Friday, September 29, 2023
HomeGenelNë verë apo në vjeshtë? Temperaturat po shënojnë shumë lárt, cfarë prítet...

Në verë apo në vjeshtë? Temperaturat po shënojnë shumë lárt, cfarë prítet të ndòdh ditën e mërkurë

Për ditën e Mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndíkimin e kushteve atmòsferíke të qëndrueshme për shkák të masave ajrore relativisht të thata me origjínë nga Afríka e Veriut.

Moti páráshíkohèt i kthjellët në të gjíthë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare (transparènte dhe të lárta) në orët e mesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpèjtësi mesatatare deri në 5m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitojë shpèjtësi deri në 8m/sek.

- Advertisement -

Temperaturat páráshíkohen:

në zonat malore 14 deri 32°C                                                                                                                       

në zonat e ùlëta 13 deri 36°C                                                                                                                          

- Advertisement -

në zonat bregdetare 16 deri 34°C

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments