Monday, October 2, 2023
HomeGenelNga 11 e 20 shkurti, nga Dashi tek Peshqit, nje vend pune...

Nga 11 e 20 shkurti, nga Dashi tek Peshqit, nje vend pune me rroge te majme ju pret

Ka mùndësi të mòs keni shumë besim tek vetja gjatë kësáj dite dhe do ju dùket síkur asgjë nuk ju shkòn mirë. Jeta juaj ne çift do jetë e mbùshur me vèshtírësi të njëpasnjëshme. Shumë persona do ju provokojnë dhe do ju nxitin të zíheni me partnerin.

Ju jo vetëm që do bini pre e tyre, por mùnd të thoni edhe gjëra shumë të gabuara. Nëse jeni beqárë do kaloni një ditë shumë të zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës. Në pùnë vërtet do iu shtohen përgjegjësitë, por nga ana tjetër do iu jepet edhe më shumë autonomi veprimi. Ecni gjíthmonë pata dhe mendoni se gjíthçka do ju realizohèt më së miri. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por as shumë të këqíja.

Demi Gjatë kësáj dite do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do jeni me optimistë. Jeta juaj në çift ka për të qenë shumë e bukur. Do i lini mënjanë pròblèmet e së shkùarës dhe do mendoni vetëm si ta bèni të ardhmen sa më të këndshme.

- Advertisement -

Ju beqárët do ndíhmoheni nga disa miq dhe do árríni të páktën të realizoni tákime. Në pùnë do jeni më të gatshëm edhe për të ndërmárrë sfída. Nuk do ju mungojë aspak kurajoja dhe nuk do ju druheni aspak konkurrèntëve. Edhe në orët në të vona do vazhdoni të jeni të motivuar. Financat do jenë të mbròjtura, megjíthatë për të sígùrùar edhe të ardhmen mùndohuni të bèni një menaxhim sa më të mirë.

Binjakët Sot do jeni gjatë gjíthë kohës me nèrva sepse asgjë nuk do ju ecë si e kishít páráshíkuar. Duhèt të mùndoheni të jeni sa më të kthjellët në mënyrë që mòs gaboni. Nëse keni një lídhje do dýshoni gjíthë kohës për partnerin dhe nuk do mùnd të dashuroheni asnjë moment qetësisht.

Mos prisni as në mbrëmje surpriza shumë të këndshme. Ju beqárët do keni më shumë besim tek vetja dhe do dini si të veproni në çdo moment. Në orët e pasdites mùnd të përjètoni edhe ndonjë emocion të vogël. Në pùnë vetëm durimi mùnd t’iu ndíhmojë t’ia dilni mbánë. Buxhèti do jetë i paqëndrueshëm.

- Advertisement -

Gaforrja Falë Neptunit sot do e shihni botën me një sy tjetër. Do jeni edhe më idealistë nga më parë. Ju që keni një lídhje do kaloni një ditë pozítive. Do diskutoni gjatë me partnerin dhe do mèrrni disa vendime shumë të rèndësishme për të ardhmen.

Për ju beqárët do jetë dita e tákimeve të mëdhá që do e ndrýshojnë për mirë të ardhmen. Në pùnë do jeni më të gatshëm se më p[arë për të bërë lëshime. Do i përmbùshni edhe objektivat që i kishít vënë vetes prèj disa kohësh, prandáj do ndiheni të qetë. Buxhèti do jetë gjatë gjíthë kohës i mbròjtur nga yjet, madje mùnd të ketë edhe goxha pèrmírësime për disa.

Luani Gjatë kësáj dite do keni më shumë nèvojë t’i shprèhni ndjenjat, të diskutoni dhe të shkëmbeni idetë. Nëse jeni në një lídhej mirëkuptimi do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës dhe do árríni ta mbështesni fòrt atë që doni. Në tërësi ambíenti në çift do jetë i ngrohtë.

Ju beqárët do keni një surprizè shumë të bukur nga një person që keni shumë kohë që e njihni. Ja që ndonjëherë asgjë nuk mùnd të páráshíkohèt. Në pùnë dùhèt të jeni më vigjílentë me disa kolegë sepse fshèhurazí mùnd t’ua pùnojnë mbrapa krahëve. Me shpenzímet dùhèt të jeni të logjíkshëm dhe të durùar.

Vírgjëresha Dielli këshillon më shumë maturi dhe vëmendje gjatë kësáj dite sepse përndrýshe situata mùndet edhe t’u dalë jashtë kòntròllit. Ju që jeni në një lídhje do flisni me sínqeritet me partnerin dhe me shumë gjasë do ecni përpárá pavárësisht mòsmárrëveshjeve të mëparshme.

Ju beqárët do e keni më të lehtë të shprèhni mesazhèt dhe mùnd t’iu ndòdhë diçka magjíke. Në pùnë mòs u trègòni páránojakë dhe mòs u fíksoni pas detajeve më elementare. Në planin financiar nuk keni për të pasur surpriza të mëdhá. Vazhdoni të jeni sa më të kùjdèsshëm që edhe e nesërmja të jetë e qetë.

Peshorja Ka mùndësi që sot të ríktheheni pas në kohë dhe të bèni edhe një përmbledhje të atyre që keni káluar. Nëse keni një lídhje, ambíenti në jetën tuaj do jetë disi më i ngrohte. Do jeni gjatë gjíthë kohës në humor të dy palët dhe do bèni gjíthçka që zèmra t’iu rráhe akòma më fòrt.

Ju beqárët mirë është të mòs ndërmèrrni shumë rrezíqe vetëm për ta ndrýshuar statusín sepse mùnd të lèndoheni. Në pùnë do bèni të pamùndurën për të ruajtur márrëdhënie të mira me disa kolegë dhe ata do ju ndíhmojnë të gjèni rrugën më të mirë që dùhèt të ndiqni. Buxhètin dùhèt ta mbáni më shumë nën kùjdès të páktën për disa ditë sa të kalojë periudhá dèlíkate.

Akrepi Gjatë kësáj dite prítet të ndòdhin ndrýshime shumë të mëdhá. Nëse keni një lídhje do ofroni më shumë sígùri për partnerin dhe márrëdhënia mes jush do pèrmírësohèt akòma më tepër. Përherë do jeni mbështètje për atë që keni në krah.

Nëse jeni beqárë mùnd të realizoni një tákim vendimtar që do ju ndrýshojë rrjèdhën e gjërave. Në pùnë shefat do ju përgëzojnë për çdo gjë që keni árrítur dhe mùnd t’iu besojnë edhe disa misione të rèndësishme. Në planin financiar do jeni shumë më të vèndòsur për ta pèrmírësuar situatën dhe nuk do ju trembin as masat stríktë që dùhèt të mèrrni.

Shigjetari Duke pasur Hënën në krah, sot, në një mënyrë apo në një tjetër do ju gjèni zgjídhje disa pèngjeve të vjetra dhe do ndiheni më të qetë në mbrëmje. Ju të dashurùarit do ndíeni një nèvojë të jashtëzakonshme për t’i shprèhur ndjenjat dhe për ta mbájtur sa më pranë partnerin.

Me fjalë të ëmbla dhe ledhátime márrëdhënia në çift do bèhèt akòma më e mirë. Ju beqárët do fílloni një lídhje pasionante që do iu bëjë të dridheni. Në pùnë do jeni më të gatshëm të investoni më shumë nga vetja dhe pse jo të mèrrni edhe rrezíqe për të árrítur sa më lárt. Në planin financiar do keni trònditje të njëpasnjëshme nëse nuk mèrrni masa stríkte apo nuk kèrkoni ndíhmë nga të afërmit.

Bricjapi Gjatë kësáj dite nuk do jeni aspak të vèndòsur për t’i çuar gjërat deri në fùnd dhe asgjë nuk do ju ecë shumë mirë. Mërkùrin dhe Saturnin do i keni kùndèrshtarë të fòrtë. Ka rrezík që ju që për ju që jeni në një lídhje të ketë pròblème shumë të mëdhá.

Të dy palët do jeni kokëfòrtë dhe do bèni të pamùndurën që të dale e juaja. Ju beqárët do ëndèrroni më shumë nga sa dùhèt dhe realiteti do ju dùket i tríshtë. Për ju nuk do ndòdhë asgjë e jashtëzakonshme. Në pùnë dùhèt të jeni më práktíkë dhe nuk dùhèt të nèglízhoni asgjë. Për financat mòs u shqètësoni aspak sepse gjèndja ka për të qenë gjatë gjíthë kohës e kënaqshme.

Ujori Marsi do ketë tendencë t’iu bëjë më të padurùar gjatë kësáj dite dhe humori do ju ndrýshojë gjíthë kohën. Ka rrezík që tènsíoni të jetë mbizòtërues. Në jetën tuaj në çift do ketë edhe divergjènca të shumta pasi për asgjë nuk do mèrrèni vesh me njëri-tjetrin.

Për çdo temë do keni opinione të ndrýshme. Ju beqárët do jeni të tùrpshëm dhe nuk do árríni t’i joshin personat që pëlqeni. Për ju ka për të qenë një ditë si gjíthë të tjerat. Në pùnë dùhèt ta organizoni mirë çdo gjë dhe më pas të fílloni ta vini në zbatim. Në këtë mënyrë çdo gjë do ecë për mrekùlli. Buxhèti për fat të mirë do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi për të krýer shpenzímet e domòsdoshme.

Peshqít Gjatë kësáj dite askush nuk do ua vërë veshin dhe nuk do i márrë për bazè ato që do thoni. Kjo gjë në ákt do ju tríshtojë pa masë. Ju që jeni në një lídhje nuk dùhèt kurrsesi t’i hídhni sytë díku tjetër sepse jo vetëm që do rrezíkoni lídhen që keni, por do lèndoni shumë edhe veten.

Ju beqárët do e adhùroni lirinë që keni dhe nuk do bèni asnjë pèrpjèkje për ta ndrýshuar statusín. Në pùnë, Mërkùri do ju ndíhmojë t’i shihni gjërat më qártë dhe do dini si të veproni. Edhe mënyra juaj e komuníkimit do jetë më e besueshme për të tjerët. Me shpenzímet trègòhuni vigjílentë dhe mòs ndërmèrrni rrezíqe pasi situata do ju përkèqësohèt edhe më shumë nga sa mùnd ta kishít menduar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments