Do ju ndále zèmren! Edhe bíngon e kápni, edhe lotárine e paráve, ja kujt i drejtohet Mèri

Sot nuk do jeni shumë në qejf për të durùar të tjerët dhe në shumë momente do e teproni me fjalët e rènda. Ju që keni një lídhje do jeni tek mase krènarë për veten dhe do e shihni partnerin më poshtë se vetja. Kjo gjë do kríjojë debáte të herëpashershme dhe mùnd t’iu lárgojë më tepër nga njëri-tjetri.

Edhe beqárët do jenë arrogantë dhe të gjíthë do mùndohen t’iu qëndrojnë sa më lárg. Në pùnë do ndiheni më të qetë sepse do ju mungojë shefi. Vetëm kùjdès mòs bèni muhabet me kolegët dhe të hárroni detyrat e dhëna. Në planin financiar do mbizòtërojë qëndrueshmëria gjíthë kohës.

Demi Sot do ju dùket síkur jeni ùlur midis dy kárrigesh dhe nuk do e kuptoni se çfarë ka që nuk shkòn,. Nëse jeni në një lídhje shpesh nuk do i kuptoni aspak gjërat që po ju ndòdhin dhe do ndiheni si të përhùmbur. Nëse nuk flisni sa me parë me atë që keni në krah do bini në dèprèsion.

Ju beqárët nuk do jeni aspak të bindur për personat që do iu joshin dhe do preferoni të mòs hídhni asnjë lloj hapi. Në pùnë mùnd të kaloni kríza të vèshtíra. Mos u trègòni kokëfòrtë, por pranojeni sa më parë ndíhmën e kolegëve. Në planin financiar do ju mbështesín fòrt të afërmit sepse përndrýshe nuk do ja dilni dot.

Binjakët Sot nuk do jeni aspak lunatíkë, përkundrazí do e dini mirë çfarë kèrkoni dhe do ecni drejt objektivave me besim të plòtë. Ju që jeni në një lídhje nuk do ndíeni lòdhje për asnjë moment dhe do bèni gjíthçka që ta bèni partnerin të ndihèt si nëpër ëndrra.

Dukë u kënaqur ai do kënaqeni mjaft edhe ju. Ju beqárët më në fùnd do tákoheni me personin që do ju pëlqejë ashtu si jeni dhe do ju sígùrojë një jetë fantastíke. Në pùnë do jetë komuníkimi, vèndòsmëria dhe lárgpamësia ato që do ju bëjnë të árríni sa më lárt. Do jeni edhe të matur dhe nuk do ju besoni verbërisht atyre që do ju thonë kolegët. Financat do i keni shumë të mira, por të tjerët do i bèni të kuptojnë të kùndèrtën.

Gaforrja Falë Hënës dhe Diellit që kësáj here do jenë báshkëpùnues, ju do jeni më të qártë dhe do i pranoni gábímet që keni bërë. Dhe këtë gjë do e bèni për çdo fùshë jo vetëm për sektorin financiar. Nëse keni një lídhje do mendoheni gjíthmonë párá se të flisni apo párá se t’i kèrkoni diçka partnerit për të mòs e vënë atë në síklet.

Nga ana tjetër nuk do e fájësoni atë për ndonjë pròblèm që do ju ndòdhë, por do reflektoni dhe do pranoni edhe gábímet tuaja. Ju beqárët do bèni goxha pèrpjèkje për të ndrýshuar statusín, por nuk do gjèni persona shumë të përshtatshëm. Në pùnë gjërat do fùnksíonojnë shumë më mirë nga më parë dhe do ndiheni të kënaqur. Për financat nuk do shqètësoheni sepse do jenë goxha të mira.

Luani Mërkùri dhe Neptuni do ju japin shumë fòrcë gjatë kësáj dite. Shpesh do kaloni nga mbròjtja në sùlm. Nëse keni një lídhje dita do jetë e ndarë më dýsh. Mëngjesi dhe dreka do jenë të këndshme dhe pa debáte, ndërsa mbrëmja disi e tendosur.

Kujdes me fjalët që do thoni. Ju beqárët ka shumë mùndësi të dashuroheni me zèrin e díkujt dhe do i qëndroni pas derisa ta bèni për vete. Sot thjesht sa do i jepni shkëndijat e párá të pëlqímit. Në pùnë mòs u ndálni për asnjë moment. Duke qëndrùar ne veprim do kríjoni opinion të mirë dhe askush nuk do mùnd t’iu bjerë në qafë. Me financat do jeni tej mase të kùjdèsshëm dhe gjèndja do ketë pèrmírësime të vogla.

Vírgjëresha Të sígùrt në vetvete, por aspak arrogantë, sot gjërat kanë për t’iu ecur më së miri. Ju të dashurùarit do mèrrni kënaqësi të fòrta nga márrëdhënia që keni kríjuar. Partneri do dijë përherë si t’iu mbájë në pëllëmbë të dorës dhe si t’iu dashurojë me pasion. Në mbrëmje temperaturat do rriten edhe më shumë. Ju beqárët do jeni specialistë të joshjes.

Dukë qenë se mùndësitë do jenë të shumta e pamùndur ta mbároni ditën pa fituar zèmrën e díkujt. Në pùnë do análizoni me kùjdès çdo gjë dhe do i kaloni pa u lòdhùr sfídat që do ju dalin párá. Në planin financiar do jeni me fat dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Peshorja Herë do ndërmèrrni iniciativa gjatë kësáj dite e here do vèndòseni ne pozícion mbròjtjeje. Do jetë Hëna ajo që do ju bëjë të paqëndrueshëm. Nëse keni një lídhje nuk do ndiheni plòtësisht të kënaqur pranë partnerit dhe në shumë momente do mendoni të qëndroni vetëm për pak kohë. Në ákt ashtu si partneri, as ju nuk do i shprèhni dot ndjenjat.

Ju beqárët nuk do jeni shumë të hapur ndáj tákimeve dhe do preferoni të qëndroni në prítje. Në pùnë do bèni mirë të reflektoni gjatë párá se të hídhni hapa sepse yjet nuk do i keni në krah. Çdo gjë do jetë më e vèshtírë se dje. Për financat do jeni më të kùjdèsshëm dhe nuk do abuzoni.

Akrepi Nëse nuk do ndiheni të sígùrt sot do shmángni gjíthçka dhe as nuk do tèntoni. Për ju që keni një lídhje komuníkimi do jetë thuajse i vdèkur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë e kënaqshme dhe nuk do árríni dot të sqároheni për asgjë,

Pasdite do ju pùshtojë mërzítja. Ju beqárët me mirë qëndroni edhe sot vetëm sepse páráshíkohen vetëm lídhje toksíke që do ju bëjnë të ndiheni kèq. Në pùnë mòs prisni që të gjíthë t’iu mbështesín dhe t’iu shtrojnë qílimat më të mirë që ju të ecni lirshëm. Mblídhni fòrcat dhe përgatituni për sfída. As sektori i financave nuk ka për të qenë i lehtë për t’u menaxhuar.

Shigjetari Sot nuk do jeni në humor shumë të mirë dhe shpesh do ju mungojë koherènca. Nëse keni një lídhje mùndohuni të mendoni më shumë për të ardhmen dhe t’i përkushtoheni me tepër atij që keni në krah. Po e latë pas dore për të plòtësuar disa qejfe personale do e hùmbni atë dhe do pendoheni për gjíthë jetën. Ju beqárët do keni qejf të joshni e të flírtoni, por në realitet nuk do e bèni dot.

Nuk prítet ndonjë gjë e re gjatë kësáj dite. Në pùnë nuk do e keni të lehtë të dilni nga vèshtírësitë ku jeni fùtur dhe nga ana tjetër askush nuk do ju mbështesë. Në planin financiar do jeni goxha të kursyer dhe do i mèrrni përfitimet më vonë.

Bricjapi Sot nuk do i kaloni etapat me nxitim përkundrazí do trègòheni të matur dhe të kùjdèsshëm përherë. Ju të dashurùarit do pèrdorni çdo lloj mjeti dhe mënyre për ta mbájtur pas vetes atë që keni në krah. Pasditja dhe mbrëmja kanë për të qenë të veçánta dhe të mbùshura me surpriza. Ju beqárët do trègòheni më të cívílizuar dhe do pranoni të dilni me disa persona edhe pa ju dhënë sígùri se mùnd të fílloni një lídhje.

Në ákt më mirë është të njiheni me disa e më pas të përzgjídhni më të përshtatshmin. Në pùnë, por nuk i respektuat procedurat dhe detyrat që iu janë dhënë nuk keni për të árrítur askund. Venusi do ju sjellë pak fat me financat, por gjíthsesi dùhèt të jeni të kùjdèsshëm.

Ujori Sot do përfitoni nga rrezet e ngrohta të Diellit për ta shijuar jetën dhe për të dalë nga monotonia. Nëse keni një lídhje qíelli juaj i dashùrisë nuk do ketë asnjë re. Do mèrrèni vesh shumë mirë me partnerin dhe së báshkù do kríjoni ambíentin e dùhur për t’u dashurùar plòt pasion. Në pùnë nuk do jeni shumë të motivuar për ta kèrkuar dashùrinë, por ajo do vijë tek ju si me mágjí.

Në pùnë do jeni shumë të fíksuar pas detajeve dhe mùnd të qëndroni edhe orë të zgjátura për të bërë me të mirën. Vërtet do lòdheni, por do fitoni simpatinë e shefit dhe nesër edhe párá më shumë. Buxhèti do jetë në gjèndje goxha të qëndrueshme.

Peshqít Marrja e kohës vetëm për vete do jetë një luks që nuk do e árríni dot gjatë kësáj dite. Për ju që keni një lídhje Neptuni do sjellë vèshtírësi dhe do ju nxitë të konflíktoheni me atë që keni në krah. Si ju ashtu edhe partneri do mendoni se keni të drejtë dhe do kèrkoni me ngùlm të dalë e juaja.

Nëse jeni beqárë zor se do e ndrýshoni edhe sot statusín pavárësisht se do e kèrkoni princin e kaltër kudo që të shkòni. Në pùnë pozícioni juaj do vazhdojë të jetë i fòrtë, or do keni shumë gjëra për të bërë në të njëjtën kohë. Shpesh shefat do ju vënë nën trysni. Buxhètin po e patët kùjdès nuk do keni as pròblèmin më të vogël.

Leave a Comment