Friday, September 29, 2023
HomeGenel"Nga 10 e 18 Tetori, shtòjnë zerot në bankë..."/ Prísni mílíonat ju...

“Nga 10 e 18 Tetori, shtòjnë zerot në bankë…”/ Prísni mílíonat ju 4 shènjat e lumtura

Eshtë tetor, per LUANET, gjethèt kanë márrë ngjyrë të artë dhe ju dùhèt të se s’bèn të bèni një xhiro të gjatë për të shijuar pamjet píktoreske të natyrës. Merrni disa ditë pùshim dhe zgjídhni një vend për një fùndjavë të gjatë, universi është në anën tuaj.

Fundjavat më të mira do të jenë ato të 2-3, 9-10, dhe 16-17 tetorit. Nëse doni një sugjerim, zgjídhni 9-10 tetorin për t’u árrátisur nga rùtina. Hëna e Re ju ka gjetur dùke shkrùar, apo dùke pùnuar për një projekt të ri: mùnd të jeni dùke lançuar një aplíkacion, podcast, dùke përfùnduar një libër, etj. Nëse i përkisni kësáj fùshe bëjeni tani.

Mund t’ju kenë kèrkuar të firmòsni një kòntrátë, për një shtëpi të re, etj, por mòs e bèni tani. Prisni derisa Mërkùri të dalë nga prapavija pas datës 18 tetor. Dita perfekte për përfùndim márrëveshjesh dhe fimòsje do të jetë 31 tetori. Udhëtimet janë sërish në axhendèn tuaj rreth datës 20 dhe kësáj here po konsideroni një distancë edhe më të lárgët. Nëse jeni të lídhùr, partneri/ja do të ishte gati t’ju báshkòhej dhe t’ju mbështèste në çdo ide.

- Advertisement -

Përsa i përket pùnës, báshkëpùnimet do të shkòjnë shumë mirë. Ti dhe një nga kolegët e tu jeni në të njëjtën linjë dhe do të keni çdo sháns për të kríjuar dhe përfùnduar projektet siç i mendoni ju. Thjesht fokusohuni dhe prisni shpërblimin.

Një nga ditët më të lumtura të këtij muaji do të jetë e premtja e 15 tetorit. Mùnd ta shpènzoni në një restorant elegant, në një vend të veçántë apo dùke bërë blèrje. Më në fùnd, ditë me katër yje për romancën do të jetë 28 tetori, kur Afërdita dhe Shigjetari do të jenë në shenjën e Ujorit. Thuajse çdo gjë do të çelë vetë dhe krejt paprítur, që nga një lídhje e bukur deri tek lançimi i një projekti të ri. Në 30 tetor, do ta gjèni veten të zènè me pùnë. Fundi i tetorit romantík dhe dhe aventurier do t’ju përgatisë për nëntorin e orientuar 100% drejt kárrierës. Bëhuni gati!

Me sígùri ju VírGJèresha, keni vèndòsur që në tetor të bèni párá. Në ákt, gjíthë veprimet tuaja këtë muaj do të përkthehen në gjènerim të ardhùrash dùke ndíkuar pozítivisht financat tuaja. Nëse jeni të vetëpùnësuar, mùnd të jeni dùke kèrkuar një biznes të ri, e ndërsa nëse pùnoni për díkë, do të gjèni guximin të kèrkoni rritje rroge. Bëjeni mènjèherë pas Hënës së Re të 6 tetorit, pasi është kohë ideale për të kèrkuar një rritje page dhe për të márrë përgjígje pozítive.

- Advertisement -

Nuk keni shpirt materialisti, por tetori juaj lídhèt shumë me párátë. Do të doni të llògarisni shpenzímet, të kurseni, fitoni dhe investoni. Me Marsín në shtëpinë tuaj të dytë, (të të ardhùrave dhe zòtërimeve) keni harxhuar më shumë párá se zakonisht, por kjo për shkák të shtrènjtësisë së gjërave. Faturat më të lárta se zakonisht e justifíkojnë dëshirën dhe vèndòsmërinë për të pùnuar më fòrt. Në 17-18 tetor, veprimet tuaja do të shpërblehen fálë edhe pozícionit ndíhmues së Marsit.

Do të jeni të zènè me pùnë dhe projekte të cilat do të shtohen ditët në vijim. Mesazhi është i qártë: Nëse doni të shtòni zerot në bankë, pùna është aty dhe shpërblimet janë bujare. Mjafton të fokusoheni.

Më shumë párá do të vijnë me Hënën e Plòtë të 20 tetorit. Do të doni të mèrrni një kredi për një shtëpi, të investoni më shumë në biznesín tuaj, apo investime të tjera që i mendoni prèj kohësh. Udhëhèqësi juaj, Mërkùri është në prapavijë dhe gjatë kësáj kohe siç e dini s’është mirë të mèrrni vendime dhe as të nisni iniciativa të reja. Mos firmòsni kòntráta dhe mòs pranoni asnjë márrëveshje pa këshillën e avokatit. Edhe për të investuar në portofolin tuaj, dùhèt të prisni deri pas datës 18.

Një nga ditët më të mira është 31 tetori dhe mùnd ta shfrýtëzoni si të doni mágjínë e sáj. Mùnd të mbýllni një márrëveshje, mùnd të blini një makinë të re, apo të udhëtoni. Gjithçka do të shkòjë sipas mënyrës suaj. A është fokusi i këtij muaji vetëm tek párátë? Po! Shanset e mëdhá për dashùrinë i keni në 2022-in, por tani për tani mèrruni me portofolin. Financat e mira ju japin gjíthnjë mùndësi të reja dhe kjo që sápo thamë është muzíkë për veshët e një Vírgjèreshe.

Eshtë muaji juaj i ditëlindjes PESHORE, dhe keni arsye për të qenë të gëzuar! Vitet e shkùara planetet jo gjíthmonë kanë qenë në pozícione të favorshme gjatë tetorit, por fatmirësisht një pjesë e mirë e planeteve të vèshtíra kanë lèvízur prèj aty. Momenti kýç është Hëna e Re në Peshore, që do të sjellë një cíkël të ri dhe shumë interesant këtë ditëlindje.

Do të ndjeni që keni shumë më tepër kòntròll mbi jetën tuaj në çdo aspekt. Kjo Hënë e Re do të hapë një derë të re energjíe që mùnd të zgjasë për disa javë, ose edhe muaj dhe mùnd ta shfrytëzoni në dobi të dëshirave tuaja. Ju e dini çfarë është më e rèndësishme për ju, prandáj bèni hapa párá për ta árrítur ëndrrèn tuaj mènjèherë pas Hënës së Re të 6 tetorit. Universi po dëgjon gjíthçka. Kur nisni një projekt të ri apo përfshíheni në diçka shumë të rèndësishme (personale apo profesionale) keni nèvojë për një Mërkur të fòrtë pas jush.

Hëna e Plòtë në Dash është në sektorin tuaj të martesës, partnerëve dhe báshkëpùnimeve, sektor i cili do të shkëlqejë në 20 tetor. Gjatë kësáj kohe do ta gjèni veten dùke márrë një vendim përfùndimtar për lídhjen apo raportin që keni momentalisht. Mund të martoheni, fejoheni dhe kjo është koha perfekte nëse doni të kríjoni një të ardhme të gjatë báshkë.

Nga 7 tetori deri në 5 nëntor do t’ju jepet një sháns shumë i mirë për të bërë një udhëtim jashtë qytetit, qoftë edhe thjesht sa për të shijuar ndrýshimin e stinëve. Fùndjava më e përshtatshme është ajo e 9-10 tetorit dhe bèni mirë të niseni direkt të premten pas pùne.

Nëse jeni të martuar, Hëna e Plòtë e 20-të tetorit do t’ju lehtësojë pùnët të dyve për të árrítur atë objektivin e përbáshkët që keni; mùnd të jetë blerja e një shtëpie, apo një bèbush. Nëse s’jeni të lídhùr, mùnd ta pèrdorni Hënën e Re si një shenjë të mjaftueshme për të firmòsur dokumenta që lídhen me pùnën/biznesín tuaj. Blerjet apo kòntrátat bëjini pas 18 tetorit. Fundi i muajit do të jetë mjaftueshëm i mirë për të shijuar romancën, specifíkisht data 28 tetor. Planifíkoni diçka të veçántë dhe festoni për dashùrinë!

Ky do të jetë një muaj i qetë për AKREP dhe do ta pèrdorni me devotshmëri për të planifíkuar gjíthë çfarë do të ndòdhë në muajt në vazhdim. Ide të reja do të dalin në sipërfaqe në mënyrë të pavetëdijshme të cilat padýshim do të jenë në anën tuaj, por shpërblimin e tyre do ta ndjeni muajin e ardhshëm, atë të ditëlindjes suaj. Gjatë tetorit bèni mirë të zhvilloni strátegjítë për më tej.

Shèndeti mèndor dhe emocional do të jenë gjíthashtu në qendër të vëmendjes. Do të jeni në kèrkim të paqes dhe qetësisë, prandáj hiqni përkohësisht dorë nga detyrimet shoqërore këtë periudhë.

Merrni kohën që ju dùhèt për të pùshùar, veçánërisht në gjysmën e parë të tetorit. Sapo energjía t’ju ríkthehèt do të ecni párá me shpèjtësínë e erës, për të mòs hùmbur asnjë lloj mùndësie që ju dèl párá. Bëni ndrýshime në axhendèn tuaj dhe vèndòsni prioritete të reja. Eklipset e nëntorit mùnd të sjellin disa ndrýshime planesh dhe pasi ta kenë dhënë mesazhin e tyre do të lèvízín në drejtime të ndrýshme.

Nëse kohët e fùndít keni qenë dùke u përballur me një pròblèm që nuk po zgjídhèt, mbáse keni nèvojë ta diskutoni me díkë. Një psíkòlog apo díkush që e sheh nga jashtë situatën mùnd t’ju ndíhmonte. S’është e thënë që të bèni gjíthçka vetë. Vetëm se kèrkoni ndíhmë, s’do të thotë se jeni i dòbèt.

Çështja e shèndètit do të vijojë të kùlmojë në Hënën e Plòtë, 20 tetor. Do të ishte një moment perfekt për të bërë kòntròlle edhe për shèndètin fizík. Mos nèglízhoni análizat rutinë dhe kòntròlle të tjera. Kujdes me díètën dhe áktivitetin fizík.

Në 20 tetor do të shihni një projekt të përmbùshèt plòtësisht. Nëse pùnoni për të tjerët, shpërblimi në fùnd të jetë shumë i madh dhe përveç kësáj mùnd të promovoheni më tej. Nëse po kèrkoni apartament apo shtëpi, ky muaj është me fat për ju. Përfitoni dhe bèni zgjèdhjet tuaja párá 28 dhjetorit të këtij viti.

Nëse jeni nga ata Akrepët gjíthmonë në lèvízje, mòs hiqni dorë nga asgjë, e aq më pak nga ëndrrat tuaja. Nëse doni të qëndroni aty ku ndòdheni momentalisht, mùnd të pèrmírësoni arredimin e shtëpisë, ta lyeni apo të shtoni diçka që keni dashur prèj kohësh. 15 tetori është ditë perfekte për ndrýshime që lídhen me shtëpinë. Fùndjavat më romantiëke do të jetë 2-3 tetor kështu që shfrytëzojeni në maksimum çástet e dashùrisë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments