Tuesday, October 3, 2023
HomeGenel“Sonte dò ju lère zèmrá”, Mbrètit te hòròskòpít i dálin lájme tròndítèse...

“Sonte dò ju lère zèmrá”, Mbrètit te hòròskòpít i dálin lájme tròndítèse për disa shènjá

Sot asgjë nuk do mùnd t’iu ndálë të thoni atë që mendoni dhe të bèni atë që doni si në pùnë dhe në çdo plan tjetër. Shpesh mùnd të keni përballje, por nuk do dòrèzoheni. Falë Venusit ju të dashurùarit do kaloni një dite shumë të mire pranë partnerit, por vetëm nëse ai nuk është i shenjës së vírgjëreshës. Në këtë rast do ketë debáte dhe ínáte.

Pasojat mùnd te jenë edhe më të rènda. Ju beqárët nuk do e kèrkoni me ngùlm dashùrinë, por ajo do vijë më e bukur sesa mùnd ta prisnit. Në pùnë vërtet do e keni të vèshtírë të përmbýllni disa kòntráta të rèndësishme, por sígùrisht që do ecni goxha përpárá me projektet që keni nisur. Financat do jenë të mira. Pakësoni edhe pak shpenzímet dhe do keni një ekuilibër.

Demi Gjatë kësáj dite mëngjesi do jetë pak i turbùllt dhe shume mendime do ju qárkùllojnë mbi kokë. Gjithsesi me kalimin e orëve do jeni më të qártë dhe gjërat do ecin normalisht. Jeta sentimentale për ju të dashurùarit do të influencohèt mjaft nga Jupiteri. Çdo pròblèm apo tabu do të zgjídhèt. Përfitoni nga kjo situatë pa pasur fríkë dhe pa hezítim.

- Advertisement -

Ju beqárët kësáj here do tèrhíqeni nga persona shumë më të rinj në mòshë. Nga njëra anë është më mirë kështu sesa të lídheni me díkë më të madh. Në pùnë ka mùndësi të ndèrroni pak drejtim, megjíthatë rèndësi ka që t’ia dilni mbánë në çdo situatë. Me financat do iu mbështesë Plutoni. Gjithsesi kjo nuk do të thotë që ju nuk dùhèt të trègòheni të matur.

Binjakët Do iu jepni rèndësi gjërave pa vlerë sot dhe do lini pas dore ato që kanë vërtet rèndësi jetíkë. Nëse nuk mèrrni masa shpèjt do vuani gjatë në çdo sektor. Atmòsfera për ju të dashurùarit do jetë konflíktuale. Ka shumë mùndësi që ju të debátoni me partnerin për gjëra të parèndësishme.

Ku.jdes, mòs i tejkaloni limitet. Ju beqárët do të ndíhmoheni shumë nga Urani, i cili mùnd të sjellë edhe një dashùri shumë të bukur. Mos e lini këtë mùndësi t’iu íkë nga duart. Në pùnë do keni goxha energjí, por dùhèt të reflektoni dhe të gjèni mënyrën e dùhur si t’ia dilni mbánë. Në planin financiar do keni shumë pròblème dhe të gjítha këto fálë pakùjdèsisë suaj. Merrni masa.

- Advertisement -

Gaforrja Sido që t’iu vijnë gjërat sot, optimizmi do ju shoqërojë gjíthë kohës dhe do ju ndíhmojë të árríni atje ku doni. Bëni vetëm kùjdès t’i mbáni lárg ata që nuk ju duan. Nëse keni një lídhje, ndjenjat për partnerin do jenë më të thèlla dhe me te sínqerta.

Edhe pse zakonisht nuk shprèheni shumë sot do veproni me dèlíkatesë dhe do e bindni atë që keni në krah. Lidhjet që do kríjoni ju beqárët do jenë të vèshtíra për t’u shkëputur. Mos bèni premtime që tani. Në pùnë, përparimi juaj do vlerësohèt nga disa, por mùnd të nxísë edhe xhelòzínë herë pas here. Do bèni gjíthçka që keni në dorë që financat të ruajnë ekuilibrin, madje do ùlni shumë edhe shpenzímet e mëdhá.

Luani Dielli dhe Saturni do jenë “ilaçi” për çdo pròblèm që do keni gjatë kësáj dite. Do i lárgoni disa zakone të këqíja njëherë e përgjíthmonë. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni të lumtur dhe të kënaqur.

Emocionet do jenë të shumta vetëm bèni kùjdès mòs e teproni me kapricot. Ju beqárët do jeni më të përkëdhelur nga yjet dhe do e gjèni personin që keni kèrkuar prèj kohësh. Në pùnë do keni më tepër energjí. Disa projekte që kishít menduar mùnd të fíllojnë të realizohen paprítur. Në planin financiar do gjèni çelësat për ta pèrmírësuar situatën. Kjo do iu qetësojë dhe do bèni shpenzímet e nèvojshme.

Vir.gjëresha Nëse ju ka ardhùr në majë të hundës rutina bèni çfarë të keni në dorë sot për të ndrýshuar njëherë e mirë, por mòs drámatizoni asgjë. Falë Venusit, shármi dhe shpirti i tolerancës do të mbizòtërojnë për ju që keni një lídhje. Ju do e dashuroni edhe njëherë po aq shumë atë që keni në krah. Dashuria do pùshtojë edhe mendjet e ju beqárëve.

Do e mèrrni fatin tuaj në dorë, por dùhèt të shmángni aventurat shumë të rastësishme. Në pùnë do jeni sipërfaqësorë dhe nuk do árríni t’i realizoni si dùhèt detyrat që do iu jepen. Është momenti i dùhur për t’u márrë pak me financat. Nëse do blini diçka, do keni ide të mira sot.

Peshorja Venusi do ju nxitë t’i përkushtoheni më shumë jetës sentimentale sot dùke kenë disi gjërat pas dore në fùshat e tjera. Ju të dashurùarve do iu pëlqejnë ndrýshimet dhe të rejat dhe doni ta lárgoni rutinën. Flisni me partnerin që edhe ai ta kuptojë këtë. Ju beqárët do i mèrrni gjërat më seriozísht dhe nuk do doni aventura pa të ardhme.

Mundet edhe t’iu plòtësohèt dëshira dhe do keni dashùri me shíkim të parë. Në pùnë përgatituni për detyra të reja. Me pak vùllnet dhe lárgpamësi keni për ta parë se gjíthçka do ju realizohèt në perfeksion. Mos i lini gjërat të rrjèdhin vetë në planin financiar sepse mùnd të keni pròblème.

Akrepi Gjatë kësáj dite Jupiteri do ju bëjë shumë ambiciozè dhe do mùnd të realizoni çdo gjë më së miri. Arsyetimi nuk do mungojë asnjë çást. Për ju të dashurùarit e sotmja dùket síkur është bërë tamam për ju. Do kùjdèseni më tepër për atë që keni në krah dhe do qëndroni më pranë njëri-tjetrit. Ju beqárët dùhèt të përfitoni nga rasti që do iu jepet për të pasur një tákim interesant.

Ai do jetë sa serioz po aq edhe brilant. Në pùnë do bèni gjíthçka që gjíthçka të realizohèt sa më mirë. Pozícioni që keni pasur díkur do iu ndíhmojë mjaft gjatë kësáj dite. Shmangni çdo shpenzím apo transaksion financiar sepse financat do jene të dòbèta. Tregohuni të kùjdèsshëm.

Shigjetari Do vazhdoni të keni shumë píkëpyetje edhe sot për jetën në tërësi dhe jo të gjíthave do ju gjèni zgjídhje. Për ju të dashurùarit kohët e fùndít gjërat nuk kanë shkùar mirë me partnerin. Keni qenë të stresuar dhe keni pasur vèshtírësi në komuníkim. Kjo ditë do jetë paksa më e qetë dhe do fílloni të vèndòsni dialog. Hëna do ndíkojë pozítivisht për ju beqárët.

Ajo mùnd të sjellë edhe një tákim shumë të këndshëm. Në pùnë Dielli do ju bëjë më të matur dhe më këmbèngùlës. Nëse keni vënë disa objektiva sot do i árríni mènjèherë. Ekuilibri financiar do të prishèt nga Plutoni. Bëni kùjdès nëse nuk doni të ngeleni me xhepat bosh.

Bricjapi Herë pas here do jeni të stresuar gjatë kësáj dite dhe sektori profesional do jetë ai që do ju kríjojë momente të pakëndshme. Për fat të mirë miqtë do ju gjènden pranë kurdoherë. Shumë maturi dùhèt të trègòni ju të dashurùarit sepse edhe një gjë shumë e vogël mùnd t’i “verë zjárrín” gjíthckaje. Mos debátoni për politíken apo fenë.

Të páktën ju beqárët do kaloni një ditë më të mirë. Mundohuni të përfitoni nga fati që do iu jepet. Në pùnë do gjèndeni në situata të vèshtíra dhe shefat do ju kèrkojnë gjíthnjë e më shumë. Qëndroni me këmbë në tokë dhe mòs këmbèngùlni për gjëra që nuk jeni të sígùrt. Do mèrrni vendimet e dùhura në planin financiar dhe planetët do iu mbròjnë në çdo moment.

Ujori Ka rrezík që Ujori t’iu nxitë të rebeloheni me çdo gjë dhe ndáj çdokujt sot. Me pak fjalë nuk do jeni aspak ne humor te mire. Nëse keni një lídhje do jeni me fat pasi do keni në krah një parter të kuptueshëm e të durùar që do ju qëndrojë pranë edhe kur të gaboni.

Për ju beqárët ka mùndësi të ríkthehèt një dashùri e vjetët, megjíthatë në kushtèt ku ndòdheni më mirë mòs hídhni asnjë lloj hapi. Në do e shprèhni hapur pakënaqësínë me ato që do árríni dhe mùndet të konflíktoheni me kolegët. Do ua hídhni fájin atyre për pròblèmet që po ju ndòdhin. Me shpenzímet do jeni te pakùjdèsshëm dhe situata do jete dèlíkate.

Peshqít Gjatë kësáj dite do ndiheni më të lirë dhe më në humor. Edhe rrugët e zèna më në fùnd do lirohen. Nëse keni një lídhje prítet që të sqároni të gjítha kèqkuptimet që kishin lindur midis jush dhe partnerit. Asnjë nuk mùnd ta prishë klimën e báshkëpùnimit. Ju beqárët do jeni sensualë dhe shármantë më shumë sesa zakonisht. Do keni mùndësi të njiheni me díkë që ka shumë të përbáshkëta me ju.

Në pùnë do ndiheni më të qetë dhe do mèrrni përsipër të zgjídhni edhe çështje vërtet të rèndësishme. Do keni besim tek vetja dhe mbi të gjítha durim. Urani do iu bëjë më lárgpamës në fùshën e financave. Kurse pak me shumë sot që të jesh mirë edhe nesër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments