Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelNga Dashi te Peshqít/ 8 shenjat që do kenë fat dhe mbárësi...

Nga Dashi te Peshqít/ 8 shenjat që do kenë fat dhe mbárësi në muajin Nëntor

Dashi Nëse jeni femra të shenjës së dashít, ju e shihni joshjen si një sfídë. Ju e dini mirë çfarë doni dhe nuk hùmbisni asnjë sekondë për ta bërë për vete atë që pëlqeni. Nga ana tjetër nuk jeni të durùara, por ama e adhùroni kur díkush mùndohèt t’iu rezístojë.

Demi Familja është shumë e rèndësishme për ju prandáj bèni të pamùndurën për të gjetur një partner që të jetë edhe gjysma juaj, por edhe babai i fèmíjëve tuaj. Nuk jeni shumë joshëse, por kur keni mjaftueshëm besim se ai është i dùhuri trègòheni më sensuale se kushdo.

Binjakët Ju femrat binjake jeni shumë sòcíale, kështu që báshkëbisedimi me të huaj nuk ju tremb aspak. Kur bèhèt fjala për të joshur ju pèrdorni gjíthmonë fjalët dhe gjèni tema interesante për të folur. Píkërisht ky komuníkim ju bèn edhe më tèrhèqëse.

Gaforrja Të ndjèshme dhe të tùrpshme, ju gaforret jeni më romantíkët e zòdíakut. Nuk jeni nga ato që hídhni hapin e parë dhe prisni që meshkùjt ta bëjnë këtë gjë. Gjithmonë keni nèvojë të sígùroheni párá se ta hapni zemrën.

Luani Ju femrat e shenjës së luanit jeni nga ato që doni të bèni për vete meshkùjt e paárrítshëm. Ju pëlqejnë ata me kárákter dhe pranë të cilëve do ndiheni krènare. Për t’i joshur ju bèni çdo gjë që të bini në sy.

Vir.gjëresha Me një natyrë të mençur dhe diskrete, ju vírgjëreshat nuk jeni nga ato që joshni shumë. Nuk e hídhni dot asnjëherë hapin e parë dhe ju dùhèt shumë kohë për t’i besuar díkujt. Duke mòs dashur lídhje të qëndrueshme dhe afatgjata ju nuk preferoni të hùmbni kohë me gjëra pa rèndësi.

Ju peshoret jeni ndër më joshëset e zòdíakut. E njihni mirë këtë art, por párá se të guxoni análizoni gjíthçka me kùjdès. Kur hyni në veprim ju pèrdorni shármin tuaj magjík.

Ju femrat e shenjës së akrepit jeni magnetíke dhe i shpërqendroni të gjíthë. Juve ju pëlqen të pèrdorni misterin për të intriguar prènë dhe nëse ja dilni luani lojën ‘macja dhe miu”.

Shigjetari fálë dëshirës së madhe për të jetuar dhe shpirtit të hapur ju femrat shigjetare nuk e keni aspak të vèshtírë të njiheni me shumë persona. Nuk hezítoni as të hídhni hapat e párá kur díkush ua mbùsh mendjen. Sensi jua i humorit dhe pamja ju bëjnë edhe më joshëse dhe ju ndíhmojnë të árríni qèllimet.

Bricjapi Ju femrat e shenjës së bricjapit nuk jeni shumë spontane dhe preferoni të qëndroni mënjanë nëse nuk i njihni persona rreth jush. Joshja nuk është píka juaj e fòrtë. Ju jeni më të interesuara për intelígjèncën e díkujt sesa për pamjen dhe për ta njohur me mirë atë ju dùhèt kohë për të vèndòsur.

Ujori Thuhèt shpesh se ju ujoret nuk jeni gjíthë të tjerat. Temperamenti juaj anon më shumë nga antíkonformizmi, por është píkërisht kjo fòrca juaj më ë madhe. Për të joshur ju trègòheni ashtu si jeni dhe kèrkoni një mashkùll që t’iu çmojë për origjínalitetin.

Peshqít Ju femrat e shenjës së peshqve ëndèrroni princin e kaltër. Ndonjëherë jeni naíve, por ndjèshmëria dhe idealizmi ju bëjnë interesante. Në përgjíthësi ju dùhèt kohë për t;u afrùar me díkë dhe për t’i besuar. Me pak fjalë nuk jeni ndër më joshëset e zòdíakut.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments