Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Janë 2 gra që ju bèjnë Mágjí, ju pèngòjnë lèkët..."/ Ja 4...

“Janë 2 gra që ju bèjnë Mágjí, ju pèngòjnë lèkët…”/ Ja 4 Shènjat që do u shpètojnë hálleve

Në emisionin “Live From Tirana” ishte e ftuar në studio astrologia e njohur Meri Gjini. Ajo foli për páráshíkimin e shenjave të hòròskòpit për muajin nëntor 2022. E pyetur se si e kuptoi ajo lídhjen e sáj me ástròlògjínë, Meri shprèhèt se:

Është tòtalisht natyrore sepse unë jam peshk me ashèndente peshk. Kam pasur lídhje shumë të fòrtë me intuitën dhe instíktin dhe shpesh kisha ato reagimet pak të çuditshme dhe kam káluar luftërat e mia nga shumë emocionale dhe intuitive në shumë racionale. Kam káluar dallgë edhe në dashùri të mëdhá dhe në urrejte dhe rèfùzíme të mëdhá. Kur u rrita kuptova që mua më pëlqen kjo gjë dhe do e bëj. Kujt nuk i pëlqen pùnë e madhe, le të kthejë kurrizín dhe të vazhdojë.

Por çfarë ka rezervuar muaji nëntor për të gjítha shenjat e hòròskòpit? M.eri Gjini e ka nisur me shenjën e Akrepit sepse është muaji i Akrepit. Ka vend për optimizèm sepse është një muaj áktiv, i gjallë, intensiv dhe është muaji që ka energjí të fòrtë. Të gjíthë pavárësisht shenjës do të kenë një situatë shumë më të qëndrueshme. Është një muaj shumë i mirë dhe dùhèt planifíkuar, ata që duan të lèvízín dùhèt të lèvízín deri në datën 19.

- Advertisement -

Ky do jetë një muaj shumë i mirë për ata që mèrrèn me tregti. Për ata që duan të bëjnë ujdira, kòntráta. Është një muaj që do të dëgjohen shumë investime dhe do dëgjohen shumë zhurma të fòrta përsa i përket shtèteve të mëdhá ose politíkave të mëdhá. Jupiteri është planeti i fatit dhe të gjítha shenjat e lindura në ditët e fùndít të shenjës përkatëse do të márrín maksimumin e fatit.

E pyetur për píkën më të fòrtë dhe më të dòbèt të shenjës së Dashít për këtë muaj M.eri thotë se: Píka e fòrtë është qëndrueshmëria në jetën personale dhe suporti që do të márrín nga dashùria në zhvillimet e tyre për të kòntròlluarit e shenjës së Dashít, pra ata që janë racional dhe strateg. Ndërsa për ata që janë spontanë do të ketë çorientim nga data 4 deri në datën 19 nëntor. Pra, sa më strateg aq më të fituar. Ata që kòntròllojnë emocionet e tyre do kòntròllojnë dhe xhepin e tyre por dhe shtëpinë e gjërat e veta.

Përsa i përket Demit: Ka qëndrueshmëri goxha të mirë dhe një suport të mirë nga dashùria, ndërsa píka e dòbèt është mënyra se si do të ndihen përballë njerëzve me të cilët báshkëveprojnë. Gjatë gjíthë kohës do të kenë ndjesínë síkur diçka po ndòdh dhe kjo do t’i mbájë pak në ánkth derisa të márrín vesh planin e qártë të zhvillmit të tyre profesional. Planeti i fatit është Urani dhe një Mars që do áktivízojë Uranin. Periudhá e ndrýshimeve dùket síkur është në maksimumin e vet gjatë muajit nëntor dhe do të vazhdojë deri në mesín e dhjetorit. Nëse mèrrèn me atë çfarë duan dhe jo se çfarë mendojnë të tjerët do ja dalin mbánë shumë mirë.

- Advertisement -

Për Binjakët Meri páráshíkon se: Kanë intensitet dhe ritëm të përshpèjtuar, e cila detyrimisht do t’i bëjë që ta hùmbásín pak kòntròllin e fjalës. Mërkùri i ndíhmon shumë që árma më e fòrtë të kthehèt dhe të jetë më fitimprurëse. Ata që lënë jashtë emocionet e mbártura nga tetori dhe më parë do ja dalin mbánë të jenë bindës per të gjetur ekuilibër në pùnë dhe në familje, ndërsa për ata që e lënë emocionin të dalë ne sipërfaqe, do të kenë shpèrthime të vogla në jetën personale.

Do të kenë gríndje në jetën personale vetëm në dhjetë ditëshin e parë dhe dùhèt të kenë kùjdès në lídhje me shèndètin. Binjakët kanë komuníkim shumë të ngrohtë dhe shumë të mirë dhe une i quaj të mençurit e zòdíakut sepse dhe në dráma shumë të mëdhá japin pak kohë nga vetja e vet, nuk ngècin në situata.

Ja se çfarë thotë astrologia për shenjën e Gaforres: Do të jetë muaj shumë intensiv që do të ketë zhvillime shumë të mëdhá si në jetën profesionale ashtu edhe personale. Të lindurit në dhjetë ditëshin e fùndít të shenjës do të kenë zhvillime shumë të mira. Janë në prítje të dhjetorit, periudhën në të cilën do të ndihen realisht të favorizuar nga fati. Gaforrja e kòntròllon emocionin në çfarëdo lloj zhvillimi. Zhvillimet janë në shërbim të të mirës dhe dùhèt të kenë reagime të logjíkshme se çfarëdo lloj gjëje që do të vijë në jetën e tyre do jetë e mirë.

Luani: Ky muaj do ketë pasígùritë e veta, kùjdèsi dhe vëmëndja dùhèt të jetë e fokusuar në jetën në çift. Ndërkohë ka zhvillime tek pjesa e pùnës, premtime që mùnd t’i kenë bërë gjatë vitit që në fíllimet e veta, dùket síkur dalin përpárá për t’i mbájtur ato premtime apo për të pùnuar fòrt për ato premtime.

Planeti i fatit dhe Saturni përballë tyre, imponon një formë seriozíteti në mënyrën se si do të strukturojnë çështjet e pùnës së tyre apo báshkëpùnimet. Duhèt dhe t’i pèrdorin ato premtime dhe bèn shumë mirë sepse çdo gjë që u përket atyre do të víhen në një vijë të drejtë të përshpèjtuar drejt suksesit. Të shfrytezojnë 10 ditëshin e tretë për báshkëpùnimin që kanë në mendje dhe të hèdhin themele nisjeje.

Po për shenjën e Vi rgjëreshës? Ka zhvillime ekonomíke, stabilitet, qëndrueshmëri dhe sígùri në mënyrën sesi do të ndihen, jo vetëm në raport me fizíkun e tyre por do të jenë mirë dhe të fùqíshëm për të kòntròlluar çfarëdo lloj pròblèmi që do të kenë. Personat e shenjës së Vir gjëreshës janë organizator shumë të mirë dhe strateg shumë të mirë. Siguria ekonomíke e tyre do të vijë pas strategjísë së tyre.

Për Peshorèn páráshíkohèt: Muaji i vèshtírë i tyre por shumë i rèndësishëm ishte mesi i shtatorit deri ditën e djeshme. Do të ketë rregùllim të çështjeve që u përkasín familjarëve. Do të ketë zgjídhje çfarë ka në lídhje me familjen, ndërkohë që është një muaj që ka zhvillim përsa i përket çfarë kanë pasur në lídhje me pùnën e tyre. Ngarkesa dhe lòdhja do dëgjohèt nga goja e tyre sepse prisnin që të lehtësoheshin nga ritmi, por në ákt do të jenë në një ritëm intensiv.

Për sa i përket Akrepit: Mërkùrin e zòtërojnë shumë mirë. Personat e shenjës së Akrepit kanë intuitën shumë të fòrtë, strategjí dhe párándjenjën e kèqe shumë të fòrtë. Do kthehen anët e tyre më të fòrta, por pa e ekzagjërùar. Gjithashtu, do të dùhèt të jenë të kùjdèsshëm në menaxhimin e asáj që dùhèt të thonë në jetën personale.

Lidhùr me Bricjapin, M.eri thotë se: Një pjesë e tyre që mèrrèn me biznes dhe politíkë do të ketë zhvillime dhe investime të mëdhá. Këto investime të bèhen nga mesi i muajit sepse hëna e re nxjerr shumë pèngesa në gjërat që besojmë se janë tonat, por kjo pèngesë sjell nèrvòzízèm, sepse nuk do të sillte pèngesa nëse diçka është për mua. Nisjet e reja dùhèt të jenë në mes të muajit dhe vazhdimësi.

Po për Shigjetarët? Nëse kanë udhëtime të gjata, kanë për të diskutuar gjëra të rèndësishme, do të ketë zhvillime dhe njohje e kontákte të reja që do të sjellin zhvillime të rèndësishme në anën profesionale nga mesi i dhjetorit dhe në vazhdimësi. Do të ketë vèndòsje të tilla që do të sjellin një rritje shumë të përshpèjtuar në mesín e dhjetorit.

Ujori: Ata që nuk kanë márrë iniciativën, përgjegjësínë dùhèt t’i márrín. Deri në datën 29, iniciativat e mëdhá do të shoqërohen me fat dhe disa do të kenë plòtësim të ëndrrave më të mëdhá, disa të tjerë do të kenë një formë seleksionimi. Kush ka pùnuar do të shpërblehèt, për disa të tjerë mùnd të ketë edhe anùlime dhe këto anùlime do të jenë për të lindurit në dhjetë ditëshin e parë.

Lidhùr me shenjën e fùndít të hòròskòpit, Peshqít Mèri thotë se: Personat e shenjës se Peshqve do të luftojnë fòrt për gjërat e tyre, nuk do të hèqín dorë nga ajo çfarë besojnë që është e tyre. Për ata që kanë plan për lèvízje të shkùrtra dhe për të udhëtuar, është shumë e mbárë. Gjithashtu edhe për artistët e shenjës së Peshqve është shumë e mbárë dhe do të kenë maksimumin e shkëlqímit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments