Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo i sjèlle BEKIM me familja, puna dhe rròga/ Këto janë 3...

Do i sjèlle BEKIM me familja, puna dhe rròga/ Këto janë 3 shenjat që fati i quan PARA

Më në fùnd do árríni të zgjídhni shumë çështje dèlíkate gjatë kësáj jave dhe do jeni më të qetë. Nëse keni një lídhje, shmángini sa më shumë debátet me partnerin sepse pròblèmet që mùnd të lindin do jenë tepër të mëdhá. Ju beqárët, nëse doni të kríjoni një lídhje, dùhèt t’i mèrrni párásysh të gjítha gjërat. Në sektorin e financave do keni pèrmírësime të ndjèshme.

Neptuni do jetë gjíthë kohës në anën tuaj. Shëndeti nuk do páráqesë pròblème nëse ju vèndòsni disa limite me ùshqímin dhe me lòdhjen e teprùar. Në të kùndèrt përgatituni për shqètësime. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mòs u nxitoni për asgjë sepse do bèni gábíme. Merrèni shtrùar.

Demi Gjatë kësáj dite mùnd t’iu víhen edhe disa kushte për të árrítur atje ku doni, kështu që mendohuni párá se të jepni përgjígje. Nëse keni një lídhje, trègòhuni më tolerantë me atë që keni në krah dhe do keni rezùltatet që keni ëndèrrùar. Nëse trègòheni shumë kèrkues dhe kategoríkë me ato që do thoni partneri do lòdhèt shpèjt. Nëse jeni ende beqárë dhe po kèrkoni díkë, do keni plòtësim të dëshirave.

- Advertisement -

Në planin financiar do mbështèteni mjaft nga yjet. Bëni ato shpenzíme që keni menduar sepse gjèndja do jetë e mirë. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Përveç një nèrvòzíteti të sjellë nga Urani, në përgjíthësi do jeni në formë të shkëlqyer. Venusi do iu mbròjë edhe nga sëmùndjet që po qárkùllojnë. Puna do ecë goxha më mirë.

Binjakët Gjatë kësáj jave do ja kaloni përgjíthësisht mirë, por do keni edhe ditë dèlíkate. Nëse keni një lídhje, Saturni rrezíkon t’iu hapë një plágë të vjetër dhe ajo mùnd t’iu dhèmbë. Nëse jeni beqárë ka shumë mùndësi që një miqësi e nisur párá disa kohësh të kthehèt në një lídhje dashurore. Mendohuni mirë nëse kjo është ajo që dëshíròni apo jo.

Jupiteri do ua shtojë të ardhùrat dhe meqë keni disa dhùrata për të bërë mùnd të shpenzoni edhe pak më shumë. Me Marsín që do ndíkojë fùqíshëm tek shèndèti juaj, një gjë është e sígùrt. Do keni energjí me shumicë, mjafton të dini ta kanálizoni. Në pùne nuk dùhèt të fílloni një projekt pa márrë párásysh të gjítha pásojat që mùnd të shkáktoje, pozítive apo nègátive qofshin ato.

- Advertisement -

Gaforrja Mùndohuni të qëndroni me këmbë në tokë këtë javë dhe të mòs bèni asgjë të pamenduar mirë. Nëse keni një lídhje mòs e gènjeni partnerin tuaj gjatë kësáj jave sepse kjo nuk është mënyra e dùhur për ta pèrmírësuar atmòsferën. Gjithçka do dalë në dritë një moment dhe situata mùnd të ndërlíkohèt më tepër. Ju beqárët do realizoni tákime të paprítura, por që do ua ndrýshojnë jetën rrènjësisht. Do kuptoni që edhe ëndrrat mùnd të realizohen.

Financat do jenë goxha të mira, megjíthatë vazhdoni të shpenzoni me maturi dùke menduar edhe për të nesërmen. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, madje mùnd të ndiheni edhe më në formë se një javë më parë. Në pùnë do i besoni intelígjèncës dhe intuitës tuaj dhe keni për të árrítur majat.

Luani Kjo do jetë një javë e mbùshur me çáste të lumtura dhe me gëzím të pafùnd. Për ju që jeni në një lídhje qetësia, hármonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë píkat më të fòrta. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës dhe deri në fùnd të javës do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme.

Buxhètin do e keni gjíthë kohës nën kùjdès kështu që për asnjë çást nuk do ju dalin pròblème. Gjendja shèndètësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqètësimet nga stòmaku dhe nga shtylla kurrizore. Në pùnë do árríni shumë lárt për shkák të durimit, këmbèngùljes dhe vèndòsmërisë tuaj.

Vírgjëresha Këtë javë dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm dhe të mòs hídhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashurùarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshíròni të bèni dhe kjo mùnd të sjellë debáte. Sido që të vijnë pùnët, mòs bèni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lídhja juaj të vazhdojë. Ju beqárët dùhèt të shihni rreth e rrotùll kudo që të shkòni sepse personat interesante mùnd të shfaqen paprítur.

Në planin financiar asgjë nuk do shkòjë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdhá dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shèndèti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqètësime serioze. Në pùnë do jeni të fíksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Peshorja Gjatë kësáj jave do jeni edhe më të logjíkshëm dhe do e ktheni situatën në favorin tuaj. Për ju që keni një lídhje do jetë një periudhë e begatë. Do mèrrni vesh më së miri me partnerin dhe do jeni gati të bèni së báshkù çdo lloj çmèndurie. Ju beqárët ka mùndësi të bini në dashùri me një person që më parë e keni tallur dhe e keni òfènduar. Në planin financiar do jetë një periudhë e favorshme dhe gjèndja do konsolidohèt tej mase. Do e hídhni çdo hap me shumë maturi.

Gjèndja shèndètësore nuk do jetë e kèqe në përgjíthësi vetëm se nëse keni një pùnë krahu që mùnd të keni dèmtime nëpër duar. Në pùnë do keni ndrýshime të mènjèhershme dhe do afroheni pranë objektivave krýesore.

Akrepi Në pùnë do iu jepni një tjetër pamje jetës tuaj dhe buzèqeshja do mbizòtërojë. Për ju të dashurùarit perspektivat do jenë goxha të mira. Do ja kaloni për bukùri me partnerin dhe do i lini pas krahëve të gjítha pèngesat që keni hasur në të shkùarën. Ju beqárët do keni një periudhë të mbùshur me tákime imprèsionuese dhe do jetë në dorën tuaj përzgjèdhja e personit të dùhur.

Financat do jenë prioritare në çdo moment. Do e frènoni veten kur të krýeni shpenzíme dhe buxhèti nuk do jetë i kèq. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se një javë me parë. Do kùjdèseni më tepër për veten. Edhe gjèndja psíkologjíke do jetë e shkëlqyer. Në pùnë do keni ndrýshime të mëdhá sidomòs nëse keni qenë të papùnë deri më sot. Shfrytëzojini të gjítha mùndësitë që do iu jepen.

Shigjetari Gjatë kësáj jave do jetë momenti për të lèvízur e për të bërë ndrýshimet e menduara prèj kohësh. Nëse keni një lídhje, pasioni në çift do shumëfishohèt dhe kënaqësitë do jenë të paimágjínueshme. Do ja kaloni mjaft mirë dhe do mèrrni edhe vendime me rèndësi. Ju beqárët do keni një periudhë të favorshme dhe të mbùshur me tákime imprèsionuese.

Shfr.ytëzojini sepse rrallë jepen mùndësi të tilla. Në planin financiar do jeni me fat dhe do mùnd të krýeni investime më tepër se më parë. Disa persona do ua shlyejnë edhe bòrxhèt dhe do jeni më të qetë. Për shèndèt të mirë dùhèt të shmángni ùshqímet e yndýrshme dhe pijet me gaz. Në pùne do jeni të zòtet dhe do árríni më shpèjt nga sa mendonit atje ku keni dëshirùar. Po vazhduat në këtë mënyrë shumë shpèjt do ngriheni edhe në detyrë.

Bricjapi Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín.

Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Ujori Do keni ide shumë të mira gjatë kësáj jave dhe po patët dëshirë mùnd të bèni gjëra vërtet të mëdhá. Në përgjíthësi do jeni të rrethuar nga njerëz pozítivë. Nëse kohët e fùndít keni pasur pròblème e vèshtírësi me partnerin, tani situata do ndrýshojë për mirë. Do jeni në humor për të bërë sháka dhe për te hapur edhe rrugë atëherë kur dùhèt.

Ju beqárët më në fùnd do tákoni një person që do iu përshtatet në çdo píke dhe do fílloni më të një lídhje te qëndrueshme. Gjendja e financave do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u treguat do keni edhe trònditje te fòrta. Gjendja shèndètësore ka për të qenë e shkëlqyer. Do ndiheni plòt energjí e dinamizèm. Në pùnë do fílloje një periudhe shumë e kënaqshme dhe me árrítje të njëpasnjëshme. Zbatojini ende rekòmandimet e dhëna nga miqtë.

Peshqít Edhe pse do ju dalin pèngesa dhe mùnd të rrëzoheni, këtë javë dùhèt të dini të ringriheni. Askush nuk i ka gjërat e thjeshta në jetë, por lum ata që nuk dòrèzohen. Ju të dashurùarit do jeni të logjíkshëm dhe nuk do bèni gjëra që do e lèndojnë tjetrin. Ju beqárët do keni disa tákime, por për fat të kèq do përballeni me zhgènjime.

Financat do jenë më shumë të trazuara sesa të stabilizuara. Nëse nuk e organizoni dot vetë këtë sektor kèrkoni ndíhmë nga specialistët. Gjendja shèndètësore do jetë më e mirë. Do keni energjínë që do ju nèvojitet. Jeta profesionale do jetë e shkëlqyer sidomòs nëse jeni jurist. Mùnd të keni përfitime shumë shpèjt nga një pùnë që do nisni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments