Thursday, June 1, 2023
HomeGenelNga 24 e 31 Tetor si e mbýllni muajin nga Dashuria tek...

Nga 24 e 31 Tetor si e mbýllni muajin nga Dashuria tek Lèkët dhe një Lájm nga Jáshtë

ne jeten tuaj eshte dicka e bukur kur mèsoni se këtë javë njerezit e shenjes se Dashít, do të jeni shumë me fat. Të hënën, të martën dhe të mërkurën, Hëna do të kalojë në shenjën tuaj dhe gjíthçka do t’ju ecë mbárë. Pas një periudhe të qetë do të përjètoni emocione të fòrta dhe do të keni risi të shumta. Në fùndjavë gjíthçka do t’ju shkòjë mirë në aspektin e ndjenjave.

Demi Edhe kjo javë e fùndít e tetorit nuk do të jetë e mbárë për të lindurit në shenjën e Demit. Venusi vazhdon të ndíkojë nègátivisht, dùke ju kríjuar vèshtírësi në aspektin e ndjenjave. Do të víhen në píkëpyetje edhe lídhjet më të fòrta. Shmangini situatat stresuese në ambíentet e pùnës. Për fat, të enjten dhe të premten, Hëna do të kthehèt nga shenja juaj.

Binjakët Gjatë këtyre ditëve do të shijoni praninë e një Hëne pozítive në shenjë, e cila do t’jua ndriçojë ditët, sidomòs në fùndjavë. Për ata që duan të përfshíhen në lídhje të reja, prítet që të kenë tákime interesante. Kush është në kèrkim të emocioneve të reja, do t’i përjetojë ato. Të hënën dhe të martën do të mèrrni kënaqësi të mëdhá në aspektin profesional.

Gaforrja Falë pranisë së Hënës në shenjë, gjysma e parë e javës nuk do të jetë dhe aq e mbárë. Do të ndiheni nèrvòzè dhe do të keni dëshirë t’i vini hkèlmin gjíthçkaje. Mos e bèni, sepse dùke fílluar nga dita e enjte gjërat do të pèrmírësohen. Mërkùri do t’ju ndíhmojë t’u jepni zgjídhje çështjeve të mbètura pèzùll në pùnë. Venusi do të sjellë qetësínë në lídhjen tuaj.

Luani Këto do të jenë ditë të vèshtíra për të lindurit në këtë shenjë, fálë pozícionimit të Venusit dhe Mërkùrit. Nuk do të mungojnë tènsíonet dhe mòsmárrëveshjet në ambíentet e pùnës, sidomòs të enjten dhe të premten. Edhe lídhja në çift nuk dùket fòrt e mbárë. Përfitoni në fùndjavë nga prania e Hënës në shenjë për të káluar disa çáste pùshimi me partnerin.

Vírgjèresha: Java páráshíkohèt të jetë e qetë, e mbùshur me surpriza në aspektin sentimental. Venusi favorizon tákimet dhe lindjen e dashùrive të reja. Për ata që janë në një lídhje, ky është momenti për të márrë iniciativa të reja. Bëni kùjdès të shtunën dhe të díelën, sepse Hëna në pozícion të pafavorshëm do të ndíkojë që të përjètoni një gjèndje nèrvòzízmi ose të hasni ndonjë të paprítur.

Peshorja Java nuk do të fíllojë në mënyrën më të mirë të mùndshme për të lindurit në shenjën e Peshores. Gjatë gjysmës së parë të javës do t’ju dùhèt të duroni ndíkimin nègátiv të Hënës, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor të kèq. Mos u dòrèzoni, sepse planetët e tjerë janë në pozícion të favorshëm dhe shumë shpèjt gjíthçka do të gjejë zgjídhje. Fundjava do të jetë e paharrueshme.

Akrepi Do të vazhdojë për ju një periudhë me shumë fat. Venusi do të ndíkojë shumë për mirë në lídhjen tuaj, aq sa mùnd të vèndòsni të hídhni hapa të rèndësishëm. Nuk do të mungojnë kënaqësitë edhe në aspektin profesional. Mos hezítoni të jepni ide të reja. Bëni kùjdès vetëm të enjten dhe të premten, kur Hëna nuk do të jetë e kthýer nga shenja juaj dhe mùnd të hasni vèshtírësi.

Shigjetari Java do të fíllojë shumë e mbárë. Hëna do të jenë në anën tuaj dhe do të ndíkojë për mirë, dùke ju dhënë mùndësínë t’i jepni zgjídhje gjíthçkaje të mbètur pèzùll. Fundjava nuk do të jetë dhe aq pozítive, do të keni pròblème në çift dhe do të dalin në dritë çështje që i ínjòronit me dashje. Qëndrojini në krah partnerit dhe nuk do të pendoheni.

Bricjapi Venusi dhe Mërkùri do të ndíkojnë që të keni stabilitet dhe të mèrrni shumë kënaqësi. Pavárësisht kësáj, mùnd të ndiheni gjíthsesi në ánkth apo të acárùar. Hëna nuk do të ndíkojë për mirë gjatë gjysmës së parë të javës dhe ju do të ndiheni pesimistë. Tregohuni të durùar, sepse situata do të pèrmírësohèt në ditët në vazhdim dhe do të kuptoni se nuk ia vlen të shqètësoheni.

Ujori Venusi dhe Hëna do të ndíkojnë që këtë javë, veçánërisht të enjten dhe të premten, të përjètoni shqètësime në aspektin sentimental. Tensionet dhe zènkat me partnerin do të árríjnë kùlmin. Fundjava do të jetë më e mbárë, prandáj mùnd të përfitoni që ndonjë bisedë ta shtýni për gjatë atyre ditëve. Edhe në aspektin profesional do të përjètoni ditë stresuese dhe nuk do të mèrrni ndonjë kënaqësi të dùkshme.

Peshqít Do të fíllojë për ju një periudhë pozítive. Të gjíthë planetët janë radhitur në anën tuaj dhe do të keni mbështètjen e tyre për të gjítha projektet që keni bërë. Venusi do të ndíkojë që të përjètoni emocione të bukura, tamam siç ju pëlqen ju. Lajme të mira príten edhe në aspektin profesional, sidomòs të enjten dhe të premten. Në fùndjavë mùnd të ndiheni në humor të kèq për shkák të pozícionimit të Hënës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments