Saturday, December 2, 2023
HomeGenelParashikimi i fòrte si “tèrmèt”! Me siguri datat e sakta, mbani mend...

Parashikimi i fòrte si “tèrmèt”! Me siguri datat e sakta, mbani mend cfare ju pret

Humori do ju ndrýshojë shpesh gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni edhe gjëra shumë të gabuara. Nëse keni një lídhje yjet nuk do ndíkojnë pozítivisht dhe ka rrezík që të prèkin edhe lirinë tuaj në çift. Nuk do ndiheni gjíthë kohës mirë me partnerin dhe në disa momente mùnd ta ngrini zèrin edhe më shumë?

Ju beqárët do keni një ditë shumë pozítive dhe do árríni më në fùnd të gjèni personin tuaj më të përshtatshëm. Në pùnë, nëse po mèrrèni përkohësisht me diçka që nuk ka lídhje me fùshën tuja, lërèni dhe fokusohuni me gjërat thelbësore. Mos hùmbni kohë me gjëra pa rèndësi për momentin. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë të gjítha shpenzímet.

Demi Gjatë kësáj dite do doni të avanconi dalëngádalë në çdo fùshë dhe gjërat nuk do ju dùken aspak të ndërlíkuara. Nëse keni një lídhje qëndrojini besníkë partnerit tuaj sepse nëse bèni gjestin më të vogël dhe e trádhtoni atë do shkátërroni çdo gjë të bukur që e keni ndërtuar me shumë mùnd e sákrífica. Ju beqárët nuk do e gjèni terrènin e dùhur për të joshur e për të afrùar díkë pas vetes.

- Advertisement -

Në pùnë do jeni goxha të motivuar dhe do ecni párá me ritme goxha të shpèjta. Mùnd të pranoni edhe një projekt të ri që do ju propozohèt. Me financat dùhèt të jeni më të përgjegjshëm sepse në të kùndèrt situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Binjakët Ditë e mbùshur me momente të lumtura ka për të qene kjo e sotmja. Ju të dashurùarit më në fùnd do e rigjèni ekuilibrin dhe do keni një ditë të begatë. Mendimet nègátive do i lárgoni mènjèherë nga vetja. Për ju beqárët tákimet janë premtuese dhe prèj tyre mùnd të fílloni histori të mrekùllueshme.

Në pùnë do jeni më të vèndòsur dhe do ndrýshoni pak radhën e gjërave për të árrítur më parë atje ku doni. Në çdo moment ju dùhèt t’i bèni sytë katër. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme kështu që shmángni çdo shpenzím të teprùar që mòs mbèteni kèq.

- Advertisement -

Gaforrja Si dita e sotme pak keni káluar në jetë. Do ndiheni gjatë gjíthë kohës shumë mirë dhe të mbùshur shpirtërisht. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë e mbùshur me gëzíme të mëdhá. Në çdo moment do përjètoni emocione vërtet të veçánta dhe nuk do keni aspak për çfarë të ankòheni.

Ju beqárët dùhèt t’i bèni sytë katër pasi atëherë kur nuk do e prisni mùnd t’iu shfaqen personat më interesantë. Në unë do i përmbùshni me përpíkmëri të gjítha detyrat që iu janë dhënë dhe shefat nuk do kenë asnjë ankèsë për t’iu bërë. Buxhèti do jetë goxha i mirë pasi kohët e fùndít keni ditur si t’i organizoni të ardhùrat tuaja.

Luani Sot do jeni shumë të vëmendshëm ndáj çdo gjëje dhe do keni më shumë sukses. Nëse keni një lídhje do jeni shumë më sensualë dhe do bèni të pamùndurën që të kríjoni një atmòsferë pasionante. Do doni ta bèni partnerin të ndihèt si mbi re, por të kënaqeni edhe ju njëherësh.

Nëse jeni beqárë do entuzíazmoheni aq shumë nga një person saqë nuk do mendoheni gjatë për të pranuar propozímin që ai do ju bëjë. Puna nuk do ju ecë kèq pavárësisht se dosa kolegë do mùndohen t’iu nxjerrin kèq párá shefave. Financat do i menaxhoni me shumë maturi dhe nuk do ju dalin pròblème.

Vírgjëresha Nëse e bèni gjíthçka me dëshirën e mirë, gjërat do ju ecin siç e kishít ëndèrrùar sot. Nëse keni një lídhje asgjë nuk do jetë e pamùndure për ju. Marrëdhënia me partnerin do jetë emocionuese në çdo moment pasi të dyja palët do mùndoheni të shmángni rutinën.

Ju beqárët do jeni të palogjíkshëm dhe ka rrezík të hídhni hapa të gabuara. Në pùnë do keni një tekníkë shumë të mirë për të árrítur çdo gjë që dëshíròni. Asgjë nuk ka për të qenë e pamùndur për ju dhe do i habisni të gjíthë. Buxhèti do jetë i kënaqshëm dhe aspak pròblèmatík, mòs u shqètësoni. Po bëtë një menaxhim të mirë mùnd të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Peshorja Ka mùndësi që sot të gjèndeni përballë një dileme të vèshtírë, megjíthatë do e gjèni një zgjídhje. Nëse keni një lídhje e sotmja do jetë e bukur. Shumë gjëra kanë për të ecur për mrekùlli dhe ngjyrat do ríkthehen sërish. Ju beqárët do keni plòt tákime, por do hezítoni të hídhni hapa nga fríka e një zhgènjimi të mùndshëm.

Në ákt edhe nga hapat e gabuara mùnd të mèsosh shumë. Dùhèt të ndërmèrrni iniciativa në mënyrë që të árríni atje ku doni. Mirë është të mòs e lini kárrierën tuaj në duart e personave që nuk keni besim të plòtë. Sektor i financave do mbètet i njëjtë si më parë. Nuk dùhèt të shqètësoheni për asgjë.

Akrepi Mirë është që gjatë kësáj dite të mèrrni edhe vendime të rèndësishme sepse është momenti ideal. Nëse keni një lídhje, jeta juaj sentimentale do jetë shumë më e ngrohtë. Do jeni më të logjíkshëm dhe nuk do flisni me zè të lártë kur të kèrkoni diçka. Toleranca do jetë ajo që do ju afrojë me shumë me njëri-tjetrin. Edhe ju beqárët do keni një ditë euforíke.

Për ju gjërat do ndrýshojnë si asnjëherë më parë. Në pùnë tashmë do keni mùndësi të veproni dhe jo të qëndroni në një vend. Do lëvroni edhe disa fùsha të reja. Buxhètin do e mbáni nën kòntròll. Do jeni lárgpamës dhe do shpenzoni me llògari.

Shigjetari Edhe pse jeni mùnduar shumë sërish nuk do ndiheni plòtësisht të sígùrt për të bërë gjërat që keni menduar. Nëse keni një lídhje, jeta juaj ka për të qenë më e mirë. Nëse párá pak kohësh partneri ju ka kritíkuar për mungesat e herëpashershme dhe mòs shprèhjen e ndjenjave, sot çdo gjë do márre një tjetër rrjèdhë dhe zèmra do ndihèt më mirë. Ju beqárët dùhèt t’i mèrrni më seriozísht ftesat që do iu bèhen.

Në pùnë mùndoihu8ni të mòs e ngátërroni detyrën me miqësínë sepse vetëm keni për të hùmbur. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, prandáj bèni kùjdès me çdo hap që do hídhni.

Bricjapi Sot do jeni seriozè, por ama shumë seriozè. Nëse keni një lídhje partneri do e ketë të vèshtírë t’iu kuptojë dhe do druhèt t’iu propozojë diçka. Do i keni gjíthë kohës vetùllat e vrènjtura edhe pse ne ákt nuk do jeni të mërzítur apo me nèrva. Ju beqárët do jeni të fokusuar në gjëra të tjera sot dhe as që do e mbáni mendjen tek kríjimi i një lídhjeje.

Në pùnë do jeni shumë të përqendrùar dhe do ju shkòni deri në fùnd gjërave. Arritjet kanë për të qenë të jashtëzakonshme dhe do mèrrni propozíme për një detyrë shumë të rèndësishme. Buxhèti do mbètet i kënaqshëm.

Ujori Sado që të lùftoni gjatë kësáj dite për të ruajtur ekuilibrin dhe organizmin nuk do mùnd t’ia dilni dot mbánë. Ju që keni një lídhje do keni zènka dhe debáte të fòrta me partnerin. Në disa momente situata do jetë aq e tènsíonuar saqë vetëm ndíhma e miqve do ju nxjerrë nga katastrofa.

Ju beqárët mòs kèrkoni që gjërat të ndòdhin si me mágjí, por bèni edhe pak kohë durim. Në pùnë do mèrrni një lájm bòmbë që do ju mërzítë edhe më shumë. Mùnd të keni ndrýshim pozícioni ose edhe pùshim përfùndimtar. Për të pèrmírësuar financat mòs u mèrrni me gjëra jo lígjore sepse do i vuani gjatë pásojat.

Peshqít Të ëmbël dhe të dashur, por naívë, sot gjërat nuk do ju ecin ashtu si ju do dëshírònit. Nëse keni një lídhje qëndroni me partnerin dhe dashurojeni atë, por mòs i besoni verbërisht. Kur të mùndeni, kòntròllojeni me mënyra elegante që nuk kuptohen.

Ju beqárët që keni kohë që qëndroni në mbròjtje dhe nuk pranoni ftesat, nuk do i bèni dot ballë buzèqeshjes së díkujt sot. Ka mùndësi që një periudhë e bukur të fíllojë për ju. Në pùnë situata do jetë e ndërlíkuar sepse nuk do jeni plòtësisht të qártë për disa píka. Buxhèti do vazhdojë të mbètet dèlíkat dhe i pambròjtur në çdo moment.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments