Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelNga mágjite e zèza, tek mbètja shtátzáne, çfarë fshíhèt pas 6 ëndrrave...

Nga mágjite e zèza, tek mbètja shtátzáne, çfarë fshíhèt pas 6 ëndrrave më të shpeshta që shohim

E mbáni mend ëndrrèn e fùndít që keni parë apo jeni nga ata njerëz që nuk shohin kurrë të tilla? Edhe pse mùnd të mòs i mbáni mend, është e provuar shkèncërisht se të gjíthë njerëzít shohin ëndrra gjatë gjíthë jetës. Psíkologu dhe eksperti i ëndrrave Jan Uallas, i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në më shumë se 30 vite práktíkë, ka hartuar një listë me 6 ëndrrat më të fríkshme dhe kuptimin e tyre.

E pare eshte, Síkur rrë.zoheni: Në qoftë se shíkoni në ëndèrr síkur rrë.zoheni, me sígùri po kaloni një moment jo shumë të mirë. Ndjesia e rrë.zímit nënkupton që jeni i pasígùrtë dhe nuk dini në ç’terrèn po shkèlni.

E dyta eshte, Síkur fluturoni Kjo ëndèrr ka dy kuptime: ose Lartësia shprèh dëshirën për të patur situatën nën kòntròll të vazhduesëhm, mùnd të bèhèt fjalë për një gjèndje në familje, shoqëri ose në márrëdhëniet personale; ose Kurse sipas interpretimit të dytë, personat shohin këtë lloj ëndrre duan ta lënë vetën të lirë dhe të përhùmben në ajër.

- Advertisement -

E treta eshte, Ëndèrroni síkur ju ndjèkin: Kjo është një nga ëndrrat më të zakonshme që shohin shumica e njerëzve. Në qoftë se ju ndòdh të shihni vazhdimisht ëndrra të tilla do të thotë që keni fríkë dhe po përpiqeni t’i shpètoni një situate të vèshtírë.

E katerta eshte, Síkur hani: Ju ka ndòdhùr të shihni në ëndèrr síkur zhýteni kokë e këmbë në frigorifer dhe më pas të jeni zgjuar më të rritur se kurrë ? Kjo ëndèrr nuk ka të bëjë aspak me nèvojën për t’u ùshqýer, por nèvojën për dashùri dhe mbështètje.

E pesta eshte, Síkur nuk gjèni banjën: E çuditshme, por kjo është një tjetër ëndèrr shumë përcáktuese për një person. Banjoja në ëndèrr përfaqëson udhëkrýqín e ndjenjave dhe pamùndësínë për të márrë vendimin e dùhur.

- Advertisement -

E gjashta eshte, Síkur i jepni makinës: Në qoftë se shihni vazhdimisht këtë lloj ëndrre, dùhèt të mèrrni nën kòntròll timonin e jetës suaj. Kini kùjdès shpèjtësínë me të cilën mèrrni situata të ndrýshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments