Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelAkrepi 5 yje, Demi kap lòtarine, FATI i plote i 12 shenjave...

Akrepi 5 yje, Demi kap lòtarine, FATI i plote i 12 shenjave do tju lere pa gjume

Urani do ju nxjerrë nga rutina ku keni rënë gjatë kësáj jave. Çdo ditë ka për të qenë më e veçántë. Nëse keni një lídhje kjo periudhë nuk do fíllojë shumë mirë. Shpesh do ndiheni konfuzè dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni. Vetëm pas të premtes situata do normalizohèt. Ju beqárët dùhèt të trègòheni sa më realistë dhe nuk dùhèt të kèrkoni gjëra të pamùndura.

Saturni do ju ndíhmojë të ruani ekuilibrin në planin financiar. Do ecni me llògari dhe kjo do i mbájë lárg pròblèmet. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqètësime të ndrýshme, do ndiheni disi më të qetë. Në pùnë do keni pèngesa të njëpasnjëshme dhe me zor do i árríni objektivat që i kishít vënë vetes.

Demi Do jeni më shprèhës gjatë kësáj jave dhe do thoni çdo gjë që do mendoni. Ju që keni një lídhje do keni diskutime të gjata me partnerin tuaj për disa çështje mjaft dèlíkate. Mùnd të ngrini edhe zèrin e mùnd të debátoni, por në fùnd do mèrrni vendimet e dùhura. Nëse jeni beqárë dùhèt të bèni durim dhe nuk dùhèt të nxitohen për asnjë lloj arsyeja. Gjërat më të bukura ndòdhin në kohën e dùhur.

- Advertisement -

Buxhèti do ketë pèrmírësime të vogla, por që do ju hyjnë në pùne. Shëndeti do jetë i mirë. Nuk do vuani nga asnjë lloj sëmùndje dhe do jeni më në formë. Nëse keni káluar një infeksion párá disa kohesh do pástroheni tërësisht. Në sektorin profesional, Marsi do iu nxitë të jeni më ambiciozè dhe të bèni çdo gjë për ta árrítur atë që dëshíròni. Vazhdoni pèrpjèkjet sa të mùndni.

Binjakët Do keni shumë fat gjatë kësáj jave dhe árrítjet do ju inkurajojnë për të hèdhùr edhe hapa të tjera më vonë. Venusi, perèndèsha e dashùrisë do iu vízítojë ju të dashurùarve. Gjërat mes jush dhe partnerit kanë për të ecur më mirë dhe pasioni ka gjase të shtohèt. Ju beqárët gjíthashtu do ndiheni të lumtur pasi që ditët e párá do vèndòsni të fílloni një lídhje me personin që e keni njohur párá disa kohësh.

Në planin financiar dùhèt të trègòheni të kùjdèsshëm edhe síkur gjèndja të jetë e mirë. Po fílluan pròblèmet situata mùnd të márrë shpèjt tatëpjetën. Gjendja shèndètësore ka për të qenë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do ndiheni energjíkë. Në pùnë do jeni lùftarakë dhe mjaft elokuentë. Çdo gjë që keni dashur do e árríni.

- Advertisement -

Gaforrja Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësáj dite dùhèt t’i trègòni synimet tuaja dhe të bèni pèrpjèkje për të árrítur atë që doni. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni të padrejtë me partnerin tuaj sepse ka rrezík që ta lárgoni atë nga vetja. Mùndohuni nga ana tjetër të ruani qetësínë dhe të bèni pak më tepër lëshime.

Ju beqárët do keni ditë pozítive dhe nga mesi i javës mùnd të tákoni edhe persona interesantë. Në planin financiar do ketë veçse pèrmírësim të situatës dhe do árríni t’i krýeni disa shpenzíme më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë, sidomòs nëse kohët e fùndít keni mbájtur díeta ekstreme. Në pùnë do mèrrni promocione për shkák të árrítjeve që keni pasur. Shefat do ju shprèhin se ndihen të privilegjuar që ju kanë në stafin e tyre.

Luani Këtë javë do jeni shumë të ndërgjegjshëm për të gjítha gábímet e bëra dhe do mùndoheni t’i ndreqni të gjítha. Ju të dashurùarit nuk dùhèt të bèni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mùnd të keni pròblème serioze me të. Merrèni çdo gjë shtrùar dhe mendoni për të dy palët. Beqáret nuk do mendojnë shume për jetën sentimentale sepse do jene te zènè me pùne dhe angazhime të tjera.

Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do márrë tatëpjetën. Shëndeti dùhèt pasur më në kùjdès se asnjëherë më parë. Do keni dhímbje barku, pròblème me stòmakun dhe me muskujt. Në pùnë do jeni të durùar dhe këmbèngùlës. Mùnd të lòdheni paksa, por në fùnd do árríni atje ku e keni planifíkuar.

Vírgjëresha Shumë persona do mùndohen t’ua prishin hármoninë gjatë kësáj jave dhe do ju fùtin në pròblème serioze. Tregohuni të kùjdèsshëm. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të trègòheni më të përgjegjshëm gjatë kësáj jave dhe në asnjë mënyrë nuk dùhèt të hídhni hapa të nxituara. Kujdes edhe nga disa provokime të partnerit.

Ju beqárët do keni një periudhë të mbùshur me njohje të reja, por nuk do preferoni ende të hídhni hapa. Buxhètin mbájeni gjíthë kohës nën kòntròll pasi shumë shpèjt do keni nèvojë jetíke për párá. Për shèndètin do kùjdèseni mjaft dhe gjèndja do vazhdojë të mbètet e stabilizuar. Në pùnë nuk do jeni shumë energjíkë ditët e párá të javës, por pas të enjtes shumë gjëra do ndrýshojnë. Mos u dòrèzoni lehtësisht.

Peshorja Gjatë kësáj jave do jeni të bindur për rrugën që dùhèt të ndiqni dhe nuk do ndiheni më në ánkth si më patë. Ju të dashurùarit dùhèt të përkùjdèseni më tepër për partnerin tuaj dhe nuk dùhèt ta lini atë pas dore. Përgatisni surpriza për të dhe mòs reshtni se ja shprèhuri ndjenjat me mënyra nga më të ndrýshmet. Ju beqárët do keni plòt tákime premtuese, por nuk do ndiheni ende gati të hídhni hapa.

Shfrytëzojeni këtë periudhe për t’u njohur më mirë e më pas hídhni hapa. Sektori i financave do ketë pèrmírësime të jashtëzakonshme. Shpesh nuk do ju besohèt se po ju ndòdhin juve këto. Shëndeti do fíllojë të pèrmírësohèt pas të martës. Nuk do keni më asnjë lloj shqètësimi. Në pùnë do mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës rutina.

Akrepi Në shumë momente do jeni të turbùlluar gjatë kësáj jave dhe mùnd të bèni edhe gábíme Nëse jeni në një lídhje jeta juaj në çift ka rrezík të jetë mjaft e trazuar. Do jeni më xhelòzè nga sa dùhèt dhe do debátoni për gjënë më të vogël me partnerin. Ju beqárët do preferoni aventurat më shumë sesa një lídhje serioze. Mùndësitë për to do jenë të mëdhá dhe në çdo moment të ditës.

Me shpenzímet do jeni impùlsivë dhe gjèndja financiare nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Ndryshoni sa më parë strategjí. Shëndeti nuk do ketë pròblème. Gjithsesi shmángni kafenë, çájin, alkoolin, dùhanin dhe salcat píkante për t’u ndíer edhe më në formë. Në pùnë vèshtírësitë do jenë goxha të mëdhá. Vetëm dùke báshkëpùnuar me kolegët do árríni atje ku doni.

Shigjetari Energjía nuk do ju mungojë asnjë çást gjatë kësáj dite kështu që dùhèt të përfitoni për të hèdhùr hapat më të nèvojshme. Nëse jeni në një lídhje, ndíkimi i Mërkùrit do jetë goxha pozítiv. Secili prèj jush do i shprèhë lirisht mendimin e tij dhe toleranca do mbizòtërojë në çdo moment. Ditët më të bukura do jenë e enjtja dhe e shtuna.

Ju beqárët do keni shumë kèrkesa dhe nuk do kënaqeni me personat që do tákoni. Në planin financiar do jeni më të kthjellët se më parë dhe nuk do hídhni hapa të nxituara. Do e dini mirë çfarë do bèni. Shëndeti mùnd të ketë pròblème vetëm nëse nuk kùjdèseni për ato që do hani. Sporti gjíthashtu do jetë i rèndësishëm për t’iu mbájtur në formë. Në pùnë mèrrini gjërat me qetësi dhe nuk keni për të pasur pròblème.

Bricjapi Gjatë kësáj jave do jeni edhe më të logjíkshëm dhe do e ktheni situatën në favorin tuaj. Për ju që keni një lídhje do jetë një periudhë e begatë. Do mèrrni vesh më së miri me partnerin dhe do jeni gati të bèni së báshkù çdo lloj çmèndurie. Ju beqárët ka mùndësi të bini në dashùri me një person që më parë e keni tallur dhe e keni òfènduar.

Në planin financiar do jetë një periudhë e favorshme dhe gjèndja do konsolidohèt tej mase. Do e hídhni çdo hap me shumë maturi. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe në përgjíthësi vetëm se nëse keni një pùnë krahu që mùnd të keni dèmtime nëpër duar. Në pùnë do keni ndrýshime të mènjèhershme dhe do afroheni pranë objektivave krýesore.

Ujori Në pùnë do iu jepni një tjetër pamje jetës tuaj dhe buzèqeshja do mbizòtërojë. Për ju të dashurùarit perspektivat do jenë goxha të mira. Do ja kaloni për bukùri me partnerin dhe do i lini pas krahëve të gjítha pèngesat që keni hasur në të shkùarën. Ju beqárët do keni një periudhë të mbùshur me tákime imprèsionuese dhe do jetë në dorën tuaj përzgjèdhja e personit të dùhur.

Financat do jenë prioritare në çdo moment. Do e frènoni veten kur të krýeni shpenzíme dhe buxhèti nuk do jetë i kèq. Shëndeti do jetë më i qëndrueshëm se një javë me parë. Do kùjdèseni më tepër për veten. Edhe gjèndja psíkologjíke do jetë e shkëlqyer. Në pùnë do keni ndrýshime të mëdhá sidomòs nëse keni qenë të papùnë deri më sot. Shfrytëzojini të gjítha mùndësitë që do iu jepen.

Peshqít Hëna do ju detyrojë këtë javë të qëndroni statíkë dhe t’i bèni gjërat si zakonisht. Në bazè të sjelljes do vijnë edhe rezùltatet. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që të kaloni ditë rutinë. Shpesh herë kjo do ju dùket mbýtëse, por kùjdès mòs bini pre e ndonjë provokimi nga díkush. Disa do mùndohen vetëm t’iu lèndojnë. Ju beqárët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës.

Do ju dùhèt të prisni ende disa kohë për të bërë ndrýshime. Financat ka mùndësi të mòs i menaxhoni si dùhèt dhe në fùndjavë do ju dalin vèshtírësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mùnd të ketë disa shqètësime të vogla. Kujdesuni pak më tepër për të. Në pùnë do ju dùhèt më shumë durim, këmbèngùlje dhe lárgpamësi për të árrítur majat. /dritare.net

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments