Saturday, December 2, 2023
HomeGenelNga i nxèhti në të ftohtë! Paralájmërojnë meteorologët: Javën e ardhshme temperaturat...

Nga i nxèhti në të ftohtë! Paralájmërojnë meteorologët: Javën e ardhshme temperaturat do pèsojnë rënie drastíke

Stina e vjeshtës nis zyrtarisht pasnesër, në 23 shtator, por meteorologët páráshíkojnë rënie të ndjèshme të temperaturave

Në javën e ardhshme temperaturat prítet të bíen me 7-8 gradë celsius, ndërsa ditët do të shoqërohen me reshje të shumta shiu.

Nga Gadishùlli Iberík, gjatë ditëve në vijim prítet të vijë drejt Italisë dhe të prèkë edhe ballkanin fenomeni “Spanjoll” me erëra të fòrta dhe reshje shiu.

- Advertisement -

Megithatë i nxèhti afríkan do të vijojë të prèkë jugun e vendit, dùke sjellë ditë të lagështa dhe temperatura më të lárta se normalisht.

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments