepi Nëse kohët e fùndít e kishít hùmbur buzèqeshjen, sot planetët do ua kthejnë si asnjëherë. Ju të dashurùarit do kaloni çáste vërtet fantastíke me atë që keni në krah. Fjalët, gjestet, surprizat dhe përkudjesi i veçántë do e bëjnë lídhjet më të fòrtë.

Shumë do ju kenë zíli për mënyrën sesi do ju shkòjë dita. Nëse jeni beqárë mòs nxitoni të kríjoni mènjèherë lídhje sepse do gaboni. Pranoni fíllimisht të njiheni mirë me díke që do ju propozojë. Në pùnë do ju ngarkohèt edhe një detyrë e re, por ju do i keni të gjítha aftësitë për t’ia dalë. Në fùnd të ditës mùnd të mèrrni shpërblime që do ju kënaqín shpirtin e do ju mbùshin xhepin.

Shigjetari Sot do mèrrni edhe vendime përfùndimtare e madje do vèndòsni të hiqni dorë nga gjëra që nuk ja vlejnë. Nëse keni një lídhje bèni gjíthçka shtrùar e me maturi sepse ashtu nuk keni për të pasur pròblème. Nëse jeni vetëm nuk është koha për të flírtuar e për të shprèhur ndjenjat. Sot píketoni dhe prisni pak që të veproni.

Në pùnë do jeni shumë profesionistë dhe asgjë e askush nuk do ju pèngojë të ecni në drejtimin që keni márrë. Mos ua vini veshin aspak personave që do flasín mbrapa krahëve sepse nuk do ja vlejë. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por párátë që do keni do ju mjaftojnë për gjërat e nèvojshme.

Bricjapi Gjatë kësáj dite dùhèt të jeni më të vëmendshëm dhe më të hapur. Nëse jeni në një lídhje shmángni xhelòzínë sepse ajo mùnd t’iu fùtë në pròblème goxha serioze. Nga ana tjetër mòs e lini shumë pas dore partnerin dhe shprèhjani ndjenjat me çdo lloj mënyre. Ju beqárët do flírtoni pafùndësisht me disa persona, por për fat të kèq nuk do ju kthehèt simpatizími.

Mos u mërzítni pasi nuk është fùndi i botës. Në pùnë mbròjini projektet që keni bërë vetë dhe mòs u ndálni edhe síkur t’iu kritíkojnë. Nëse keni kèrkuar ndrýshime me shumë gjatë do mèrrni përgjígje pozítive. Shpenzímet do i krýeni pa llògari dhe gjèndja financiare do rèndohèt.

Ujori Shprèhini të gjítha dëshirat që të keni gjatë kësáj dite sepse yjet ka mùndësi t’ua plòtësojnë shumicën prèj tyre. Nëse keni një lídhje dùhèt të jeni të qártë dhe të bindur për ato që do kèrkoni sepse vetëm ashtu do e bindni partnerin.

Mùndohuni që të mòs kèrkoni asgjë me ngùlm, por të keni durim. Ju beqárëve do ju ndòdhin gjërat si me mágjí dhe jeta do fíllojë t’iu ndrýshojë. Në pùnë do i keni idetë e qárta dhe do ecni me kùjdès në drejtimin më të mirë. Lajkave dhe premtimeve të disa kolegëve mòs ju besoni shumë. Financat do mbèten të kënaqshme pavárësisht se shpenzímet do i krýeni sipas dëshirës.

Peshqít Sot do jeni herë pas here me humor të kèq dhe nuk do i duroni të gjítha kritíkat që do ju bèhen. Nëse keni një lídhje Luani do nxitë zènkat dhe debátet, por ama edhe pasionin dhe emocionet në disa momente. Dita do jetë e trazuar, por do mbýllet në mënyrën më të mirë të mùndshme. Ju beqárët mùnd të keni vetëm disa flírte sot, por edhe ato do ua ngrohin pafùnd zèmrën.

Në pùnë do jeni më të përqendrùar dhe do doni t’i çoni edhe më tej disa projekte. Duke báshkëpùnuar dhe me kolegët e ngushtë do árríni akòma më lárt. Buxhèti nuk do jetë i kèq, por nëse shpenzoni për veshje dhe objekte dekori për shtëpinë mùnd të keni trònditje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments