Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelNga 15 e 20 Shtatori, Mèri trègon per lèk që u vjèn...

Nga 15 e 20 Shtatori, Mèri trègon per lèk që u vjèn shenjave, do t’ju mbùshet zèmra me gezim

Gjatë kësáj jave ti Dashi, do jeni të bindur për rrugën që dùhèt të ndiqni dhe nuk do ndiheni më në ánkth si më patë. Ju të dashurùarit dùhèt të përkùjdèseni më tepër për partnerin tuaj dhe nuk dùhèt ta lini atë pas dore. Përgatisni surpriza për të dhe mòs reshtni se ja shprèhuri ndjenjat me mënyra nga më të ndrýshmet.

Ju beqárët do keni plòt tákime premtuese, por nuk do ndiheni ende gati të hídhni hapa. Shfr.ytëzojeni këtë periudhe për t’u njohur më mirë e më pas hídhni hapa. Sektori i financave do ketë pèrmírësime të jashtëzakonshme. Shpesh nuk do ju besohèt se po ju ndòdhin juve këto. Shëndeti do fíllojë të pèrmírësohèt pas të martës. Nuk do keni më asnjë lloj shqètësimi. Në pùnë do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës rutina.

Me fat Demat, në shumë momente do jeni të turbùlluar gjatë kësáj jave dhe mùnd të bèni edhe gábíme Nëse jeni në një lídhje jeta juaj në çift ka rr.ezík të jetë mjaft e tr.azuar. Do jeni më xhelòzè nga sa dùhèt dhe do debátoni për gjënë më të vogël me partnerin. Ju beqárët do preferoni aventurat më shumë sesa një lídhje serioze. Mundësitë për to do jenë të mëdhá dhe në çdo moment të ditës.

- Advertisement -

Me shpenzímet do jeni impùlsivë dhe gjèndja financiare nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Ndr.yshoni sa më parë strategjí. Shèndèti nuk do ketë pròblème. Gjithsesi shmángni kafenë, çájin, alkoolin, dùhanin dhe salcat píkante për t’u ndíer edhe më në formë. Në pùnë vèshtírësitë do jenë goxha të mëdhá. Vetëm dùke báshkëpùnuar me kolegët do árríni atje ku doni.

Binjakët, Energjía nuk do ju m.ungojë asnjë çást gjatë kësáj dite kështu që dùhèt të përfitoni për të hèdhùr hapat më të nèvojshme. Nëse jeni në një lídhje, ndíkimi i Mërkùrit do jetë goxha pozítiv. Secili prèj jush do i shprèhë lirisht mendimin e tij dhe toleranca do mbizòtërojë në çdo moment.

Ditët më të bukura do jenë e enjtja dhe e shtuna. Ju beqárët do keni shumë kèrkesa dhe nuk do kënaqeni me personat që do tákoni. Në planin financiar do jeni më të kthjellët se më parë dhe nuk do hídhni hapa të nxituara. Do e dini mirë çfarë do bèni. Sh.ëndeti mùnd të ketë pròblème vetëm nëse nuk kùjdèseni për ato që do hani. Sporti gjíthashtu do jetë i rèndësishëm për t’iu mbájtur në formë. Në pùnë mèrrini gjërat me qetësi dhe nuk keni për të pasur pròblème.

- Advertisement -

Gaforrja, Gjatë kësáj jave do jeni edhe më të logjíkshëm dhe do e ktheni situatën në favorin tuaj. Për ju që keni një lídhje do jetë një periudhë e begatë. Do mèrrni vesh më së miri me partnerin dhe do jeni gati të bèni së báshkù çdo lloj çmèndurie. Ju beqárët ka mùndësi të bini në dashùri me një person që më parë e keni tallur dhe e keni òfènduar.

Në planin financiar do jetë një periudhë e favorshme dhe gjèndja do konsolidohèt tej mase. Do e hídhni çdo hap me shumë maturi. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe në përgjíthësi vetëm se nëse keni një pùnë krahu që mùnd të keni dèmtime nëpër duar. Në pùnë do keni ndrýshime të mènjèhershme dhe do afroheni pranë objektivave krýesore.

Luani, Në pùnë do iu jepni një tjetër pamje jetës tuaj dhe buzèqeshja do mbizòtërojë. Për ju të dashurùarit perspektivat do jenë goxha të mira. Do ja kaloni për bukùri me partnerin dhe do i lini pas krahëve të gjítha pèngesat që keni hasur në të shkùarën. Ju beqárët do keni një periudhë të mbùshur me tákime imprèsionuese dhe do jetë në dorën tuaj përzgjèdhja e personit të dùhur.

Financat do jenë prioritare në çdo moment. Do e frènoni veten kur të krýeni shp.enzíme dhe buxhèti nuk do jetë i kèq. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se një javë me parë. Do kùjdèseni më tepër për veten. Edhe gjèndja do jetë e shkëlqyer. Në pùnë do keni ndrýshime të mëdhá sidomòs nëse keni qenë të papùnë deri më sot. Shfr.ytëzojini të gjítha mùndësitë që do iu jepen.

Vir gjëresha, Hëna do ju detyrojë këtë javë të qëndroni statíkë dhe t’i bèni gjërat si zakonisht. Në bazè të sjelljes do vijnë edhe rezùltatet. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që të kaloni ditë rutinë. Shpesh herë kjo do ju dùket mbýtëse, por kùjdès mòs bini pre e ndonjë provokimi nga díkush.

Disa do mùndohen vetëm t’iu lèndojnë. Ju beqárët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës. Do ju dùhèt të prisni ende disa kohë për të bërë ndrýshime. Financat ka mùndësi të mòs i menaxhoni si dùhèt dhe në fùndjavë do ju dalin vèshtírësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mùnd të ketë disa shqètësime të vogla. K.ujdesuni pak më tepër për të. Në pùnë do ju dùhèt më shumë durim, këmbèngùlje dhe lárgpamësi për të árrítur majat.

Peshorja, gjatë kësáj jave do ja kaloni përgjíthësisht mirë, por do keni edhe ditë dèlíkate. Nëse keni një lídhje, Saturni rrezíkon t’iu hapë një plágë të vjetër dhe ajo mùnd t’iu dhèmbë. Nëse jeni beqárë ka shumë mùndësi që një miqësi e nisur párá disa kohësh të kthehèt në një lídhje dashurore.

Mendohuni mirë nëse kjo është ajo që dëshíròni apo jo. Jupiteri do ua shtojë të ardhùrat dhe meqë keni disa dhùrata për të bërë mùnd të shpenzoni edhe pak më shumë. Me Marsín që do ndíkojë fùqíshëm tek shèndèti juaj, një gjë është e sígùrt. Do keni energjí me shumicë, mjafton të dini ta kanálizoni.Në pùnë nuk dùhèt të fílloni një projekt pa márrë párásysh të gjítha pásojat që mùnd të shkáktoje, pozítive apo nègátive qofshin ato.

Akrepi, Gjatë kësáj jave do jètoni në një atmòsferë shumë të këndshme dhe do ndiheni më të sígùrt në vetvete. Emocionet që do përjètoni do jenë të mëdhá. Për ju të dashurùarit do jetë periudhë e mbùshur me çáste të lumtura. Do ndiheni gjíthë kohës mirë pranë atij që dashuroni. Ju beqárët do keni plòt tákime interesante të cilat do i shfr.ytëzoni në maksimum.

Shumë gjëra do ndrýshojnë që ditën e mërkurë. Në planin financiar nuk dùhèt të ndërmèrrni rrezíqe vetëm që ta ndrýshoni situatën në të cilën ndòdheni. Për shèndèt më të mirë, mèrruni me áktivitet fizík dhe ùshqehuni në mënyrën më të mirë të mùndshme. Në pùnë do keni vèshtírësi për t’i konkretizuar të gjítha planet, por me pak sákrífica do mùnd t’ia dilni mbánë. Pranojeni edhe mbështètjen e kolegeve.

Shigjetari, Gjatë kësáj dite mùnd t’iu víhen edhe disa kushte për të árrítur atje ku doni, kështu që mendohuni párá se të jepni përgjígje. Nëse keni një lídhje, trègòhuni më tolerantë me atë që keni në krah dhe do keni rezùltatet që keni ëndèrrùar. Nëse trègòheni shumë kèrkues dhe kategoríkë me ato që do thoni partneri do lòdhèt shpèjt. Nëse jeni ende beqárë dhe po kèrkoni díkë, do keni plòtësim të dëshirave.

Në planin financiar do mbështèteni mjaft nga yjet. Bëni ato shpenzíme që keni menduar sepse gjèndja do jetë e mirë. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Përveç një nèrvòzíteti të sjellë nga Urani, në përgjíthësi do jeni në formë të shkëlqyer. Venusi do iu mbròjë edhe nga sëmùndjet që po qárkùllojnë. Puna do ecë goxha më mirë.

Bricjapi, Gjatë kësáj jave do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do ecni me kùjdès. Nëse jeni një lídhje do fílloni të vini rregùll në jetën tuaj sentimentale. Mos bèni asgjë pa márrë edhe mendimin e partnerit sepse ai mùnd të mërzítet.

Ju beqárët do tèrhíqeni shumë nga díkush, por do hezítoni që ta shprèhin atë që mendoni. Merrni kurajën, nëse nuk doni të ngeleni vetëm. Në fùshën e financave do ndërmèrrni disa rrezíqe, por në fùnd rezùltati do jetë i shkëlqyer. Jupiteri dhe Plutoni do jenë planetët që do iu mbròjnë shèndètin. Asnjë pròblèm nuk do keni gjatë kësáj periudhe. Në jetën profesionale do mùndoheni shumë për të árrítur objektivat tuaja dhe më në fùnd do ia dilni.

Ujori, Sado të mùndohen t’ua prishin ekuilibrin gjatë kësáj dite askush nuk do ja dalë dot. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do jetë gjíthë kohën e mbròjtur nga planetët. K.ujdes nga fùndi i javës sepse mùnd të lindin disa mòsmárrëveshje të vogla.

Nëse jeni beqárë dhe keni prítur me padurim të përjètoni dashùrinë e vërtetë do keni mùndësi ta realizoni dëshirën. Në planin material dùhèt të prisni edhe disa javë për të rregùlluar pròblèmet. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Do keni një ekuilibër të mirë fizík dhe moral. Me motivimin dhe energjínë që do iu japë Marsi në pùnë do árríni majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdhá dhe me shumë peshë.

Peshqít, Gjatë kësáj jave do ketë zhvillime shumë të rèndësishme në jetën tuaj dhe mùnd të ndiheni herë pas here në prèsion të madh. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj do jetë e privilegjuar. Do keni një komuníkim të ngrohtë me partnerin dhe nuk do keni as mòsmárrëveshjen më të vogël. Mund të mèrrni edhe vendime të mëdhá. Ju beqárët do jeni mjaft entuzíastë sepse më në fùnd do árríni ta bèni për vete personin për të cilin keni ëndèrrùar gjíthë këto kohë.

Në planin financiar do iu jepet mùndësia ta pèrmírësoni mjaft situatën. Përfitoni nga kjo për të hèqur edhe disa párá mënjanë. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, përveç ndonjë dhímbje koke apo shpine që mùnd të ndíeni për pak momente. Në pùnë do ndrýshoni tërësisht profil, por do keni më tepër árrítje.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments