Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelNga yjet i Dálín Të Gjitha, Mèri tha 5 Shènjat Me Fát...

Nga yjet i Dálín Të Gjitha, Mèri tha 5 Shènjat Me Fát Për Muajin dhe Dátat e Páráve

A jeni gati të përqáfòni enèrgjítë e fùqíshme që na prèmton ky muaj i ri qe ka vetem 5 dite qe ka hyre. Ndërsa vera po afròhet, të gjíthë jemi dakòrd se ajo do të sjèllë ndrýshímin që të gjíthë po shprèsòjnë. Në kete korrik, do të ketë disa cíklè intèrèsante rètrògrádë dhe eklípsèt të cilave dùhet t’u kùshtòjmë vëmèndje.

Dáshi, Muaji per ju do hápet me Marsin në shenjën tuaj, i cili sjèll dëshírën për një të ardhme të ndrítshme. Do duhet shumë kùrájo sepse Sátùrni dhe Plùtoni do ju vènë në pròvë në fushën pròfesíonale dhe kështu mùnd të ndèrròni shpèsh punën tuaj. Mërkùri do ju ndíhmojë disi në muajt korrik dhe dhjetor

Dèmi, Me Uránin në shenjë, duke nísur nga ditët e párá të muajit, nuk do kètë dýshíme mbi fáktin se aspekti pròfesíonal do mùnd t’ju dhùrojë surpriza në vitin 2022! Në fushën e financave, fati mùnd t’ju dhùrojë ndonjë tráshègimi, që do bèhèn gjatë verës.

- Advertisement -

Bínjakèt, Jùpíteri në kùndèrshtím me ju për pothùajse të gjíthë 2022 ju párálájmèron për báshkëpùnime të mùndshme, të cilat nuk dùken shumë tránspárènte. Dùhet t’i evítòni báshkëpùnimet me njerëzit që sápo keni njohur dhe që nuk ju jápín sígùri.

Fatin do e keni në muajt e verës, por… kùjdes! Një mènaxhím jo i mirë i aktívítetit pròfèsíonal do sjèllë edhe hùmbjè ekonomike ndáj bèni shumë kùjdès!

Gáfòrrja, Viti 2022 do jetë i mbùshùr me mùndësi pùnësími për ju! Po përpíqeni shumë për të çùar párá aktívítetet tuaja, pavárësísht ulje-ngrítjève në jetën príváte. Por ditët e párá të marsit, fálë Uránit, do jetë díkùsh, njeri i pùshtètshëm, i cili do ju dálë në mbròjtjè. Do të jeni shumë të fòrtè fínáncíarisht gjatë gjítë 2022, sídomos në 7 muajt e párë.

- Advertisement -

Lùani, Pèrvíshni mèngèt sepse ky muaj do jetë i mbùshùr me surpríza dhe të pa-prítùra. Nëse dòni të ngjítèni në kárríerë, do e kèni mùndèsínë, por do jetë e nevòjshme të pranoni ndýshíme dhe situata që keni tèntùar gjíthnjë të evítòni. Shumica prej jùsh nga marsi do të márrè rrítje rrògë ose një ngrítje shumë të madhe në fùshën e bíznèsit.

Vírgjèrèsha, Uráni në vitin 2022 ju flèt për mùndèsi të mëdha në kárríerë, të cilat ju víjnë nga lárg. Por, për të arrítur pòzícionín që dëshironi, mùnd të jetë e nevòjshme nísni një jetë të re jáshtë shtetit, duke sjèllë ndrýshime të mëdha edhe në fámílje. Nèptùni ju párálájmèron të jeni të vèmèndshëm ndáj máshtrímève të mùndshmè.

Pèshòrja, Në 2022, duke nísur nga 7 muajt e pare, mùnd të hápen báshkëpùnime të cilat i kishit ndèrprèrë në të shkuarën. Dùhet të kini kùjdès me shpènzímet të cilat lídhen me shtëpinë ose fámíljen. Rreth fùndit të vitit, sitùata mùnd të jetë veçanërisht dèlíkate. Mèrkùri nuk ju sùgjèron gjíthmònë strátegjítë më efèktíve.

Akrèpí, Duke nísur nga ditët e párá tè ketij korriku, Uráni mùnd të ndrýshojë fáre vízíonin tuaj në punë: kush është pròfèsíonist i lírë, mùnd të punësohet nga ndonjë ndèrmárrje dhe kush është në punë, mùnd të hápë një bíznes të tíjin. Do të flíni i qetë gjatë gjíthë 2022 pási prosperiteti do të jetë i lártë dhe në máksimum.

Shígjètari, Me Jùpitèrin në krah, do ju dùket se po udhëtoni bashkë me fatin për të gjíthë 2022. Me shumë mùndësi nuk do jetë viti idèal për të ndrýshuar punë, por për të bèrë më të qèndrùeshëm atë që kèni ndërtuar në të shkùarën. Jùpíteri mùnd të bèjë që të rríteni në detýrë. Fítímet do jenë të larta, por edhe shpènzímet.

Brícjápi, Ky muaj qe sapo hyri me një Urán në pòzícion jo hármònik që do bèjë të kèni pa-qártèsi në punë. Nëse do díni të rèzístòni dy javet e párë, Uráni më pas do ju mbèshtesë shumë. Fatin e keni në krah gjíthë vitin.

Ujòri, Pasi jèni lòdhur shumë, më në fùnd, kete muaj do ndíheni në vendin e dùhur dhe mbi të gjítha me persònat e duhur. Jùpíteri në fákt do ju mùndësojë kòntakt me persònat që janë figura të rèndèsíshme për rrítjen tuaj pròfèsíonale. Fato do të bèjë që gjërat t’ju shkòjnë vaj. Fítimet e májme mùnd t’ju lárgòjnë nga kùrsími.

Pèshqít, Me Jùpíterin kùndër jùsh deri ditët e párá të muajit do jetë një kohe në të cílín puna juaj krýesore është të gjeni bèsímin në aftèsítë tuaja. Në punë do të bèni lart e më lart dhe do të vlèrèsoheni gjíthë vitin. Do të jeni të qètë gjíthë kohës dhe do të mèrrni këshilla të vlèfshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments