Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelPeshqít te paret, Bricjapi i fùndít/ Ne dhjetor Mèri párálájmeron keto 4...

Peshqít te paret, Bricjapi i fùndít/ Ne dhjetor Mèri párálájmeron keto 4 shenja per ndrýshime

Edhe pse planetët do ju bëjnë përgjíthësisht të logjíkshëm sot, shpesh do e hùmbisni besimin tek vetja dhe do ndiheni të pasígùrt për të veprùar. Klima për ju të dashurùarit nuk do jetë aq e ngrohtë sa ju e kishít menduar. Në disa momente do keni edhe mòsmárrëveshje me partnerin.

Tregohuni sa më të matur. Ju beqárët do jeni të pavëmendshëm dhe nuk do përfitoni aq sa do doni nga ftesat që do iu bèhen. Në pùnë do ju dùket gjíthçka e vèshtírë dhe do mendoni se nuk mùnd ta árríni kurrë atë që ju kèrkohèt. Optimizmi do ju mungojë tërësisht. Financat nuk do jenë aspak pròblèmatíke edhe pse do krýeni ndonjë shpenzím më tepër se zakonisht.

Demi Gjatë kësáj dite nuk do jeni në humor të mirë dhe do influencoheni lehtësisht nga të tjerët. Shpesh do ndòdheni edhe në situata dèlíkate. Nëse keni në një lídhje do e kùndèrshtoni partnerin tuaj dhe do keni mòsmárrëveshje të shumta me të. Kujdes sepse edhe durimi i tij e ka një kufi.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk do keni sukses në dashùri edhe pse do lèvízni çdo gur që të keni në dorë. Do ju dùhèt ende të prisni edhe pak kohë. Sipas Dritare.net, në pùnë, dùke pùnuar në grup, keni për të pasur árrítje më të mëdhá. Do keni kárákter të fòrtë dhe nuk do përthýheni párá sfídave. Në planin financiar do jeni shumë të vëmendshëm dhe nuk do keni as trònditjen më të vogël.

Binjakët Më mirë mèrrini gjërat si t’iu vijnë gjatë kësáj dite dhe mòs bèni plane. Më mirë ashti sesa të zhgènjeheni e të mërzíteni kur të mòs ju realizohèt ajo që doni. Për ju që jeni në një lídhje do jetë ditë shumë e paqëndrueshme kjo e sotmja. Herë do dashuroheni ashtu si vetëm ju dini dhe herë do debátoni fòrt me atë që keni në krah. Nëse jeni beqárë do fílloni më shpèjt nga sa mendoni një histori të bukur dashùrie.

Personi do jetë vërtet i veçántë dhe me shumë vlera. Në pùnë, detyrat e reja do ju dùken aq të vèshtíra saqë nuk do mendoni se do ja dilni dot. Për fat, pas mesditës. Marsi do ju bëjë t’i shihni gjërat me ngjyra. Të ardhùrat do fíllojnë të rriten me ritme më të shpèjta nga sa ju mendonit.

- Advertisement -

Gaforre Do jeni shumë më optimistë gjatë kësáj dite dhe Dielli do iu japë akòma më tepër energjí. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni aspak dýshime mbi partnerin dhe jeta do ju ecë si e kishít ëndèrrùar. Mùnd të provoni edhe kënaqësi dhe eksperienca të reja. Ju beqárët do i jepni më shumë prioritet se kurrë dashùrisë dhe nuk do lini vend pa kèrkuar princin e kaltër. Fati do jetë me ju.

Në pùnë çdo gjë që keni prítur do ju realizohèt më në fùnd. Do keni mbështètjen e pakushtëzuar të shefave dhe do mèrrni goxha përgëzíme prèj tyre. Për asnjë moment nuk do ndòdhë asgjë e pakëndshme. Gjendja e financave do fíllojë të ketë pèrmírësimet e párá. Ja që sákríficat që keni bërë do japin rezùltatet e shumëprítura.

Luan Nuk do jeni gjíthmonë të logjíkshëm gjatë kësáj dite dhe mùnd të bèni gábíme që do ju kushtojnë. Nëse jeni në një lídhje do i jepni më shumë prioritet jetës suaj sentimentale dùke lënë pas dore miqtë dhe familjarët. Sido që të jetë ata do ju kuptojnë.

Pasioni do jetë i zjárrtë dhe emocionet të njëpasnjëshme. Ju beqárët do ndiheni shumë mirë me statusín që keni dhe as që do doni të bèni ndrýshime. Në pùnë mjaft folët, por hyni sa më parë në veprim. Nga ana tjetër mùndohuni të jeni edhe më të organizuar në mënyrë që t’i keni gjërat më të lehta për t’i zgjídhùr. Në planin financiar fati do ju buzèqeshë dhe do i zgjídhni të gjítha pròblèmet e mbètura pèzùll.

Vírgjëreshe Gjatë kësáj dite do dini t’i bèni me kùjdès llògaritë dhe nuk do fùteni aspak nëpër pròblème. Mùnd të mèrrni edhe vendime shumë të rèndësishme. Për ju që keni një lídhje do ketë shumë momente të këndshme. Do mèrrèni vesh për mrekùlli me partnerin dhe nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do ndiheni më gati se kurrë për aventura sado që ato të zgjasín.

Në pùnë do kèrkoni një post të ri dhe fálë gjíthë árrítjeve dhe rezùltateve që keni pasur do ja dilni me sukses. Shefat do kèrkojnë me çdo kush t’iu kenë në stafin tuaj. Në planin financiar do keni goxha vèshtírësi megjíthatë me pak përkùjdès do ja dilni mbánë. Disa familjarë do ju gjènden afër.

Peshorja Gjatë kësáj dite do keni nèvojë t’i shihni gjërat qártë párá se të hídhni hapa. Marsi dhe Neptuni do ju ndíhmojnë mjaft në këtë plan. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta kòntròlloni sjelljen sepse përndrýshe do keni pròblème me atë që keni në krah. Ju beqárët do keni një ditë të qëndrueshme dhe të mbùshur me tákime. Mùnd të ndiheni gati edhe për ta ndrýshuar statusín.

Në pùnë disa kolegë nuk do luajnë lojë të pastër kështu që në çdo moment dùhèt t’i bèni sytë katër. Do e keni shumë të vèshtírë të pùnoni në ekip. Sipas Dritare.net, në planin financiar nuk do keni aspak mbështètjen e yjeve dhe situata do mbètet tejet dèlíkate.

Akrepi Sado që të mùndoheni nuk do mùnd të jeni të lumtur gjatë kësáj dite. Pjesën më të madhe të fájit e keni vetë dhe keni për ta zbùluar. Ju që keni një lídhje do jeni shumë xhelòzè dhe kjo do e nxèhë në disa momente atmòsferën. Mirë është të qetësoheni e të flisni hapur dhe përballë me partnerin.

Ju beqárët do jeni tèrhèqës dhe do mèrrni propozíme pa fùnd. Në pùnë dùhèt të verifíkoni çdo gjë párá se të veproni në mënyrë që të mòs përballeni me të paprítura të pakëndshme. Mùnd të keni edhe vonesa që nuk do ju pëlqejnë aspak. Financat do mbèten ashtu si kane qenë. Të páktën do keni aq párá sa për të krýesh shpenzímet më të domòsdoshme.

Shigjetari Do jeni shumë të përkushtuar me çdo gjë që do bèni sot dhe do jeni të vëmendshëm edhe ndáj detajeve. Jeta juaj në çift do mbròhèt gjíthë kohës nga yjet. Nuk do keni asnjë lloj mòsmárrëveshjeje dhe do ndiheni plòtësisht të qetë.

Ju beqárët do mèrrni një propozím nga një person i njohur i cili do ua ndrýshojë rrènjësisht jetën. Në pùnë do i keni idetë e qárta dhe do e dini mirë çfarë hapash të hídhni. Nuk príten aspak pròblème dhe vèshtírësi. Gjendja e financave do fíllojë të normalizohèt pak sepse do i frènoni shpenzímet. Po menduat më shumë për të ardhmen gjërat do ju ecin për mrekùlli.

Bricjapi Sot do keni aftësínë t’i shihni gjërat më qártësisht dhe do gjèni zgjídhje edhe për disa pròblème që ju kishin dalë. Yjet do jenë të pozícionuar mirë për ju që jeni në një lídhje dhe ju do e shfrytëzoni çdo sekondë.

Do përjètoni emocione dhe kënaqësi të veçánta. Ju beqárët nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do fílloni mènjèherë një histori dashùrie. Në pùnë, idetë e báshkëpùnëtorëve do ju ndíhmojnë tej mase. Do jeni edhe më kreative dhe më të guximshëm nga më parë. Në planin financiar situata do jetë goxha kòntrádíktore. Nuk do dini sa të shpenzoni që gjèndja të mòs ketë trònditje.

Ujori Për shkák të ndíkimit të madh të Marsit dhe Saturnit ka mùndësi të bèheni paksa egoistë gjatë kësáj dite. Kjo gjë ka për t’iu sjellë pròblème. Për ju të dashurùarit do jetë ditë tejet e tènsíonuar kjo e sotmja. Nuk do mèrrèni vesh për asgjë me personin që keni në krah dhe do keni debáte të njëpasnjëshme.

Ju beqárët do trègòheni të arsyeshëm dhe nuk do hídheni mènjèherë në krahët e personit që do ju dalë párá. Në pùnë do ju dùket síkur dita nuk do ketë fùnd dhe do lòdheni tej mase. Edhe minutat do ju dùken orë prandáj do e shtýni kohën dùke pirë kafe, dùke shkùar në tualet dhe dùke u ajrosur në ballkon. Në planin financiar gjèndja nuk do jetë ashtu si e keni dashur.

Peshqít Mùndohuni të jeni realistë sot dhe të mòs ëndèrroni shumë . Sektorit financiar kushtojini pak më shumë vëmendje. Ju të dashurùarit do keni një ditë rutinë dhe pa asgjë të veçántë. Merrini gjërat sa më shtrùar. Ju që jeni beqárë dùhèt të trègòheni më të durùar në mënyrë që të gjèni personin e dùhur. Gjërat e nxituara nuk do ju çojnë asgjëkund.

Në pùnë, edhe pse nuk do ju kritíkojnë, dijeni se të gjíthë do i kuptojnë gábímet që do bèni. Eprorët do ju vështrojnë gjíthë kohës dhe do shohin sjelljet tuaj prandáj trègòhuni të kùjdèsshëm. Financat do jenë píka juaj më e dòbèt. Nuk do i rezístoni dot dëshirës për të blere gjëra luksoze dhe do shpenzoni pa fùnd. /dritare.net

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments