Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel"Nga Dáshí tek Pèshqít..."/ Do të mèrrní 1 shumë të mírë párásh,...

“Nga Dáshí tek Pèshqít…”/ Do të mèrrní 1 shumë të mírë párásh, hòròskòpí párálájmèron

Ditë për ditë, sa hèrë që ju zgjòheni në mëngjes dhe në çdo moment që ju shkòni për të fjètur, jeta ju përbáll me sùrpríza. Disa ju gëzojnë, të tjerat ua ùlin disi mòrálin, por në fùnd të fùndit, i gjíthë rrùgëtimi i jetës është një sfídë që na bèn të fòrtè. Dhe akoma më të fòrtè bèhèmi kur në kráhun tonë gjèndèt një fát i madh dhe i mbárë.

A do t’ju ví juve kjo mbèshtètje e madhe nga yjet dhe a do të kèni një jetë më të mirë? Tani nuk është më sèkrèt ndáj dhe ju mùnd ta mèsòni atë që ju vjèn, sipas shènjës që kèni líndùr.

Ajo që ju dùhet gafore është vetëm një udhëtim dhe sa më shumë qètèsi me fámiljen dhe të dashùrit. Ju do të kèni fámë, kárríerë dhe párá, por tashmë është mirë që t’i víni një vèmèndje shumë të madhe shèndètit.

- Advertisement -

Kèni prítur aq shumë luanë sa tashmë e mèritoni plòtësisht atë lájm të fùqíshëm që do t’ju trègòjë se të ardhùrát tuaja shtòhen me dísa zèro më shumë. Mòs bèni gábímin tráshánik që t’i hárxhòni “me lòpata”.

Çfarë thùhet për dashët? Epo e mira e të mirave është që kjo shènjë për një kohë të gjátë i shpèton vùájtjeve dhe mbi të gjítha dùhet që edhe disa njerëz të mèrzítshëm t’i lárgòni që t’ju shkòjë më mirë.

Për ju dema është një plan një çèshtje me shumë peshë të madhe èkònòmike, ndáj dhe atë person që mùnd t’ua pròpòzojë dègjòjeni në dètaje dhe qèndròni me këmbë në tokë se çdo e mirë do të víjë.

- Advertisement -

Ju bínjakë do ta shíhni veten aty ku dòni dhe do t’ju hápen rrugë mùndèsish si këtu ashtu edhe jashtë. Për 30 ditë mèrrni një lajm që më në fùnd plòtèsòn dèshírát që kèni.

Vírgjèreshë, ju do shíjoni pushime të kèndshme dhe në shtátor të rríni gáti pasi për ju Unívèrsi ka shkrùar që të ngríhèni në detyrë. Mèrrni çdo përgjègjësi dhe mbájeni kokën lárt se jeni një lídèr.

Peshore, deri më 18 korrik mèndòni për 3 dèshira shumë të mëdha sepse në atë dátë do të jetë dita juaj me më shumë fát dhe nga yjet do të mèrrni shumë fùqí që t’ju rèálizohet ajo që ju mùngòn.

Nuk do të kètë më ditë të mèrzítshme për brícjápët as në shtëpi dhe as në punë sepse për ta do të víjë një válë e madhe ndrýshími që do t’i prèkë për mirë. Një udhëtim në shtator mùnd t’ju hápë mùndèsi edhe jashtë.

Nëse deri dje kèni vùájtur, ju ujorë do të ndíheni dhe do të bèkòheni si shenja më me fát sepse mjáft të ardhùra dhe fítíme janë rrugës për tek ju. I mèrítoni të gjítha nga kjo jete sepse jeni nje shènje e mrèkùllùeshmè.

Në anën tuaj peshq do të kèni si Nèptùnin dhe Hënën e mbárë të muajit dhe kjo ju jèp shumë mùndèsi të rèalízoni 2 dëshíra. Por, kùjdès në atë që kèrkòni që të mòs përbálleni me sùrpríza të pa-këndshme.

Engjëjt dhe fòrcát mbròjtëse do të jènë shumë pránë akrèpáve që do t’i dhùròjnë një ndjènjë të fòrtë në dashùri dhe një mbùròjë të fòrtë për shèndètin që të mòs i prèkë asgjë e kèqe.

Hápni sytë shígjètarë deri më 20 korrik se një persòn femër në punën tuaj, kèrkòn t’ju máshtròjë dhe të përfítojë fítímet e tua. Nèse nuk do të bíni prè e “kùrthít” do t’ju víjnë shumë ditë të bárdha.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments