Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Nga 17 e 23 Gushti fati tek pásuria e dashuria..."/ 4 shènja...

“Nga 17 e 23 Gushti fati tek pásuria e dashuria…”/ 4 shènja i ka bèkuar hòròskòpi

E ardhmja eshte ajo gje qe ne shumicen e rasteve nuk arríjme dot as ta shòhim por vetem e ímagjinojme qe gjithnje do te jete e mire dhe e ndritur. DHe ne kete artikull do tju rrèfejme se çfare sùrprizash te medha dhe te vogla do te sjèllin yjet per kete periudhe te pushimeve te Gushtit.

Per ata qe kane lindur Dash, Nëse nuk jeni të sígùrt për ndjenjat tuaja, mòs hyni në lojë: rrezíkoni të kríjoni ndonjë situatë të pakëndshme, për të cilën mùnd të pèndoheni. Përpárá se t’i fùteni kokë e këmbë një ndërmárrjeje, do të ishte mirë të vlerësonit të mirat dhe të këqíjat.

Per ata qe kane lindur Demi, Të shpèrblyer nga Venùsi në shenjën e juaj që përqafon Hënë, do të pèrballeni me vèndòsmëri dhe optimizèm pèngesa të mùndshme. Nëse keni dýshime në lídhje me një çështje, është e kòtë të shqètësoheni. Duhèt të vazhdoni më tej.

- Advertisement -

Per ata qe kane lindur Binjakët, Është koha e dùhur për të ndërtuar me vèndòsmëri dhe durim bazat për të zhvilluar më tej projekte të ndërmárra. Jepini pra! Do të dini të shqyrtoni në mënyrë të prèrë dhe me zgjuarsi çështje shumë dèlíkate dhe të rèndësishme që kanë të bëjnë me pùnën.

Per ata qe kane lindur Gaforrja, Me Venusín, Marsín dhe Uranin që ju favorizojnë do të rinovoni disa aspekte në fùshën e dashùrisë, për të vèndòsur më shumë mirëkuptim me parterin. Me Hënën míke do të dini të ëndèrroni, por mbájini sytë hapur kur vjen pùna për bazèn materiale!

Per ata qe kane lindur Luani, Neptùni jo i favorshëm ju bèn të jeni më të ndjèshëm. Bëni kùjdès, sepse jeni më të prèkshëm ndáj nègátivitetit të personave që ju rrethojnë. Në dashùri, kijoni idetë e qárta dhe dilni drejtë në temë, dùke shmángur dýshime dhe ngurrime të kòta.

- Advertisement -

Per ata qe kane lindur Vírgjèresha, Për mèrítë të Satùrnit dhe Uránit miq, në pùnë mùnd të ndërmèrrni një nismë pak të sfòrcuar, për të shënuar rezùltate të mira. Me një qíell pozítiv si juaji, ndiheni plòt me energjí: mbýlleni atë që ju ka mbètur pèzùll.

Per ata qe kane lindur Peshorja, Gjithçka do të shkòjë për më mirë, mbi të gjítha nëse kèrkoni të veproni në áktivitetin tuaj, gjíthmonë dùke u bazuar në kriteret e paanshmërisë dhe respektit për të tjerët. Hëna është dinake, dhe nesër do të keni si situata pozítive ashtu edhe tènsíone.

Per ata qe kane lindur Akrepi, Me Satùrnin që ju mbështèt do të vini në pah nèvojën për t’u përmbùshur profesionalisht në mënyrë të vazhdueshme dhe të qëndrueshme. Uráni e keni kùndra nesër. Një pèngesë mùnd t’ju shfaqet párá rrugës suaj, por që keni mùndësi ta kaloni.

Per ata qe kane lindur Shigjetar, Nesër dùhèt të bèni kùjdès me ata që nuk janë dùke ju thënë të vërtetën. Nuk mùnd të bèni më síkur nuk e kuptoni: është koha për sqárime. Do të përfitoni nga një frymëzím nismëtar, që do të mbështètet nga fantazía dhe kríjimtaria.

Per ata qe kane lindur Bricjapi, Për shkák të Uránit dhe Plùtonit ármiqësor, shmángni të ngrënit dhe të pirët jashtë mase si edhe lòdhjen e tepërt. Duhèt të llògaritni mirë fòrcat tuaja, me Marsín kùndra páráshíkohen disa shqètësime, o të jeni nën trysni nga angazhime të shumta.

Per ata qe kane lindur Ujori, Pas ditësh të mbùshura me angazhime, po vijnë momente më të qeta. Do të ndiheni në formë, të qetë dhe në dispozícion të personit që ju qëndron në krah. Do të keni mùndësínë të kaloni në veprim, dùke realizuar edhe gjëra që i konsideronit shumë të vèshtíra.

Per ata qe kane lindur Peshqít, Me Hënën që i buzèqesh Venùsit, ngjárje entuzíazmuese dhe sensuale do t’ju stimùlojnë jetën sentimentale. Do të dini të përçoni gëzím kudo. Një Urán i shkëlqyer do të vërë në plan të parë mendjemprèhtësínë tuaj. Mèsoni t’i besoni intuitës suaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments