Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Nesër bëni kùjdes, janë 2 femra që ju sjèllin tèrs..."/ Ja kush...

“Nesër bëni kùjdes, janë 2 femra që ju sjèllin tèrs…”/ Ja kush dhe nga kush të rùheni

Te dashur ju dashe, Hëna, Neptuni dhe Dielli do sùlmojnë njëri-tjetrin gjatë kësáj dite dhe do ju bëjnë të hùmbni arsyen. Ju të dashurùarit do trègòheni dominues dhe shumë stríktë me atë që keni në krah dhe kjo gjë ka për të sjelle debáte dhe vèshtírësi të njëpasnjëshme.

Urdhra mòs jepni sepse askush nuk do ju durojë dot. Ju beqárët do keni një ditë kaotíke dhe pa asnjë mùndësi të mirë. Në pùnë, nëse do ju dùhèt të shkòni në mbledhje, mùndohuni të mèrrni fjalët, por páráprakisht përgatituni çfarë do thoni. Gjeni mënyrën edhe për t’u shfájësuar për gábímet. Financat nuk do kenë aq te mira sa për të bërë investime.

Te dashur Dema, Në shumë momente nuk do reflektoni mirë sot dhe nuk do dini as si të veproni. Nëse keni një lídhje mbájeni sa më afër atë që dashuroni, shprèhjani ndjenjat dhe mbùsheni me ledhátime. Duke ndíer entuzíazèm dhe hare ai as nuk do shohë díkë tjetër.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt të reagoni mènjèherë ndáj flírtimeve, por dùhèt të luani pak lojën. Në këtë mënyrë personat do bëjnë edhe më shumë pèrpjèkje për t’iu pasur pranë. Në pùnë do jeni paska të shpërqendrùar dhe rrëmujë në mëngjes, por gjíthçka do ndrýshojë pas disa kritíkave të miqve. Në planin financiar do keni shumë fat.

Binjakët e nderuar, Sot do ju ríkthehèt buzèqeshja dhe dëshira për të jetuar. Nëse jeni në një lídhje do e kuptoni fare mirë se partneri ka më shume nèvojë për alegri e përkëdhelje dhe do mùndoheni ta ndrýshoni sjelljen. Pasdite ai mùnd t’iu bëjë edhe disa propozíme, të cilat mirë është t’i pranoni.

Ju beqárët nuk dùhèt të jeni më shumë stríktë, përkundrazí dùhèt të trègòheni më të hapur ndáj njohjeve të reja. Në pùnë do keni më shumë mùndësi për të treguar vlerat që keni dhe do ecni goxha përpárá. Bëni vetëm pak kùjdès nga zília e të tjerëve. Në planin financiar do keni reflekset e dùhura dhe do i mbáni lárg pròblèmet.

- Advertisement -

Gaforre, Hëna do ju bëjë shumë mòsbesues sot. Nga ana tjetër do e teproni edhe me ankèsat çka mùnd t’i acárojë ata që keni pranë. Nëse jeni në një lídhje, sot do jetë dita e reflektimit të gjatë. Do e pyesni veten për gjërat që doni të bèni më tej dhe mùndet edhe të diskutoni më hapur me atë që keni në krah.

Besojini ato që ai do iu thotë sepse ju do me të vërtetë shumë. Nëse jeni beqárë nuk do ja keni besën askujt dhe do keni fríkë te hídhni hapa. Në pùnë mòs kèrkoni të realizoni gjíthçka në një moment të vetëm sepse është e pamùndur. Mos prisni as që díkujt t’i vijë kèq dhe t’iu ndíhmojë. Financat do jene me dèlíkate se dje.

Luane te mbare, Gjatë ditës së sotme do jeni shpesh me nèrva dhe nuk do logjíkoni párá se të veproni. Ju të dashurùarit do e acároni partnerin tuaj me tekat dhe komplekset që do keni. Në një moment atij mùnd t’i vijë edhe në majë të hundës e të kèrkojë t’iu lárgojë.

Nëse jeni ende vetëm, Plutoni do ju bllokojë dhe nuk do mùndeni dot as të flírtoni me disa persona. Nuk është kjo dita juaj më me fat. Në pùnë do ju ngarkojnë akòma më tepër me një detyrë të re për të cilën nuk jeni shumë kompetèntë. Kërkoni ndíhmë nga kolegët sepse përndrýshe nuk do ja dilni dot. Të ardhùrat do fíllojnë të dòbèsohen sepse do shpenzoni nga mërzítja.

Vírgjëreshat e bukura, Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fùndít, Dielli do ju ndíhmojë të rregùlloni gjíthçka. Nëse keni një lídhje do i kuptoni gábímet e bëra dhe do jeni më të gatshëm të báshkëpùnoni me partnerin për të mirën e të dyja palëve. Në mbrëmje dilni díku dhe provoni diçka ndrýshe.

Ju beqárët më mirë mòs tèntoni të bèni asgjë më shumë sesa disa flírtime sepse sot nuk është koha e përshtatshme. Në pùnë dùhèt të mèrrni ‘’ármët’’ në krah dhe të fílloni lùftën për të árrítur fitorèn e madhe. Mos nënvlerësoni asnjë ármík. Për financat do keni aleat Jupiterin dhe situata di jetë më e normalizuar.

Peshore, Sot do jeni në humor dhe do ndiheni më të lirë për të bërë atë që dëshíròni. Nëse keni një lídhje do i shmángni gjíthë kohës konflíktet dhe do hapni rrugë vetëm që márrëdhënia me partnerit të ecë sa më mirë. Mùnd të provoni edhe ndonjë çmènduri të vogël që mùnd të shtojë emocionet.

Ju beqárët mòs pranoni të afroni persona që ju shohin si objekt sèksual. Më mirë qëndroni edhe sot vetëm sesa të vuani më vonë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe nuk do e lëshoni veten as kur të rrëzoheni. Deri ne sekondèn e fùndít do keni besim që gjërat do rregùllohen. Financat do i menaxhoni me kùjdès dhe nuk do keni pròblème.

Akrep, Sot do e keni paksa të vèshtírë të bèni zgjèdhje sepse do ju vijnë në mendje shumë mendime njëherësh. Ju të dashurùarit nuk do árríni dit t’i shmángni konflíktet. Disa të ashtuquajtur miq, në vend që t’iu ndíhmojnë, do ju fùtin në tèlashe akòma më të mëdhá kështu që dùhèt të bèni kùjdès.

Ju beqárët do keni shumë dëshirë të joshni e të guxoni, por do keni fríkë dhe ánkth për vijimësínë. Kjo gjë do ju pèngojë të veproni. Në pùnë, edhe pse kohët e fùndít nuk keni pasur shumë árrítje, eprorët do ju besojnë disa çështje të rèndësishme. Mos u fríkësoni, por mblídhni fùqítë dhe keni për t’ia dalë. Me shpenzímet mòs bèni asnjë lloj çmèndurie.

Shigjetar, Do jeni të paqëndrueshëm në mendime gjatë kësáj dite dhe as vete nuk do e dini çfarë doni të bèni. Nëse keni një lídhje do hezítoni të flisni për gjërat që ju shqètësojnë dhe kjo do e përkèqësojë edhe më shumë márrëdhënien me jush.

Nëse jeni beqárë do flírtoni here pas here me persona që janë të zènè dhe mùnd t’iu fùteni tèlasheve. Në pùnë do keni gjatë gjíthë kohës përshtýpjen síkur po ecin në një terrèn të minuar dhe do keni fríkë për çdo lloj hapi. Për asnjë çást nuk do ndiheni të qetë. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por fálë ndíhmës së të afërmve nuk do mbèteni pa párá në xhep.

Bricjap, Neptuni do ju nxitë shpirtin e análizès gjatë kësáj dite dhe nuk do hídhni hapa pa qenë plòtësisht të bindur. Ju të dashurùarit do mendoni gjíthë ditës si ta surprizoni partnerin dhe në momentin që do veproni do jeni ju që do surprizoheni. Përveç dhùratave dhe fjalëve të ngrohta ai do iu japë edhe një mesazh shumë të rèndësishëm.

Nëse jeni beqárë, sot do afroheni me persona të thjeshtë dhe të qeshur. Në pùnë, nëse mendoni se keni më shumë aftësi dhe nuk ndiheni mirë në pozícionin që jeni, mòs ngurroni të kèrkoni ndrýshim pozícioni. Nuk hùmbisni asgjë nëse tèntoni. Me shpenzímet do jeni paksa të pakùjdèsshëm dhe mùnd një përkèqësim të vogël të situatës.

Ujoret, Do argëtoheni pafùndësisht gjatë kësáj dite dhe ndonjëherë do ngátërroni ëndrrèn me realitetin. Ju të dashurùarit do jeni shumë më të hapur për eksperienca të reja mjafton që të përjètoni eufori. Partneri do ju bëjë propozíme interesante dhe mùnd t’iu çojë në një botë tërësisht ndrýshe, por plòt ngjyra.

Ju beqárët dùhèt të ecni sipas ndjenjave dhe nuk dùhèt të pranoni të dilni me zor me díkë. Në pùnë do ju dùhèt herë pas here të improvízoni për të dalë nga vèshtírësitë që do ju dalin. Në planin financiar príten disa ndrýshime të vogla pozítive.

Peshqít, Sot do keni imagjínátë shumë të zhvilluar dhe do bèni edhe gjëra që më parë nuk ua ka márrë mendja. Në ákt kjo sjellje nuk do ju çojë në rrugën e dùhur. Nëse jeni në një lídhje mbájeni më pranë partnerin dhe mòs e lini pas dore.

Nëse ai fíllon t’iu shmánget dhe të mënjanohèt dijeni se po i dilni nga qejfi fále sjelljes së kohëve të fùndít. Nëse ende jeni beqárë mòs u trègòni impùlsive sepse do pendoheni për gjíthë jetën. Në pùnë nuk do ndiqni ritmin e dùhur dhe nuk do i organizoni si dùhèt gjërat. Asgjë e mirë nuk prítet për ju. As financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments